Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍ ସହିଦ, ୯ଯବାନ ଆହତ
  • ||

COVID ମୁକାବିଲା ଲାଗି ଦିଲ୍ଲୀ, ମୁମ୍ବାଇ ଓ ପୁଣେର ଜିଲ୍ଲା ରହିଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ରେଡ୍‌ ଜୋନ୍‌ରେ

15/04/2020 at 5:34 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫।୪: ଦେଶରେ କରୋନା ମୁକାବିଲା ଲାଗି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ନୂଆ ରଣନୀତି ଅବଲମ୍ବନ କରିଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଦେଶର ୧୭୦ଟି ଜିଲ୍ଲାକୁ କୋଭିଡ ହଟ୍‌ସ୍ପଟ୍‌ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଥିବା ଏଗୁଡିକୁ ରେଡ୍ ଜୋନରେ ରଖାଯାଇଛି।  ସେହିପରି ଅଣ ହଟ୍‌ସ୍ପଟ୍‌ ଜିଲ୍ଲାଙ୍କୁ ହ୍ୱାଇଟ୍ ଜୋନରେ ରଖାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଏଥିରେ ୩୫୩ଟି ଜିଲ୍ଲା ଅଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଯେଉଁ ଜିଲ୍ଲାକୁ କରୋନା ଛୁଇଁ ନାହିଁ ସେହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ଗ୍ରୀନ ଜୋନରେ ରଖିଛନ୍ତି ସରକାର।

ଏ ନେଇ ବୁଧବାର ଭିଡିଓ କନଫରେନସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟଶାସନ ସଚିବ, ଡିଜିପି, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବ, ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ଏସପି, ନଗରପାଳ ଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ହୋଇଛି। ଏଥିରୁ ଏପ୍ରିଲ ୨୦ ତାରିଖ ପରେ ଯଦି ହ୍ୱାଇଟ୍ ଜୋନରେ ଥିବା ଦେଶର ୨୫୩ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ନୂଆ ସଂକ୍ରମିତ ନ ଆସନ୍ତି ତେବେ ସେହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ହୁଏତ କଟକଣା ମୁକ୍ତ କରାଯାଇପାରେ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି।

ତେବେ ରେଡଜୋନ ହଟ୍‌ସ୍ପଟ୍‌ ଚିହ୍ନଟ ୧୭୦ ଜିଲ୍ଲାରେ କଟକଣା ଆହୁରି କଡାକଡି ହେବ। ଏଥି ଲାଗି କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଗାଇଡଲାଇନ ମଧ୍ୟ ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ଦେଶର ପ୍ରମୁଖ ସହରାଞ୍ଚଳ ଦିଲ୍ଲୀ, ମୁମ୍ବାଇ, ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ, ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ଚଣ୍ଡିଗଡ, ଶ୍ରୀନଗର, ନାଗପୁର, ପୁଣେ ଓ ଇନ୍ଦୋର ଆଦି ସହର  ରେଡ ଜୋନରେ ଅଛନ୍ତି।  ଏଣୁ ଏହି ସବୁ ସହରାଞ୍ଚଳରେ ଏବେ ସରକାରଙ୍କ ଗାଇଡଲାଇନ ଅନୁସାରେ କରୋନା ମୁକାବିଲା କରାଯିବ ବୋଲି ଗୃସଚିବ ଅଜୟ ଭଲ୍ଲାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ସଚିବ ରାଜିବ ଗୁଭା ଭିଡିଓ କନଫରେନସିଂରେ କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts