Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାତ୍ୟା ଅପ୍‌ଡେଟ୍‌: ସାମ୍ଭାବ୍ୟ ବାତ୍ୟାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବାତିଲ୍‌ ହେଲା ଟ୍ରେନ୍‌
  • ||
  • ଶେଷରେ ରଦ୍ଦ ହେଲା ତିନି କୃଷି ଆଇନ, ବିଧେୟକ ଉପରେ ମୋହର ମାରିଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ
  • ||
  • ପଞ୍ଜାବ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ବିଜେପିକୁ ବଡ଼ ସଫଳତା, ପଦ୍ମ ଧରିଲେ ଶିରୋମଣି ଅକାଳି ଦଳର ମନଜିନ୍ଦର ସିଂହ
  • ||
  • ନୂଆ କୋଭିଡ୍‌ ଭାରିଆଣ୍ଟକୁ ନେଇ ସଚେତନ ରହିବାକୁ ଅପିଲ୍‌ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଜୁନିୟର ହକି ବିିଶ୍ୱକପ୍‌: ସେମିରେ ପ୍ରବେଶ କଲା ଫ୍ରାନ୍ସ
  • ||
  • ବଙ୍ଗୋମୁଣ୍ଡା ଆଇଆଇସିଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ଖଣ୍ଡପଡା : କଲେଜ ସମ୍ମୁଖରୁ ୨ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ପ୍ରତିବାଦରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୪ କୋଚ୍‌ଙ୍କୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଅବସର, ଅପାରଗତା ଓ ଦାୟିତ୍ବରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ
  • ||
  • ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ପୁଣି ମହଙ୍ଗା ମାଡ, ସିଲିଣ୍ଡର ପିଛା ୧୦୦ ଟଙ୍କା ବଢିଲା
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ବିଲରେ ପଡିଛି ନରକଙ୍କାଳ, ଧାନ କାଟିବା ବେଳେ ଦେଖିଲେ ଲୋକେ
  • ||

ଉତ୍ତରାକାଶୀ ଟ୍ରେକିଂ ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ୧୪ ଟ୍ରେକର ଓ ପୋର୍ଟର୍ ତୁଷାରପାତର ଶିକାର: ମିଳୁନି ପତ୍ତା, ଚାଲିଛି ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ

20/10/2021 at 8:57 PM

ଉତ୍ତରାକାଶୀ ୨୦/୧୦ : ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ଉତ୍ତରାକାଶୀରେ ଟ୍ରେକିଂ କରିବାକୁ ଯାଇଥିବା ୧୪ ଜଣ ଟ୍ରେକର ଏବଂ ପୋର୍ଟର୍ ପ୍ରବଳ ତୁଷାରପାତର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ଅକ୍ଟୋବର ୧୭ ଠାରୁ, ଏହି ନିଖୋଜ ଲୋକଙ୍କ ଲୋକେସନ ମିଳୁ ନାହିଁ କିମ୍ବା ସେମାନଙ୍କ ସହ କୌଣସି ଯୋଗାଯୋଗ ହୋଇପାରୁନାହିଁ। ଦୁଇଟି ଭିନ୍ନ ଟ୍ରେକିଂ ଟିମ ସହିତ ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଦ୍ଵିତୀୟ ଟିମରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀର ଟ୍ରେକରମାନେ ଥିଲେ।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସୀମାବର୍ତ୍ତୀ ନୀଲାପାନୀରେ ITBP ପୋଷ୍ଟ ଅଛି। ଏହି ସପ୍ତାହରେ ଆଇଟିବିପିର ଏକ ଦଳ ପାଟ୍ରୋଲିଂ କରିବାକୁ ବାହାରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ପ୍ରବଳ ତୁଷାରପାତରେ ଆଇଟିବିପି ଯବାନ କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ନିଜକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବରେ ବଞ୍ଚାଇବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଦଳର ତିନିଜଣ ପୋର୍ଟର୍ ତୁଷାରପାତରେ ଗାୟବ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ଏହି ପୋର୍ଟରଗୁଡିକର ସନ୍ଧାନରେ ITBP ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ୍ ଚଳାଉଛି, କିନ୍ତୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିଖୋଜ ପୋର୍ଟରର କୌଣସି ପତ୍ତା ମିଳିନାହିଁ।

ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଅନ୍ୟ ଟିମରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀର ଟ୍ରେକର ଥିଲେ। ପ୍ରାୟ ୧୭ ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ଏହି ଟିମ୍ ଲାମଖାଗା ପାସ୍ ଦେଇ ଅକ୍ଟୋବର ୧୩ ରେ ହର୍ଷିଲରୁ ହିମାଚଳ ଟ୍ରେକରେ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହି ଦଳକୁ ଅକ୍ଟୋବର ୨୧ ସୁଦ୍ଧା ହିମାଚଳରେ ପହଞ୍ଚିବାର ଥିଲା। ଅକ୍ଟୋବର ୧୭ ରେ, ଏହି ଟ୍ରେକର ଦଳ ଖରାପ ପାଗର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଦଳରେ ସାମିଲ ଥିବା ୬ ପୋର୍ଟରଙ୍କ ଆଡ଼ଭାନ୍ସ ଟିମକୁ ଲଜିଷ୍ଟିକ୍ସ ସହିତ ଆଗକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ ତୁଷାରପାତ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଆଗରୁ ପଠାଯାଇଥିବା ୬ ଜଣ ପୋର୍ଟର୍ କ୍ରୁକୁ ଫେରିବାର ଥିଲା କିନ୍ତୁ ପ୍ରବଳ ତୁଷାରପାତ ଯୋଗୁଁ ସେମାନେ ଫେରିପାରିଲେ ନାହିଁ। ଏହି ସମସ୍ତ ୬ଟି ପୋର୍ଟର୍ ହିମାଚଳରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଦଳର ବାକି ୧୧ ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କର ଅକ୍ଟୋବର ୧୭ ରୁ କୌଣସି ପତ୍ତା ନାହିଁ।

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀର ଏହି ଟ୍ରେକରଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ଏଜେନ୍ସି ହିମାଳୟ ଟ୍ରେକ୍ ଏବଂ ଟୁର୍ସର ମାଲିକ ମନୋଜ ରାୱତ ଏ ନେଇ ପ୍ରଶାସନକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ସୂଚନା ମୁତାବକ, ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ITBP ର ଏକ ସର୍ଚ୍ଚ ଟିମ୍ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ପଠାଯାଇଛି। ବୁଧବାର, SDRF ଏକ ଚପର ମାଧ୍ୟମରେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡରେ ଏକ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ୍ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି ​। କିନ୍ତୁ ପୁରା ଟ୍ରେକ୍ ର ରିସେସ୍ କରିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ଚୋପରଙ୍କୁ କେଉଁଠି କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଟ୍ରେକର ନଜର ଆସିନାହାନ୍ତି। କୁହାଯାଉଛି ଯେ SDRF ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ସର୍ଚ୍ଚ ଟିମ୍ ପଠାଇଛି।

   Related Posts