Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାରତୀୟ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀଙ୍କ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରେମ, ଷ୍ଟାଟସ୍ ଦେଲେ ‘ଆମେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଗଲୁ’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ସୀମାପୁରୀରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା : ଘରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ୪ ମୃତ
  • ||
  • ଏବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ଅଧିକ ଦିନ ଥରାଇବ
  • ||
  • ସିଆରପିଏଫ କ୍ୟାମ୍ପରେ ରାତି ବିତାଇଲେ ଶାହ, ଯବାନଙ୍କ ସହ କଲେ ରାତ୍ରି ଭୋଜନ
  • ||
  • ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲା : ବିଜେପି ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ସମ୍ବଲପୁର ବନ୍ଦ, ସେପଟେ ଡିଜିପି ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବ କଂଗ୍ରେସ
  • ||

କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାରେ ୧୬ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ : କମର୍ଦ୍ଦ। ଓ ଲାଞ୍ଜିଗଡ ପଞ୍ଚାୟତ ସଟ୍ ଡାଉନ୍

14/06/2020 at 2:43 PM

କଳାହାଣ୍ଡି ୧୪।୬: କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ସର୍ବାଧିକ ୧୬ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଲାଞ୍ଜିଗଡ ବ୍ଲକର ୧୪ ଜଣ, ଜୟପାଟଣା ବ୍ଲକର ଜଣେ ଓ ଅନ୍ୟ ଜଣେ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧା ବୋଲି ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି । ଫଳରେ ଜିଲ୍ଲାର କମର୍ଦ୍ଦା, ଲାଞ୍ଜିଗଡ ପଞ୍ଚାୟତ ତଥା ଲାଞ୍ଜିଗଡ ପଞ୍ଚାୟତର ଛତ୍ରପୁର ଗାଁକୁ ସରପଞ୍ଚମାନେ ସଟ୍ ଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲ୍ଲାରେ ଚିହ୍ନଟ ୧୬ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ମଧ୍ୟରୁ ଲାଞ୍ଜିଗଡ ବ୍ଲକ୍ ସଂଗରୋଧ କେନ୍ଦ୍ରର ୧୪ଜଣ ତାମିଲନାଡୁ, ଗୁଜରାଟ ଓ କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଫେରନ୍ତା ଏବଂ ଜଣେ କରୋନା ଯୋଦ୍ଧା । ସେହିପରି ଜୟପାଟଣା ବ୍ଲକ୍ ଜଣେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଋଷ ଫେରନ୍ତା । ବର୍ତ୍ତମାନ ଜିଲ୍ଲାରେ ମୋଟ୍ ଆକ୍ରାନ୍ତ ସଂଖ୍ୟା ୫୭ରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ବେଳେ ୨୧ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଅନ୍ୟ ୩୬ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଭବାନୀପାଟଣା କୋଭିଡ୍ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି ।

କ୍ରମଶଃ କୋରନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ସଂଖ୍ୟା ବଢିଚାଲିଥିବା କାରଣରୁ ଜିଲ୍ଲାର କମର୍ଦ୍ଦା, ଲାଞ୍ଜିଗଡ ରୋଡ୍ ପଞ୍ଚାୟତ ତଥା ଲାଞ୍ଜିଗଡ ପଞ୍ଚାୟତର ଛତ୍ରପୁର ଗାଁକୁ ସରପଞ୍ଚମାନେ ସଟ୍ ଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଜିଲ୍ଲାପାଳ କ୍ଷମତା ବଳରେ ସରପଞ୍ଚମାନେ ଲାଞ୍ଜିଗଡ ରୋଡ୍ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟା ଏବଂ କମର୍ଦ୍ଦ। ପଞ୍ଚାୟତକୁ ୪୮ ଘଣ୍ଟା ତଥା ଛତ୍ରପୁର ଗାଁକୁ ୪୮ ଘଣ୍ଟା ସଟ୍ ଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

   Related Posts