Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୩୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

ମାଲିକଠୁ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହେଲେ ୨ ପୋଷା ବିଲେଇ, ଅଧିକ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରୁଛନ୍ତି ଗବେଷକ

24/09/2020 at 9:58 PM

ଲଣ୍ଡନ, ୨୪ ।୦୯:  ମନୁଷ୍ୟଠାରୁ ବିଲେଇ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣ ହେଉଛି । ବ୍ରିଟେନରେ ଏହାର ପ୍ରଥମ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ତେବେ ଗବେଷକମାନେ ଏହା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ସହ ଅଧିକ ପରୀକ୍ଷାନିରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି ।

ତେବେ ଗୃହପାଳିତ ବିଲେଇଙ୍କଠାରୁ କରୋନା ବ୍ୟାପିବାର ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ । ପୂର୍ବରୁ ଏପରି କେଉଁଠି ହେଲେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିନାହିଁ । ଗ୍ଲାସଗୋ ୟୁନିଭର୍ସିଟିର କହିବାନୁସାରେ, କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଦୁଇ ବିଲେଇଙ୍କୁ ଭଲ ଭାବେ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରାଯାଉଛି । ସେମାନଙ୍କଠାରେ କରୋନାର ସାମାନ୍ୟ କିଛି ଲକ୍ଷଣ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ତେବେ ୪ ମାସର ବିଲେଇଠାରେ ଲକ୍ଷଣ ଅଧିକ ରହିଥିଲା ।

ତେବେ ବ୍ରୋନକ୍ସ ଚିଡିଆଖାନାର ଏକ ବାଘ, କିଛି ପୋଷା କୁକୁର ଓ ଅନ୍ୟ ପଶୁଙ୍କଠାରେ କରୋନା ଭୂତାଣୁ ମିଳିଥିଲା । ତେବେ ବିଲେଇକୁ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି । ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ନଜର ରଖାଯାଉଛି ।

ପଶୁଙ୍କଠାରୁ ମନୁଷ୍ୟକୁ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣର ଆଶଙ୍କା କମ୍ ଥିବା ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ଅଧ୍ୟୟନରେ ଜଣାପଡିଛି । ଏହି ଭାଇରସ ମନୁଷ୍ୟଠାରୁ ମନୁଷ୍ୟକୁ ବ୍ୟାପିଥାଏ । ତେବେ ପଶୁମାନେ ସଂକ୍ରମିତ ହେବେ ଗବେଷଣାର ବିଷୟ ବୋଲି ଗବେଷକମାନେ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts