Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଯୁକ୍ତ ୨ ରେଜଲ୍ଟ ; କଳାରେ ମୋଟ୍ ପାସ୍ ହାର ୬୮.୭୯% , ବାଣିଜ୍ୟରେ ମୋଟ୍ ପାସ୍ ହାର ୭୪.୯୧%

9/06/2018 at 6:37 AM

ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଯୁକ୍ତ ଦୁଇ କଳା, ବାଣିଜ୍ୟ ଓ ଧନ୍ଦାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷା ରେଜଲ୍ଟ । ପରିଷଦ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ରେଜଲ୍ଟ ପୁସ୍ତିକା ଉନ୍ମୋଚନ କରିଛନ୍ତି ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ବଦ୍ରି ନାରାୟଣ ପାତ୍ର । ଚଳିତ ବର୍ଷ କଳାରେ ମୋଟ୍ ପାସ୍ ହାର ହେଉଛି ୬୮.୭୯% । ଚଳିତ ବର୍ଷ କଳାରେ ମୋଟ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୦ ହଜାର ୨୦୬ ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧ ଲକ୍ଷ ୫୮ ହଜାର ୩୭୮ ଜଣ ପିଲା ପାସ୍ କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀରେ ପାସ୍ କରିଛନ୍ତି ୧୯,୯୯୩ ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ । ଦ୍ବିତୀୟ ଶ୍ରେଣୀରେ ୨୬,୦୭୬ ଏବଂ ତୃତୀୟ ଶ୍ରେଣୀରେ ୧,୧୨,୧୪୦ ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପାସ୍ କରିଛନ୍ତି । କଳାରେ ପୁରୀରେ ସର୍ବାଧିକ ପାସ୍ ହାର ୭୯.୮୭ % ଥିବା ବେଳେ ନବରଙ୍ଗପୁରରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ପାସ୍ ହାର ହେଉଛି ୪୭.୫୮% । ସେହିପରି ବାଣିଜ୍ୟରେ ମୋଟ୍ ପାସ୍ ହାର ହେଉଛି ୭୪.୯୧% । ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀରେ ପାସ୍ କରିଛନ୍ତି ୪୦୦୬ ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ । ଦ୍ବିତୀୟ ଶ୍ରେଣୀରେ ପାସ୍ କରିଛନ୍ତି ୩, ୭୩୪ ଏବଂ ତୃତୀୟ ଶ୍ରେଣୀରେ ପାସ୍ କରିଛନ୍ତି ୧୨,୪୭୦ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପାସ୍ କରିଛନ୍ତି । ବାଣିଜ୍ୟରେ ନୟାଗଡରେ ସର୍ବାଧିକ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପାସ୍ କରିଥିବା ବେଳେ ଦେଓଗଡରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ପାସ୍ ହାର ରହିଛି । ଧନ୍ଦାମୂଳକ ପରୀକ୍ଷାରେ ମୋଟ୍ ପାସ୍ ହାର ୫୨.୬୧% । ମୋଟ ପରୀକ୍ଷା ଦେଇଥିଲେ ୭ ହଜାର ୯୬୬ ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୪୧୯୧ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ କୃତକାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି । ୨୦୮୦ ପୁଅ ପାସ୍ କରିଥିବା ବେଳେ ୨ହଜାର ୧୧୧ ଜଣ ଛାତ୍ରୀ ସଫଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀରେ ୨୯୯, ଦ୍ବିତୀୟ ଶ୍ରେଣୀରେ ୧ହଜାର ୬୯୨ ଏବଂ ତୃତୀୟ ଶ୍ରେଣୀରେ ୨ ହଜାର ୫୧ ଜଣ ପିଲା ପାସ୍ କରିଛନ୍ତି । ଜୁନ୍ ୨୫ ସୁଦ୍ଧା ରିଚେକିଂ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିପାରିବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ । ଜୁଲାଇ ଦ୍ବିତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ଇନଷ୍ଟାଣ୍ଟ ପରୀକ୍ଷା ହେବ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ । ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ www.chseodisha.nic.in ଓ www.odisharesults.nic.in ୱେବସାଇଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ସେମାନଙ୍କ ରେଜଲ୍ଟ ଜାଣିପାରିବେ ।

Leave a Reply

   Related Posts