Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମିବ ତାପମାତ୍ରା, ୨୮ରୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଆଜି ୭୩ ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ, କୋଭିଡ କଟକଣାରେ ହେବ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ
  • ||
  • ଦେଶ ପାଳୁଛି ୭୩ତମ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ, ରାଜପଥରେ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେବ ୨୧ ପ୍ରଜ୍ଞାପନ ମେଢ
  • ||

କରୋନା ଭାଇରସ: ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୪୩ଟି ନୂଆ କେସ୍, ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୮୪ ସଂକ୍ରମିତ

28/04/2020 at 5:30 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୮|୦୪:  ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ମିଳିତ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କରୋନା ଭାଇରସକୁ ନେଇ ନୂଆ ତଥ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ମୋଟ ୧୫୪୩ଟି ନୂଆ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ଓ ସୁସ୍ଥ ହାର ୨୩.୩ ପ୍ରତିଶତରେ ପହଁଚିଥିବା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ସଂଯୁକ୍ତ ସଚିବ ଲବ୍ ଅଗ୍ରଓ୍ୱାଲ ।

ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ଯେ, ଦେଶରେ ମୋଟ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୯, ୪୩୫ରେ ପହଁଚିଛି । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୧୫୪୩ଟି ନୂଆ କେସ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ସେହିପରି ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୬୮୪ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି । ସୁସ୍ଥ ହାର ମଧ୍ୟ ୨୩.୩ ରହିଛି ।

ଲବ୍ ଅଗ୍ରଓ୍ୱାଲ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ଲାଜମା ଥେରାପୀକୁ ପ୍ରୟୋଗ କରାଯାଇ ପାରିବ ନାହିଁ । ଏବେ ଆଇସିଏମଆର ଏହା ଉପରେ ରିସର୍ଚ୍ଚ କରୁଛି । ଏହା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ହାନିକାରକ ହୋଇପାରେ । ଏପରିକି ଏହା ବେଆଇନ ମଧ୍ୟ ।

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୧୭ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ୨୮ଦିନ ହେଲା କୌଣସି ନୂଆ କେସ୍ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିନାହିଁ । ଏବେସୁଦ୍ଧା ମୋଟ ୯୩୪ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts