Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ପୁଣି ବର୍ଷାର ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଆମେରିକୀୟ ନୌସେନା ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଦୁଇ ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁଆସୁଣୀ ଛକରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||

ମୋଦୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ୧୫ ବର୍ଷର ଛାତ୍ର, କହିଲେ- ‘ଧାର୍ମିକ ଅନୁଷ୍ଠାନ ନିଜର ୮୦ ପ୍ରତିଶତ ଅର୍ଥ ଦାନ କରନ୍ତୁ’

1/04/2020 at 12:25 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୧|୦୪:  ଡେରାଡୁନର ଜଣେ ୧୫ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଛାତ୍ର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛି । ଏହି ଚିଠିରେ ସେ ବିଭିନ୍ନ ଧାର୍ମିକ ସଂସ୍ଥା କରୋନା ଭାଇରସ ସହ ଲଢିବା ପାଇଁ ୮୦ ପ୍ରତିଶତ ସମ୍ପତି ଦାନ କରିବା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି ।

ମୋଦୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଥିବା ଛାତ୍ରଜଣଙ୍କ ହେଉଛନ୍ତି ଅଭିନବ କୁମାର ଶର୍ମା । ସେ ସେଣ୍ଟ୍ ଜୋସେଫ୍ ସ୍କୁଲରେ ପଢନ୍ତି । ସେ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୬ରେ ଏକ ଇମେଲ୍ ପଠାଇଥିଲେ । ଏଥିରେ ସେ ଲେଖିଥିଲେ ଯେ, ୨୧ ଦିନିଆ ଲକଡାଉନ ପାଇଁ ଦେଶର ଅର୍ଥବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଝଟକା ଲାଗିପାରେ । ତେଣୁ ବିଭିନ୍ନ ଧାର୍ମିକ ସଂସ୍ଥାର ଟ୍ରଷ୍ଟ ୮୦ ପ୍ରତିଶତ ଦାନ କରିବା ପାଇଁ ସରକାର ସେମାନଙ୍କୁ କୁହନ୍ତୁ । ଏହି ଅର୍ଥକୁ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇ ପାରିବ । କରୋନା ମହାମାରୀରେ ପ୍ରଭାବିତ ଲୋକଙ୍କୁ ଏହାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି । ସମସ୍ତ ଧାର୍ମିକ ଟ୍ରଷ୍ଟ ପାଖରେ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅର୍ଥ ରହିଛି । ଏହି ଅର୍ଥକୁ ଦାନ କଲେ କରୋନା ମୁକାବିଲାରେ ସହାୟତା ମିଳିବ ।

ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ଅଭିନବ ଅନେକ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ରୋଜଗାର ହରାଇଥିବା ଦେଖିଥିଲେ । ତେଣୁ ସେ ଚିଠି ଲେଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ।

   Related Posts