Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||

ଜେଲ୍‌ରେ ରହି କୋଟିପତି ହୋଇଗଲେ ୧୭ ଅପରାଧୀ, ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି ହେଲେ ଏତେ ସଂପତ୍ତିର ଅଧିକାରୀ

8/11/2020 at 8:53 AM

ମେରଠ ୦୮।୧୧: ପଶ୍ଚିମ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ୧୭ ଅପରାଧୀ ଜେଲ୍‌ରେ ଥାଇ ମଧ୍ୟ କୋଟିପତି ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ପେଶାଦାର ଅପରାଧୀଙ୍କ ରାକେଟ୍ ଏବେ ମଧ୍ୟ ସକ୍ରିୟ ରହିଛି। ତେଣୁ ଜେଲ୍‌ରେ ରହି ମଧ୍ୟ ଅପରାଧୀମାନେ ହତ୍ୟା, ଲୁଟ୍, ଡକାୟତି, ଅପହରଣ ଓ ଦାଦାବଟି ଆଦାୟ ପରି ଅପରାଧିକ କାର୍ଯ୍ୟ ନିଜ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ଦ୍ଵାରା କରାଇ କୋଟି  କୋଟି ଟଙ୍କାର ସଂପତ୍ତି କରି ପାରିଛନ୍ତି। କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଅନେକ ମାମଲାରେ ମଧ୍ୟସ୍ଥତା କରି ମଧ୍ୟ ମୋଟା ଅଙ୍କର ଅର୍ଥ ଆଦାୟ କରିଛନ୍ତି।

ଏହି ୧୭  ଜଣ ଅପରାଧୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକ ୧୦ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମୟ  ହେବ ଜେଲ୍‌ରେ ଅଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ବି କୋଟିପତି ହୋଇ ପାରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅପରାଧୀଙ୍କ ତାଲିକା ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ଅପରାଧ ବଳରେ ଅର୍ଜନ କରିଥିବା ଅବୈଧ ସଂପତ୍ତି ବିରୋଧରେ ପ୍ରଶାସନ ଅଭିଯାନ ଚଳାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ପୂର୍ବବତ୍ତ ରହିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତ  ଜେଲ୍‌ରେ ଥାଇ ନିଜ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ ପରିଚାଳନ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ପୁଲିସ ନିଘୋଡ ନିଦ୍ରାରେ ଶୋଇ ରହିଛି।

ଜେଲ୍‌ରେ ବନ୍ଦୀ ଅପରାଧୀମାନେ ନିଜକୁ ବହୁତ ସୁରକ୍ଷିତ ମନେ କରୁଛନ୍ତି। ଅନେକ ମୋକଦ୍ଦମାରେ ଖଲାସ ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଜାମିନରେ ବାହାରକୁ ଆସିବାକୁ ସେମାନେ ଚାହୁଁ ନାହାନ୍ତି। ଜେଲ୍‌ରେ ରହି ସହଜରେ ଅବୈଧ ସଂପତ୍ତିକୁ ନିଜର ପରିଚିତ କିମ୍ବା ସଂପର୍କୀୟଙ୍କ ନାମରେ କରାଯାଉଛି।

ପୁଲିସ ପ୍ରଶାସନ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟାର ଆକ୍ଟ ଆଧାରରେ ବାଗପତରେ ସୁନିଲ ରାଠି, ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର କିରଠଲ, ମେରଠରେ ଯୋଗେଶ ଭଦୌଡା ଏବଂ ମଦ ମାଫିଆ ରମେଶ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପ୍ରାୟ ୪ କୋଟି ଟଙ୍କାର ସଂପତ୍ତି ଜବତ କରିଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅନେକ ବଦମାସଙ୍କ ସଂପତ୍ତି ଜବତ କରାଯିବା ନେଇ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜାରି ରହିଛି।

   Related Posts