Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରିଟେନ୍‌ ପରେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଦେଶ କଲା ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଟିକାକରଣ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଲୋକଙ୍କ ମନରୁ ଦୂର ହେଉଛି କରୋନା ଭୟ, ଆଉ ୬୬୦ ସଂକ୍ରମିତ ହେଲେ ଆରୋଗ୍ୟ
  • ||
  • ସମ୍ମାନ ରଖିଲା ଭାରତ, ଶେଷ ଦିନିକିଆରେ କଙ୍ଗାରକୁ ୧୩ ରନରେ ଦେଲା ମାତ୍, ୨-୧ରେ ସିରିଜ୍ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଶବ ସତ୍କାର ପାଇଁ ଗାଁ ମଶାଣୀରେ ମିଳୁନି ଜାଗା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ହେଲା ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କଲେ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ, ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ରାମକ୍ରିଷ୍ଣାର ଥିଲା ଅଙ୍ଗରକ୍ଷୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୧୨ ଡାଏଲ କରନ୍ତୁ, ମିଳିବ ସବୁ ଜରୁରୀ ସେବା ଓ ସହାୟତା : ନୂଆ ଏକକ ପୋଲିସ ହେଲ୍ପ ଲାଇନ୍ ନମ୍ବର ଘୋଷଣା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ : ‘ସ୍କୁଲ ଫି’ ଧାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଇନ ନାହିଁ’- ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏଭଳି ତଥ୍ୟ ରଖିଲେ ସରକାର
  • ||
  • ୩ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ଅଭୟକାନ୍ତ ପାଠକ: ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭିଜିଲାନ୍ସ କୋର୍ଟ ଦେଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କରୋନା ପରୀକ୍ଷା ଦର, ଏଣିକି ୪ଶହ ଟଙ୍କାରେ ହେବ କୋଭିଡ୍ RT-PCR ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୪ ଆହତ
  • ||

ଅଡୁଆରେ ବିଜେପିର ଦୁଇ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଓମ ପ୍ରକାଶ ଏବଂ ରବି ମଲ୍ଲିକ : ଜଣେ ଟଙ୍କା ବାଣ୍ଟିବାକୁ ଯାଇ ହଟହଟା ଅଭିଯୋଗ, ଆଉ ଜଣେ ଫେରାର କିନ୍ତୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ହେଉଛନ୍ତି ଆବିର୍ଭାବ

26/04/2019 at 7:17 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨୬|୪: ରବି ଲ୍ଲିକଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଭିଜୁଆଲ ଭାଇରାଲ  ରାତି ଅଧରେ ହଟହଟା ହେଲେ ରବି ମଲ୍ଲିକ।  କାକଟପୁରରେ ଶ୍ରୀରାମପୁରରେ ଗତକାଲି ରାତିରେ ରବି ମଲ୍ଳିକ ଗାଁକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଗାଁ ଲୋକେ ବିରୋଧ କରିଥିଲେ।  ସେପଟେ ବୁଥରେ ଇଭିଏମ୍ ଭାଙ୍ଗିବା ଘଟଣାରେ ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ସତ୍ୟବାଦୀ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଓମ୍ ପ୍ରକାଶ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ଖୋଜୁଛି ପୋଲିସ। କିନ୍ତୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆବିର୍ଭୁତ ହୋଇଛନ୍ତି ଓମ ପ୍ରକାଶ।

କାକଟପୁରରେ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ରବି ମଲ୍ଲିକ ହଟହଟା ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ ଆକ୍ରୋଶର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି । କାକଟପୁର ଶ୍ରୀରାମପୁରରେ ଘଟିଛି ଏପରି ଘଟଣା । ରାତି ପ୍ରାୟ ଗୋଟାଏ ପାଖାପାଖି ରବି ମଲ୍ଲିକ ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକଙ୍କ ସହିତ ଏକ ବୋଲେରୋ ଗାଡିରେ  ଶ୍ରୀରାମପୁରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ।  ହେଲେ ଏତେ ରାତିରେ କୁଆଡ଼େ ଆସିଛ ବୋଲି ଘେରିଯାଇଥିଲେ ଲୋକେ। ରାତିରେ ଟଙ୍କା ବାଣ୍ଟିବାକୁ ଆସିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଗାଡି ଚେକ୍‌ କରିବାକୁ ଜିଦ୍‌ ଧରିଥିଲେ । କିଛି ସମୟ ଧରି ଏପରି ଚାଲିବା ପରେ ରବି ମଲ୍ଲିକ ସେଠାରୁ ତ୍ରାହିତ୍ରାହି ହୋଇ ମୁକୁଳିଥିଲେ।

 ସେପଟେ ବୁଥରେ ଇଭିଏମ୍ ଭାଙ୍ଗିବା ଘଟଣାରେ ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲା ସତ୍ୟବାଦୀ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀର ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଓମ୍ ପ୍ରକାଶ ମିଶ୍ରଙ୍କୁ ଖୋଜୁଛି ପୋଲିସ । ଲୁକ୍ ଆଉଟ୍ ନୋଟିସ୍ ଜାରି କରିବା ସହ ତାଙ୍କ ଘର ଆଗରେ ଲଟକା ଲଗାଇଛି । ଏପଟେ ଫେରାର ଓମ୍‌ ପ୍ରକାଶ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଦେଖାଦେଇଛନ୍ତି।  ଏକ ଭିଡିଓ ମେସେଜ ଜାରି କରିଛନ୍ତି । କହିଛନ୍ତି ୭ଟି ବୁଥରେ ରିଗିଂ ଏବଂ ବୋଗସ୍ ଭୋଟିଂ ହେଉଥିଲା । ଏମିତି କି ମୃତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ନାଁରେ ବି ଅନେକ ଭୋଟିଂ ହେଉଥିଲା । ପୁଲିସ୍ ଏବଂ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଜଣାଇଥିଲେ ବି କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହୋଇନଥିଲା । ତାଙ୍କୁ ଫସାଇ ଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି ସେ କହିଛ୍ତି।

ସେପଟେ କେନ୍ଦୁଝର ଘସିପୁରାରେ ବୁଥ ରିଗିଂର ଏକ ଭିଜୁଆଲ ଧରି ବିଜେପି ଆଜି ପହଞ୍ଚିଥିଲା ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ।  ଘଷିପୁରା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ଗୋହୀରା ପଞ୍ଚାୟତର ଏକ ବୁଥରେ ଜଣେ ପୋଲିଂ ଅଧିକାରୀ ନିଜେ ବାରମ୍ବାର ମତଦାନ ଦେଉଥିବା ସେମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଏହାର ସତ୍ୟାସତ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲେ।

ନିର୍ବାଚନର ତିନିଟି ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଶେଷ ହେଲାଣି।  ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଅନିୟମିତତା ଅଭିଯୋଗ ଆସୁଛି।  ସେପଟେ ଚତୁର୍ଥ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅନିୟମିତତା ଆଶଙ୍କା କରୁଛନ୍ତି ଏକାଧିକ ନେତା। ଯାହାକି ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି।

   Related Posts