Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଣାଇ ରେଞ୍ଜରେ ଗୋଠଛଡା ଦନ୍ତା ଆତଙ୍କ, ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁରେ ପଡୁଛି ତାଟିକବାଟ
  • ||
  • ଟେକ୍ସାସରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ପଣବନ୍ଦୀ : ପାକିସ୍ତାନୀ ବୈଜ୍ଞାନିକଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଏଫବିଆଇ ଓ ସ୍ୱାଟ୍ ଟିମ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୧କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଡେଇଁଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୧୭୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୩୩୯୧୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ନିଶାରେ ୩ ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲେ କାର୍ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟା ପୋଲିସକୁ କଲେ ଗାଳିଗୁଲଜ
  • ||
  • ଫାଟିଗଲା ମୋବାଇଲ ବ୍ୟାଟେରୀ, ନାବାଳକ ଗୁରୁତର : ପଥରରେ ଛେଚୁଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୪ ବରିଷ୍ଠ ଆଇଏଏସଙ୍କୁ ପ୍ରମୋସନ, ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ପାହ୍ୟାକୁ ପଦୋନ୍ନତି
  • ||
  • କୋଟିଆରେ ହେବ ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ, ୧୩ଟି ବୁଥରେ ମତଦାନ
  • ||

ମିଳିତ ଜାତିସଂଘର ୧୮୯ କର୍ମଚାରୀ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ : ୩ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

14/04/2020 at 4:26 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୧୪/୦୪ : ବର୍ତ୍ତମାନ ଭୟାବହ ମହାମାରୀ କରୋନା ଯୋଗୁଁ ପୂରା ଦୁନିଆ ସଙ୍କଟ ଦେଇ ଗତି କରୁଛି | କରୋନା ଦୁନିଆର ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକଙ୍କୁ କବଳିତ କରିଛି | ଦୁନିଆରେ ମିଳିତ ଜାତିସଂଘ ସହ ଜଡିତ ୧୮୦ରୁ ଅଧିକ ଅଧିକାରୀ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି | କରୋନା ଯୋଗୁଁ ୩ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି | ମିଳିତ ଜାତିସଂଘ ମହାସଚିବ ଆଣ୍ଟୋନିଓ ଗୁଟାରାଇସ୍ ମୁଖପାତ୍ର ଏନେଇ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଆମେରିକାର ଜନ୍ ହୋପକିନ୍ସ ୟୁନିଭର୍ସିଟିର ଏକ ଆକଳନ ଅନୁଯାୟୀ ବିଶ୍ୱରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୧୯.୨ ଲକ୍ଷ ଲୋକ କରୋନାରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେଲେଣି | ୧୧୯୬୮୭ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି | ଆମେରିକାରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ସଂଖ୍ୟା ସର୍ବାଧିକ ରହିଛି | ଆମେରିକାରେ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୫ ଲକ୍ଷ ୮୨ ହଜାର ୬୦୭ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି | ସେଠାରେ କୋଭିଡ -୧୯ ଯୋଗୁଁ ପ୍ରାୟ ୨୩ ହଜାର ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ସୋମବାର ଦିନ ଏକ ସାଧାରଣ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ସେକ୍ରେଟେରୀ ଜେନେରାଲ୍ ଡେପୁଟି ସେକ୍ରେଟେରୀ ଫରହାନ୍ ହକ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରବିବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ସାରା ବିଶ୍ୱରେ ଜାତିସଂଘର ୧୮୯ ଜଣ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସଂକ୍ରମଣ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଏବଂ ବିଶ୍ୱ ମହାମାରୀ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ଜାତିସଂଘରେ ତିନି ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି |

   Related Posts