Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନ ନିରାଶ, ଏହି ଖେଳାଳି ହେଲେ ‘ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର୍ ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୧୯୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଅଟୋକୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୬ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟର କିଛି ସ୍ଥାନରେ କୋହଲା ପାଗ ସହ ବର୍ଷା, ସତର୍କ କଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପାଡୁଆ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

୧୯୭୧ ଭାରତ-ଇଣ୍ଡିଜ ଟେଷ୍ଟ୍: ଯେତେବେଳେ ଉଭୟ ଅଧିନାୟକ ଜିତିଥିଲେ ଟସ୍, ତାପରେ କଣ ହେଲା ?

14/04/2020 at 11:48 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୪|୦୪:  କ୍ରିକେଟ ଖେଳାଳି ଓ ଦଳର ଅଧିନାୟକମାନେ ସର୍ବଦା ଟସ୍ ଜିତିବା ପାଇଁ ଚାହିଁଥାନ୍ତି । ଟସ୍ ହାରିଲେ ବେଳେବେଳେ ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟ ହାରିବାକୁ ପଡିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଏହି ଖବର ଟସ୍ ହାରିବା କିମ୍ବା ଜିତିବାକୁ ନେଇ ନାହିଁ । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଉଭୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଟସ୍ ଜିତିଥିଲେ ।

୧୯୭୧ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଓ୍ୱେଷ୍ଟ୍ଇଣ୍ଡିଜ୍ ଗସ୍ତ କରିଥିଲା । ସିରିଜର ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତ କାରବିଆନ୍ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର ପଦାର୍ପଣ କରିସାରିଥିଲେ । ଦଳକୁ ଲିଟିଲ୍ ମାଷ୍ଟର ମିଳି ସାରିଥିଲା । ଏହି ସିରିଜର ପ୍ରଥମ, ତୃତୀୟ ଓ ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ୍ ଡ୍ର ରହିଥିଲା ।

ଏପ୍ରିଲ ୧୩ ତାରିଖରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ସିରିଜର ଶେଷ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଇଣ୍ଡିଜ୍ ହାରିବା ପାଇଁ ଚାହିଁ ନଥିଲା । ସେହି ସମୟରେ ଇଣ୍ଡିଜ୍ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଗୋରୀ ସୋବର୍ସ ଟସ୍ ହାରିବା ମଧ୍ୟ ପସନ୍ଦ କରୁନଥିଲେ । ସେହିପରି ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଓ୍ୱାଡେକର ମଧ୍ୟ ଟସ୍ ଜିତିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଥିଲେ । ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ସୋବର୍ସ ୧୭୮ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲ । ଭାରତର ରୋହନ କହ୍ନାଇ ମଧ୍ୟ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଇଣ୍ଡିଜ ପ୍ରଥମ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ଥିଲା ।

ଟସ୍ ସମୟରେ ପୁରା ସିରିଜରେ ହେଡ୍ ଡାକୁଥିବା ସୋବର୍ସ ଟେଲ୍ ଡାକିଥିଲେ । ସେ ଓ୍ୱାଡେକରଙ୍କ କଲ୍ ଶୁଣିନଥିଲେ । ଟସ୍ ଟେଲ୍ ପଡିଥିଲା । ସେ ଟସ୍ ଜିତିଥିବା ଭାବିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଟେଲ୍ ପଡିଥିବାରୁ ଓ୍ୱାଡେକର ମଧ୍ୟ ଖୁସି ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ କମେଣ୍ଟେଟେଟର୍ ଟସ୍ ଜିତିବା ପରେ କଣ କରିବ ବୋଲି ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଥିଲେ ଉଭୟ ଏକାସଙ୍ଗେ ବ୍ୟାଟିଂ କହିଥିଲେ ।

ଶେଷରେ ସୋବର୍ସ ଭାରତର କଥା ମାନିଥିଲେ । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲା। ତେବେ ସୋବର୍ସ ଓ୍ୱାଡେକରଙ୍କ କଥା କାହିଁକି ଶୁଣିଥିଲେ ତାହାର ଏକ କାରଣ ରହିଛି । ଓ୍ୱାଡେକର ସୋବର୍ସଙ୍କୁ ନିଜର ପ୍ରେରଣା ଭାବୁଥିଲେ । ତେଣୁ ସୋବର୍ସ ଭାରତକୁ ବ୍ୟାଟିଂ ଛାଡିଥିଲେ ।

   Related Posts