Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • LICର ଏମ୍‌ଡି ହେଲେ ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ମହାନ୍ତି, ଫେବୃଆରୀ ୧ରୁ ସମ୍ଭାଳିବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୭, ସକାଳେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିପାରନ୍ତି ଭି.କେ. ଶଶିକଳା
  • ||
  • ନେତାଜୀ ଜନ୍ମସ୍ଥାନ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଖୋଲିଵାକୁ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • କଟକ:କାଲିଠାରୁ ଖୋଲିଵ ନେତାଜୀ ସଂଗ୍ରହାଳୟ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||

ମହଙ୍ଗା ହେବ ରେଡି-ଟୁ-ଇଟ୍ ପପକର୍ନ, ଲାଗିବ ୧୮ ପ୍ରତିଶତ ଜିଏସଟି

26/06/2020 at 4:20 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬/୦୬ : ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କୁ ରେଡି ଟୁ ଇଟ ପପକର୍ନ ପାଇଁ ୧୮ ପ୍ରତିଶତ ଜିଏସଟି ଦେବାକୁ ପଡିବ | ଅଥୋରିଟି ଅଫ ଆଡ଼ଭାନ୍ସ ରୁଲିଂ (ଏଏଆର) ଗୁଜରାଟ ବେଞ୍ଚ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରେଡି ଟୁ ଇଟ ପପକର୍ନ ତିଆରି କରିବା ପାଇଁ ମକାକୁ ଗରମ କରି ସେଥିରେ ଲୁଣ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ମିଶାଇ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥାଏ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏଥିରେ ୧୮ ପ୍ରତିଶତ ଜିଏସଟି ଲଗାଇବାକୁ କୁହାଯାଇଛି | ପପକର୍ନ ତିଆରି କରୁଥିବା ଏକ କମ୍ପାନୀ ଜୟ ଜଳରାମ ଇଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜର ଆବେଦନର ଶୁଣାଣିରେ ଏଏଆର ଗୁଜରାଟ ବେଞ୍ଚଙ୍କ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି | ନିକଟରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଏକ କମ୍ପାନୀ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ ଯେ ପରଠାକୁ ମଧ୍ୟ ଖାଖରା, ଚପାତି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଉ ଏବଂ ୫ ପ୍ରତିଶତ ଜିଏସଟି ଲଗାଯାଉ |

ଏଏଆର ଯେଉଁ ପରଠା ଉପରେ ୧୮ ପ୍ରତିଶତ ଜିଏସଟି ଲଗାଇବାକୁ କହିଥିଲେ ତାହା ରେଡି-ଟୁ-କୁକ ଏବଂ ପ୍ୟାକେଟ ବନ୍ଦ ପରଠା | ଏହାକୁ ଖାଇବା ପୂର୍ବରୁ ଗରମ କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ | ଜିଏସଟି ସହିତ ଏହି ମାମଲାରେ ବର୍ତମାନ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣକୁ ଅପେକ୍ଷା ରହିଛି |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଏକ କମ୍ପାନୀ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ପ୍ୟାକେଟରେ ରେଜିଷ୍ଟର ବ୍ରାଣ୍ଡ ନେମ ସହ ପପକର୍ନ ବିକ୍ରି କରନ୍ତି | କମ୍ପାନୀ ନିଜ ପକ୍ଷ ରଖି କହିଛି ଯେ ଏହା ସାମାନ୍ୟ ମକା ଦାନା ଯାହା ଶସ୍ୟ ଜାତୀୟ | ସେଥିପାଇଁ ଏଥିରେ ୫ ପ୍ରତିଶତ ଜିଏସଟି ଲାଗିବା ଉଚିତ |

ଏଏଆର ଗୁଜରାଟ ବେଞ୍ଚ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ସେଲ୍ସ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଆକ୍ଟରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ପୁରୁଣା ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆଧାରରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୁଣାଇଥିଲେ | ଆବେଦନ କରିଥିବା କମ୍ପାନୀ ଦଲିଲ ରଖିଥିଲା ଯେ ମକା ଦାନାକୁ ଗରମ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ମୂଳ ଗୁଣ ବଦଳି ନଥାଏ |

ଏହାସହ, ଏଥିରେ ତେଲ, ଲୁଣ, ହଳଦୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ମସଲା ବହୁତ କମ ମାତ୍ରାରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଥାଏ | କିନ୍ତୁ ଏହି ମାମଲାରେ ଏଏଆର କହିବାନୁଯାୟୀ ପପକର୍ନ  ଭାଜିବା ପରେ ରେଡି ଟୁ ଇଟ କାଟାଗୋରିକୁ ଯାଇଥାଏ | ସେଥିପାଇଁ ଏଥିରେ ୧୮ ପ୍ରତିଶତ ଜିଏସଟି ଲାଗିବା ଉଚିତ |

କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଏଏଆର କର୍ଣ୍ଣାଟକ ବେଞ୍ଚ ଏହିଭଳି ଏକ ଫଇସଲା କରିଥିଲେ | ଏଏଆର ପରଠାକୁ ୧୮ ପ୍ରତିଶତ ଜିଏସଟି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଥିଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ ଯେ ଏହା ରୁଟି ଠାରୁ ଅଲଗା |

ରୁଟି ଉପରେ ୫ ପ୍ରତିଶତ ଜିଏସଟି ଲାଗିଥାଏ | କର୍ଣ୍ଣାଟକ ବେଞ୍ଚ କହିଥିଲେ ଯେ ରୁଟି କିମ୍ବା ପୁରି ଖାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥାଏ | କିନ୍ତୁ ପରଠାକୁ ଗରମ କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ | ସେଥିପାଇଁ ଏଥିରେ ୧୮ ପ୍ରତିଶତ ଜିଏସଟି ଲାଗିବ |

   Related Posts