Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସକୁ ୨୨୨ ରନର ବିଶାଳ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ୍‌ : କେ.ଏଲ. ରାହୁଲ, ଦୀପକ ହୁଡାଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ
  • ||
  • ମୋଦୀଙ୍କୁ ସୋନିଆଙ୍କ ପତ୍ର: ବୟସ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁସାରେ କରୋନା ଟିକା ଦିଆଯାଉ
  • ||
  • ବାଗ୍‌ଚି ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ଭୁବନେଶ୍ବରରେ କ୍ୟାନସର ହସ୍ପିଟାଲ ଏବଂ କେୟାର ସେଣ୍ଟର ପାଇଁ ସୁବ୍ରତୋ-ସୁସ୍ମିତା ଦେବେ ୪୩୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଡିସ୍‌ଚାର୍ଜ ହେଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୦ରେ ହୋଇଥିଲା ବାଇପାସ୍‌ ସର୍ଜରୀ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବ୍ରିଜ୍ ଉପରୁ ୨୦ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସିଲା ବାଇକ୍, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ନୀଳଗିିରି : ବିଦ୍ୟୁତ ବିଲ୍ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ସିପିଆଇର ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନଦୀରେ ବୁଡିଗଲେ ମାଛ ଧରାଳି, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଖରା ପାଇଁ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗର ଛୁଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ୨ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି, ରାଜଭବନ ପକ୍ଷରୁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡାକ୍ତରଖାନା ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍, ଆବଶ୍ୟକତା ନଥିଲେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କୁ ଆଡମିଶନ ମନା
  • ||

ଜୟପୁର ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ୧୯ ଜଣ କିନ୍ନରଙ୍କ ସମେତ ୪୫ ଜଣ ଅସ୍ଥାୟୀ କର୍ମଚାରୀ ଛଟେଇ : ରୋଗୀସେବା ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହେବା ଆଶଂକା

12/10/2018 at 7:10 PM

ଜୟପୁର ୧୨|୧୦: ଜୟପୁର ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଛଟେଇ ହୋଇଛନ୍ତି ୧୯ ଜଣ କିନ୍ନରଙ୍କ ସମେତ ମୋଟ ୪୫ ଜଣ ଅସ୍ଥାୟୀ କର୍ମଚାରୀ । ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ କାମ କରି ଆସୁଥିବା ଏହି କର୍ମଚାରୀମାନେ  ରୋଗୀ କଲ୍ୟାଣ ସମିତି ପାଣ୍ଠିରୁ ମାସିକ ଦରମା ପାଉଥିଲେ ।  ହେଲେ ଏବେ ରୋଗୀ କଲ୍ୟାଣ ସମିତିରେ ଆଉ ଅର୍ଥବଳ ନଥିବାରୁ ଏମାନଙ୍କୁ  ଛଟେଇ କରାଯାଇଛି। ବଦଳରେ ଏମାନଙ୍କୁ ଏକ ଆଉଟ ସୋର୍ସିଂ ସଂସ୍ଥା ମାଧ୍ୟମରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବାକୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ତରଫରୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦିଆଯାଇଛି । ହେଲେ ଏହାକୁ ନେଇ ଏବେ ଛଟେଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଭିତରେ ଉଠିଛି ବିରୋଧର ସ୍ବର । ସେପଟେ ଛଟେଇକୁ ନେଇ କିନ୍ନରମାନେ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ଚେତାବନୀ ଦେଲେଣି ।….

ନିଯୁକ୍ତି ଦେଇ ସ୍ବାବଲମ୍ବୀ ହେବାର ଆଶା ଦେଖାଇଲେ । ନୂଆ କରି ଜୀବନ ବଂଚିବାର ରାହା ଦେଖାଇଲେ । ହେଲେ ମାତ୍ର କିଛି ମାସ ଯାଇନି, ସବୁ ସ୍ବପ୍ନକୁ ଭାଙ୍ଗି ଚୁରମାର କରିଦେଲେ । ଆମେ କହୁଛୁ ନିକଟରେ ଜୟପୁର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଥିବା ଏହି ୧୯ଜଣ କିନ୍ନରଙ୍କ କଥା । ରୋଗୀଙ୍କ ସେବା କରିବା ସହ କିଛି ମାସ ତଳେ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ ହୋଇ ବଞ୍ଚିବାର ସ୍ବପ୍ନ ଏମାନଙ୍କୁ ଆନନ୍ଦିତ କରିଥିଲା । ହେଲେ କିଛି ଦିନ ନପୁରୁଣୁ ସେମାନଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରଖାନା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ । କାହିଁକି ନା’ ପୂର୍ବରୁ ରୋଗୀ କଲ୍ୟାଣ ସମିତି ପାଣ୍ଠିରୁ ଏମାନଙ୍କୁ ଦରମା ଦିଆଯାଉଥିବା ବେଳେ ଏବେ ପାଣ୍ଠି ଖାଲି ହୋଇଯାଇଥିବାରୁ ଏମାନଙ୍କୁ କାମରୁ ଛଟେଇ କରାଯାଇଛି । ଖାଲି ଏଇ ୧୯ଜଣ କିନ୍ନର ନୁହନ୍ତି ଏମାନଙ୍କ ସହ ମୋଟ ୪୫ଜଣଙ୍କୁ ଛଟେଇ କରିଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରଖାନା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ । ଆଉ କୌଣସି ଆଉଟ୍‌ ସୋର୍ସିଂ ସଂସ୍ଥା ମାଧ୍ୟମରେ ପୁନଃ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଛନ୍ତି ।ହେଲେ ଡାକ୍ତରଖାନା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଏଭଳି ଆକ୍ସନକୁ ନେଇ ଏବେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଏହି ଛଟେଇ କର୍ମଚାରୀ ।

ଛଟେଇ ବାତିଲ ସହ ପୁନଃ ନିଯୁକ୍ତି ନେଇ ଛଟେଇ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଜୟପୁର ଡାକ୍ତରଖାନା ଅଧୀକ୍ଷକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସମାଧାନର ବାଟ ବାହାରି ପାରିନି । ଛଟେଇ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଆଉଟ ସୋର୍ସିଂ ସଂସ୍ଥା ମାଧ୍ୟମରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପୁଣି ଥରେ କାମ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରଖାନା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ।

ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟର ମାନ୍ୟତା ପାଇବାଥିବା ଜୟପୁର ଡାକ୍ତରଖାନା ଆସନ୍ତା ୧୫ରେ ଫୁଲବାଡ ନୂଆ କ୍ୟାମ୍ପସକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେଉଛି । ହେଲେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଏଭଳି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରାନଗଲେ ରୋଗୀ ସେବା ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ସୃ୍ଷ୍ଟି ହୋଇଛି ।

   Related Posts