Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ଖସୁନି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଆଉ ୬ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ସରିଲା ହାସ୍ୟ ଅଭିନେତା ପ୍ରଜ୍ଞାଙ୍କ ନିର୍ବନ୍ଧ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ରିଙ୍ଗ୍ ସେରିମନି ଫଟୋ ଭାଇରାଲ
  • ||
  • ଗାଡି ପାର୍ଟସ ଦୋକାନରୁ ଲୁଟ୍, ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇ ନେଇଗଲେ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଅଜଗରକୁ ଗିଳିଲା ଅହିରାଜ, ସାତକୋଶିଆରେ ବିରଳ ଘଟଣା !
  • ||
  • ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବାଇକ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ୨ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୦ରୁ ହଜିଯିବ ଶୀତ, ୨୩ରୁ ବର୍ଷା !
  • ||

ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପରୀକ୍ଷା, ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ମାତୃଭାଷା

7/03/2019 at 5:17 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୭|୩: ଶାନ୍ତି ଶୃଖଂଳା ସହ ଶେଷ ହୋଇଛି ପ୍ରଥମ ଦିନ ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ ପରୀକ୍ଷା । ପ୍ରଥମ ଦିନ ମାତୃଭାଷା ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଛନ୍ତି ବାଣିଜ୍ୟ ଓ ବିଜ୍ଞାନ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ । ଶୁକ୍ରବାରଠୁ କଳା ବିଭାଗ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହେବ । କପି ରୋକିବାକୁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ, ଜୋନାଲ୍  ଓ ଜିଲ୍ଲା ସ୍ତରୀୟ ସ୍କ୍ବାଡ୍ ହୋଇଛି । କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟରେ ହବ୍ ରେ ରଖାଯାଇଛି ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର । …

ଏ ଦୃଶ୍ୟ ରେଭେନ୍ସ ଜୁନିୟର କଲେଜର । ଉତ୍କଣ୍ଠାର ସହ କ୍ୟାମ୍ପସ ମଧ୍ୟକୁ ପ୍ରବେଶ କରୁଛନ୍ତି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ । ପରୀକ୍ଷା ପୂର୍ବରୁ ଚାଲିଛି ବାଗ୍ ଦେବୀଙ୍କ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା । ମାତୃଭାଷା ପରୀକ୍ଷା ଥିବାରୁ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ରିଲାକ୍ସ ମୁଡ୍‌ରେ । ଅଧଘଣ୍ଟା ଆଗରୁ ସେଣ୍ଟରକୁ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ । ଦୁଇଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଯାଞ୍ଚ୍ କରାଯାଇଥିଲା । ପ୍ରଥମ ଦିନ ମାତୃଭାଷା ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଛନ୍ତି ବାଣିଜ୍ୟ ଓ ବିଜ୍ଞାନ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ । ଶୁକ୍ରବାରଠୁ କଳା ବିଭାଗ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ ହେବ । 

ଏ ବର୍ଷ ହଜାରେ ୯୩ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ ୧୫୫୬ ଟି ଜୁନିୟର କଲେଜର ୩ ଲକ୍ଷ ୬୯ ହଜାର ୫୩୭ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ । କେବଳ କଳାରେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୫ ହଜାର ୧୮୩ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ । ୯୦ ପ୍ରତିଶତ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଲାଗିଛି ସିସିଟିଭି । କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟରେ ୨୦୨ ଟି ହବ୍ ରେ ରଖାଯାଇଛି ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର । କପି ରୋକିବାକୁ ତ୍ରିସ୍ତରୀୟ ସ୍କ୍ବାଡ୍ ବ୍ୟବସ୍ଥା ହୋଇଛି । ପ୍ରଶ୍ନପ୍ରତ୍ର ଭାଇରାଲ ଭଳି ଘଟଣା ରୋବିକାକୁ ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯାଇଛି । ମୋବାଇଲ ଓ ସ୍ମାଟ ଓ୍ବାଚକୁ ବାରଣ କରାଯାଇଛି ।

ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ଦୁଇଟି ହେଲପ୍ ଲାଇନ୍ ନମ୍ବର ଜାରି କରାଯାଇଛି । ପରୀକ୍ଷା ସଂକ୍ରାନ୍ତ କୌଣସି ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଲେ ପରିଷଦ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି।

   Related Posts