Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

୮୦୦୦ ଜଣଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ୧୬ ବର୍ଷ ବୟସର ଏହି ଛାତ୍ର ଜିତିଲେ ୨କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ପୁରସ୍କାର

7/11/2018 at 3:43 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୭/୧୧ : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ରହୁଥିବା ୧୬ବର୍ଷ ବୟସର ଛାତ୍ର ମୋୖଦିକ ଏବେ ଗଣମାଧ୍ୟମର ଶିରୋନାମା ପାଲଟିଛନ୍ତି | ଏକ ବଡ ସଫଳତା ପାଇଁ ଏବେ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଶୁଭେଚ୍ଛାର ସୁଅ ଛୁଟିଛି | ମାତ୍ର ୧୬ବର୍ଷ ବୟସରେ ମୋୖଦିକ ୪ଲକ୍ଷ ଆମେରିକୀୟ ଡଲାର (ପ୍ରାୟ ୨.୯ କୋଟି) ଜିତିଛନ୍ତି | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଚାରିଆଡେ ମୋଦିକଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା ହେଉଛି |  ଏକ ବିଶ୍ୱସ୍ଥରୀୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ “ବ୍ରେକ ଥ୍ରୃ ଜୁନିଅର ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ”ରେ ମୈାଦିକ ବିଜୟୀ ହୋଇ ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି |

ବ୍ରେକ ଥରୁ ଜୁନିଅର ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଏକ ଆନ୍ତଜାତୀୟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା | ୧୩ ବର୍ଷରୁ ୧୬ବର୍ଷ ବୟସ ମଧ୍ୟର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେଇଥାନ୍ତି |

ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କ ଭୌତିକ ବିଜ୍ଞାନ, ଜୀବବିଜ୍ଞାନ ଏବଂ ଗଣିତ ଶାସ୍ତ୍ର ସମ୍ପର୍କିତ ଗବେଷଣା ଜନିତ ଭିଡିଓ ବିଚାରକୁ ନିଆଯାଇଥାଏ | ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ମୁଖ୍ୟତଃ ପିଲାମାନଙ୍କ ଆବିଷ୍କାର ଏବଂ ସୃଜନଶୀଳତା ଆଧାରରେ ବିଜେତା ଚୟନ ହୋଇଥାଏ | ଏଥିସହିତ ପିଲାଙ୍କ କାମକୁ ନଜରରେ ରଖି ପବ୍ଲିକ ଭୋଟ ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ |

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ମୋୖଦିକ ବିଜ୍ଞାନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଭିଡିଓ ପ୍ରତିଯୋଗିତାକୁ ପଠାଇଥିଲେ | ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେଇଥିବା ବିଶ୍ୱର ୮୦୦୦ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ମୈାଦିକ ପ୍ରଥମସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଥିଲେ |

 

“ଚଳିତବର୍ଷ ବ୍ରେକ ଥ୍ରୃ ଜୁନିଅର ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ” ଜିତିଥିବା ମୈାଦିକ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ମଙ୍ଗଳା ସ୍ଥିତ ନ୍ୟାସନାଲ ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲର ଛାତ୍ର ଅଟନ୍ତି | ଜୀବବିଜ୍ଞାନ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ଭିଡିଓରେରେ ସେ ସ୍ଵକୀଡୀୟନ ରିଯମ ଉପରେ ଗବେଷଣା କାମ କରିଥିଲେ | ସ୍ଵକୀଡୀୟମ ରିଯମ ଆମର ଶାରୀରିକ ଓ ମାନସିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଏବଂ ଦୈନିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ସମ୍ପର୍କକୁ ବିସ୍ଲେସଣ କରିଥାଏ |

   Related Posts