Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୮୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୧୯୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଓଡିଶା ହାତରୁ ଖସୁଛି ବନ୍ଧୁଗାଁ ବ୍ଲକ, ଲୋଭ ଦେଖାଇ ଗାଁ ଲୋକଙ୍କୁ ନିଜ ଆଡକୁ ଟାଣୁଛି ଆନ୍ଧ୍ର
  • ||
  • ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍ : ଜଣେ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ବାଇକକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଘରୁ ଉଠାଇ ନେଇ ୧୫ ଦିନ ଧରି ଦୁଷ୍କର୍ମ ! ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦେଉଥିଲା ହତ୍ୟା ଧମକ, ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ନେଇ କରୁଥିଲା ବ୍ଲାକମେଲିଂ…
  • ||
  • ତାତିରୁ ଏବେ ନିସ୍ତାର ନାହିଁ, ଆହୁରି ଛଟପଟ କରିବ ଖରା
  • ||
  • ବାରିପଦା : କୋଭିଡ ନିୟମକୁ ବେଖାତିର, ୫ଟି ଦୋକାନ ସିଲ୍‌
  • ||

୧ ହଜାର ୪୪୬ ବର୍ଷ ଜେଲ: ସାମୁଦ୍ରିକ ଖାଦ୍ୟରେ କରିଥିଲେ ଜାଲିଆତି, ଥାଇଲାଣ୍ଡ କୋର୍ଟ ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଶୁଣାଇଲେ ଦଣ୍ଡ

11/06/2020 at 9:25 PM

ହଙ୍ଗକଙ୍ଗ, ୧୧|୦୬:  ଜଣେ ଦୋଷୀକୁ ଅତିବେଶୀରେ କେତେ ବର୍ଷ ଜେଲ ହୋଇପାରେ ? ୧୦ ବର୍ଷ ନହଲେ ୨୦ ବର୍ଷ ନଚେତ ଆଜୀବନ ଜେଲଦଣ୍ଡ । କିନ୍ତୁ କେବେ ୧୪୪୬ ବର୍ଷ ଜେଲଦଣ୍ଡ ଶୁଣିଛନ୍ତି କି । ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସତ ।

ଥାଇଲାଣ୍ଡରେ ୨ଜଣ ଯୁବକଙ୍କୁ ଏକ ଠକେଇ ମାମଲାରେ ୧୪୪୬ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଜେଲଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି କୋର୍ଟ । ସୂଚନାନୁସାରେ, ଏକ ହୋଟେଲ ଲିମଗେଟ୍ ସିଫୁଡ୍ ରେଷ୍ଟୁରାଣ୍ଟ୍ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଇବା ପାଇଁ ଗ୍ରାହକଙ୍କଠୁ ଅଗ୍ରୀମ ଅର୍ଥ ରଖିଥିଲା । ପ୍ରୟ ୨୦ ହଜାର ବ୍ୟକ୍ତି ୫୦ ମିଲିୟନ ଥାଇ ଭଟ୍ ନାମକ ଏକ ଖାଦ୍ୟ ଅନଲାଇନରେ ଅର୍ଡର କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ହୋଟେଲ ଏତେ ପରିମାଣର ଖାଦ୍ୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଯୋଗାଇବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା । ଲକଡାଉନ୍ ପାଇଁ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଇବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିବା ହୋଟେଲ ବାହାନା କରିଥିଲା ।

ଏହି ହୋଟେଲଟି ଗତ ବର୍ଷ ଏକ ଅଫର ମାଧ୍ୟମରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଆକୃଷ୍ଟ କରିଥିଲା । ଏହାସହ ଗ୍ରାହକମାନେ ମଧ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ବୁକିଂ କରିଥିଲେ । ତେବେ ମାସମାସ ବିତି ଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ହୋଟେଲ ତରଫରୁ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଦିଆଯାଇନଥିଲା । ଏହି କଥା ପୋଲିସ ଯାଏଁ ଯାଇଥିଲା । ଏପରିକି କିଛି ଗ୍ରାହକ ଟଙ୍କା ଫେରସ୍ତ ପାଇଁ ହୋଟେଲକୁ କହିଥିଲେ ।  

ଏହି ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ଆପିଚାର୍ଟ ବୋଓ୍ୱର୍ଣ୍ଣବାଞ୍ଚାକ୍ ଓ ପ୍ରାପାସର୍ମ ବୋଓ୍ୱର୍ଣ୍ଣବାଞ୍ଚାକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ଏହାସହ ହୋଟେଲରୁ ମଧ୍ୟ ସିଲ୍ କରିଦିଆଯାଇଛି । ତେବେ ଏହି ବିରଳ ଜେଲଦଣ୍ଡ ଥାଇଲାଣ୍ଡରେ ନୂଆ ନୂହେଁ । ଏଠାରେ ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ଜେଲଦଣ୍ଡ ହେଉଛି ୨୦ ବର୍ଷ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ୨୦୧୭ରେ ଥାଇ କୋର୍ଟ ଜଣେ ଦୋଷୀକୁ ୧୩ ହଜାର ବର୍ଷର ଜେଲ ଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଇଥିଲେ ।

   Related Posts