Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଚର ହାଇଦର ଗିରଫ ।। ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ ।। ପୋଲିସ କମିଶନର ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀଙ୍କ ସୂଚନା ।। ଏପ୍ରିଲ ୧୦ରେ କଟକ ଏସସିବି ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଫେରାର
  • ||
  • ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟକୁ ବସ ସେବା ବନ୍ଦ, ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀରେ ଚାଲିବ ସରକାରୀ ଅଫିସ, କୋଚିଂ ସେଣ୍ଟରରେ ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍‌ କ୍ଲାସ୍‌ ମନା । ବିବାହ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ୫୦ ଜଣ ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଅତିବେଶୀରେ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁମତି
  • ||
  • ବାକି ୨୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ କାଲିଠୁ ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ
  • ||
  • ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାନ୍ତ ୧୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ ବଦଳିଲା ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ ସମୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଫେରିଲା କୋଭିଡ୍‌ କଟକଣା
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷଣ ଦାୟିତ୍ୱ
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବୈତରଣୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ଭାଇ-ଭଉଣୀଙ୍କ ସଲୀଳ ସମାଧି, ପିଉସୀଙ୍କ ଘରୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାନିଲେନି କୋଭିଡ୍ ନିୟମ, ସିଲ୍ ହେଲା ଦୋକାନ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ : ଧର୍ମଗଡ ବଣିକ ସଂଘର ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ଶନିବାର ଓ ରବିବାର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ ରହିବ ସହର
  • ||

ଗାଁରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ୧୪ ଫୁଟ୍ ଲମ୍ବର କିଙ୍ଗ କୋବ୍ରା : ସୋଶିଆଲ ମିଡିଆରେ ଫଟୋ ଭାଇରାଲ

8/07/2019 at 2:18 PM

ନାଗୌନ ୮/୭ : ଆସାମ ନାଗୌନ ଜିଲ୍ଲା ଜେଜୁରୀ ସ୍ଥିତ ଚା ବଗିଚାରୁ ଏକ ୧୪ ଫୁଟ୍ ଲମ୍ବର କିଙ୍ଗ କୋବ୍ରା ଉଦ୍ଦାର ହୋଇଛି । କୋବ୍ରାକୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯିବା ପରେ ନିକଟସ୍ଥ ସୁବାଂଗ ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ଛାଡି ଦିଆଯାଇଛି । ୧୪ ଫୁଟ୍ ଲମ୍ବ କିଙ୍ଗ କୋବ୍ରାର ଫଟୋ ସୋଶିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି । ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହେବା ପରେ ଲୋକେ ନାନା ମତ ଦେଉଛନ୍ତି ।

ଘଟଣା ଜୁଲାଇ ୫ ତାରିଖର । ଜେଜୁରୀ ଚା ବଗିଚାରେ ଏକ ବିରାଟକାୟ ସାପ ଦେଖିଲା ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା । ଏହାପରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ସୂଚନାପାଇ ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ଉଦ୍ଧାର ସମୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଲୋକଙ୍କ ଭିଡ ଜମିଥିଲା । ଲୋକେ ନିଜ ନିଜ ମୋବାଇଲରେ କୋବ୍ରାର ଫଟୋ ଉଠାଇଥିଲେ । ପରେ ଲୋକେ ଏହି ଫଟୋକୁ ସୋଶିଆଲ ମିଡିଆରେ ସେୟାର କରିଥିଲେ । ଫଟୋ ଦେଖି କେହି ଏହାକୁ ଭୟଙ୍କର କହିଥିଲେ ତ ଆଉ କିଏ ଏହାକୁ ଅତି ସୁନ୍ଦର ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳ ସାପକୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ବନବିଭାଗକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ବନବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ସାପକୁ ନେଇ ସୁବାଂଗ ଅଭୟାରଣ୍ୟରେ ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ ।

ଗାଁ ଲୋକଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ, ଏହି କୋବ୍ରାର ଏକ ବିଶେଷତ୍ୱ ରହିଛି । ଏହି କୋବ୍ରା ସବୁବେଳେ ଶତ୍ରୁଙ୍କୁ ଡରାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥାଏ । ଶତ୍ରୁକୁ ଦେଖିବା ମାତ୍ରେ ସାପ ଆକ୍ରମଣ କରିଥାଏ । ଏହି ପ୍ରଜାତିର କିଙ୍ଗ କୋବ୍ରା ଦକ୍ଷିଣ ଭାରତ ଜଙ୍ଗଲରେ ହିଁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥାଏ ।  

   Related Posts