Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୮୭୧ ମୃତ
  • ||
  • ବଜେଟ ପୂର୍ବରୁ ହେବନି ହାଲୁଆ ଉତ୍ସବ, ଏଥର ମୋବାଇଲ ଆପ୍ଲିକେସନରେ ମିଳିବ ସବୁ ତଥ୍ୟ
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଧାନବସ୍ତା ଚୋରି ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ୨ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ବାନ୍ଧିଦେଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍‌ର ପୁନଃ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଦାବି କଲା ଓଡିଶା ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ମଞ୍ଚ
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ନାଳରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା କରି ପାଣିରେ ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୭୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୮୪୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୪୧୦୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭୁବନେଶ୍ବର ଓ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମେୟର ପଦବୀ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ସଂରକ୍ଷିତ, କଟକ ପଦବୀ ଅଣସଂରକ୍ଷିତ
  • ||
  • ମୋରଡା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ପୋଲ ତଳକୁ ଖସିଲା ସ୍କର୍ପିଓ, ୪ ଗୁରୁତର ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପୁଣି ଅପରେସନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ କ୍ଲିନ୍ ଆରମ୍ଭ : ମାଓ ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ୮ଏକର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||

ମହଙ୍ଗା ହେବ ରେଡି-ଟୁ-ଇଟ୍ ପପକର୍ନ, ଲାଗିବ ୧୮ ପ୍ରତିଶତ ଜିଏସଟି

26/06/2020 at 4:20 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୬/୦୬ : ବର୍ତ୍ତମାନ ଆପଣଙ୍କୁ ରେଡି ଟୁ ଇଟ ପପକର୍ନ ପାଇଁ ୧୮ ପ୍ରତିଶତ ଜିଏସଟି ଦେବାକୁ ପଡିବ | ଅଥୋରିଟି ଅଫ ଆଡ଼ଭାନ୍ସ ରୁଲିଂ (ଏଏଆର) ଗୁଜରାଟ ବେଞ୍ଚ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରେଡି ଟୁ ଇଟ ପପକର୍ନ ତିଆରି କରିବା ପାଇଁ ମକାକୁ ଗରମ କରି ସେଥିରେ ଲୁଣ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ମିଶାଇ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥାଏ | ବର୍ତ୍ତମାନ ଏଥିରେ ୧୮ ପ୍ରତିଶତ ଜିଏସଟି ଲଗାଇବାକୁ କୁହାଯାଇଛି | ପପକର୍ନ ତିଆରି କରୁଥିବା ଏକ କମ୍ପାନୀ ଜୟ ଜଳରାମ ଇଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜର ଆବେଦନର ଶୁଣାଣିରେ ଏଏଆର ଗୁଜରାଟ ବେଞ୍ଚଙ୍କ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି | ନିକଟରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଏକ କମ୍ପାନୀ ଆବେଦନ କରିଥିଲେ ଯେ ପରଠାକୁ ମଧ୍ୟ ଖାଖରା, ଚପାତି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଉ ଏବଂ ୫ ପ୍ରତିଶତ ଜିଏସଟି ଲଗାଯାଉ |

ଏଏଆର ଯେଉଁ ପରଠା ଉପରେ ୧୮ ପ୍ରତିଶତ ଜିଏସଟି ଲଗାଇବାକୁ କହିଥିଲେ ତାହା ରେଡି-ଟୁ-କୁକ ଏବଂ ପ୍ୟାକେଟ ବନ୍ଦ ପରଠା | ଏହାକୁ ଖାଇବା ପୂର୍ବରୁ ଗରମ କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ | ଜିଏସଟି ସହିତ ଏହି ମାମଲାରେ ବର୍ତମାନ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣକୁ ଅପେକ୍ଷା ରହିଛି |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଏକ କମ୍ପାନୀ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ପ୍ୟାକେଟରେ ରେଜିଷ୍ଟର ବ୍ରାଣ୍ଡ ନେମ ସହ ପପକର୍ନ ବିକ୍ରି କରନ୍ତି | କମ୍ପାନୀ ନିଜ ପକ୍ଷ ରଖି କହିଛି ଯେ ଏହା ସାମାନ୍ୟ ମକା ଦାନା ଯାହା ଶସ୍ୟ ଜାତୀୟ | ସେଥିପାଇଁ ଏଥିରେ ୫ ପ୍ରତିଶତ ଜିଏସଟି ଲାଗିବା ଉଚିତ |

ଏଏଆର ଗୁଜରାଟ ବେଞ୍ଚ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ସେଲ୍ସ ଟ୍ୟାକ୍ସ ଆକ୍ଟରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ପୁରୁଣା ନିଷ୍ପତ୍ତି ଆଧାରରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ଶୁଣାଇଥିଲେ | ଆବେଦନ କରିଥିବା କମ୍ପାନୀ ଦଲିଲ ରଖିଥିଲା ଯେ ମକା ଦାନାକୁ ଗରମ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ମୂଳ ଗୁଣ ବଦଳି ନଥାଏ |

ଏହାସହ, ଏଥିରେ ତେଲ, ଲୁଣ, ହଳଦୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ମସଲା ବହୁତ କମ ମାତ୍ରାରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଥାଏ | କିନ୍ତୁ ଏହି ମାମଲାରେ ଏଏଆର କହିବାନୁଯାୟୀ ପପକର୍ନ  ଭାଜିବା ପରେ ରେଡି ଟୁ ଇଟ କାଟାଗୋରିକୁ ଯାଇଥାଏ | ସେଥିପାଇଁ ଏଥିରେ ୧୮ ପ୍ରତିଶତ ଜିଏସଟି ଲାଗିବା ଉଚିତ |

କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଏଏଆର କର୍ଣ୍ଣାଟକ ବେଞ୍ଚ ଏହିଭଳି ଏକ ଫଇସଲା କରିଥିଲେ | ଏଏଆର ପରଠାକୁ ୧୮ ପ୍ରତିଶତ ଜିଏସଟି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଥିଲେ ଏବଂ କହିଥିଲେ ଯେ ଏହା ରୁଟି ଠାରୁ ଅଲଗା |

ରୁଟି ଉପରେ ୫ ପ୍ରତିଶତ ଜିଏସଟି ଲାଗିଥାଏ | କର୍ଣ୍ଣାଟକ ବେଞ୍ଚ କହିଥିଲେ ଯେ ରୁଟି କିମ୍ବା ପୁରି ଖାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଥାଏ | କିନ୍ତୁ ପରଠାକୁ ଗରମ କରିବାକୁ ପଡିଥାଏ | ସେଥିପାଇଁ ଏଥିରେ ୧୮ ପ୍ରତିଶତ ଜିଏସଟି ଲାଗିବ |

   Related Posts