Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ, ସେବାୟତ ପରିବାରଙ୍କୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କଲା ଶ୍ରୀ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • କୋଭିସିଲ୍ଡର ଦୁଇ ଡୋଜ୍ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟବଧାନ ରହିବ ୧୨ ରୁ ୧୬ ସପ୍ତାହ, ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ସ୍ଵୀକାର କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର
  • ||
  • କରୋନା ଲଢେଇରେ ମିଳିଲା ତୃତୀୟ ଅସ୍ତ୍ର ! ଆଗାମୀ ସପ୍ତାହରେ ବଜାରରେ ମିଳିବ ସ୍ପୁଟନିକ୍-ଭି, ଜୁଲାଇରେ ଦେଶରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଉତ୍ପାଦନ
  • ||
  • ପାଟନା : ମେ’ ୨୫ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟରେ ବଢିଲା ଲକ୍‌ଡାଉନ୍, ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କଲେ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ : ଟିଭି ଅଭିନେତା ରାଜୀବ ପାଲ୍ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାଜା, ବାଣ, ବରଯାତ୍ରୀ ବିନା ବାହାଘର, ବାଇକ୍‌ରେ କନ୍ୟାକୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ବର
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଷଣ୍ଢ ବୋଝେଇ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍ ଅଟକ ରଖିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ, ଗୋଟିଏ ଷଣ୍ଢ ମୃତ, ୨ଟି ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ୧୦ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୦୬୪୯ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମାଡି ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ତଉକ୍ତେ’, ଓଡିଶା ଉପରେ କଣ ରହିବ ପ୍ରଭାବ
  • ||
  • ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ୧୨ ବିରୋଧି ଦଳ, ମାଗଣା ଟିକା ସହ ବେରୋଜଗାରୀଙ୍କୁ ଭତ୍ତା ଦେବାକୁ ରଖିଲେ ଦାବି
  • ||

ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟଙ୍କ ସାଙ୍ଗରେ ଯିବା ଇମର୍ତ୍ତି ଦେବୀ, ଦଣ୍ଡୋତିଆ ଓ ଜାଟବଙ୍କୁ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ନିର୍ବାଚନ ସଙ୍ଗେ ହରାଇଲେ ମନ୍ତ୍ରୀପଦ

11/11/2020 at 10:08 PM

ଭୋପାଲ୧୧।୧୧: ରାଜନୀତିରେ କିଛି ବି ଅସମ୍ଭବ ନୁହେଁ । ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଉପନିର୍ବାଚନ ଏହା ପୁଣି ଥରେ ପ୍ରମାଣିତ କରିଛି। କମଲ ନାଥଙ୍କ କଂଗ୍ରେସ ସରକାରକୁ ବୁଡେଇ ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆଙ୍କ ସହ ବିଜେପିକୁ ଯିବା ମନ୍ତ୍ରୀ ଇମର୍ତ୍ତି ଦେବୀଙ୍କ ସମେତ ଗିରିରାଜ ଦଣ୍ଡୋତିଆ ଓ ଜଶୋବନ୍ତ ଜାଟବଙ୍କ ଲାଗି ମହଙ୍ଗା ପଡିଛି। ଯଦିଓ ସିନ୍ଧିଆଙ୍କ ବୁଝାମଣା ଅନୁସାରେ ଇମର୍ତ୍ତି ଦେବୀଙ୍କୁ ଶିବରାଜଙ୍କ ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରେ ସ୍ଥାନ ମିଳିଯାଇଥିଲା ହେଲେ ନିର୍ବାଚନରେ ପରାଜିତ ହେବା ପରେ ପଦ ହରାଇଛନ୍ତି।

ଇମର୍ତ୍ତିଙ୍କ ଅବସ୍ଥାକୃଷି ରାଷ୍ଟ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଦଣ୍ଡୋତିଆ ଓ ଜାଟବଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭୋଗିବାକୁ ପଡୁଛି। ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟଙ୍କ ସହ ୧୯ ଜଣ ବିଧାୟକ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ବିଜେପିକୁ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ। ତେବେ ଏଥିରୁ ୧୩ ଜଣ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୬ଜଣଙ୍କୁ ହାର ଦେଖିବାକୁ ପଡିଛି। କଂଗ୍ରେସରୁ ଯାଇ ବିଜେପିରେ ହାରିଥିବା ଏହି ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରଣବୀର ଜାଟବ, ରଘୁରାଜ କଂସାନା ଓ ମୁନ୍ନା ଲାଲ ଗୋୟଲ ମଧ୍ୟ ହାରିଯାଇଛନ୍ତି।

ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟଙ୍କ ସହ ୧୯ ଜଣ ବିଧାୟକ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଶିବରାଜଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କ ଯୋଗୁ  ଏନ୍ଦଲ ସିଂହ କଂସାନା, ବିସାହୁ ଲାଲ ଓ ହରଦୀପ ଡାଙ୍ଗ କଂଗ୍ରେସ ଛାଡି ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଏଥିରୁ  ବିସାହୁ ଲାଲ ଓ ହରଦୀପ ଡାଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନ ବୈତରଣୀ ପାର ହୋଇଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏନ୍ଦଲ ସିଂ କଂସାନାଙ୍କୁ ହାର ଦେଖିବାକୁ ପଡିଛି।

ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳକୁ କମଲନାଥ ସ୍ୱୀକାର କରିନେଇଛନ୍ତି। ଜନାଦେସ ଶିରୋଧାର୍ଯ୍ୟ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି କମଲନାଥ। ସେହିପରି ବିଜୟୀ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ସୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇବା ସହ ସରକାରଙ୍କ ଯୋଜନା ସମାଜର ଶେଷ ଧାଡିରେ ଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚାଇବା ଲାଗି ଏବେଠୁ ଅଣ୍ଟାଭିଡନ୍ତୁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।  ଯେଉଁମାନେ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି ସେମାନେ ଜନତାଙ୍କ ସହ ରହି ଜନତାଙ୍କ କାମ କରନ୍ତୁ ବୋଲି ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି କମଲନାଥ ।

   Related Posts