Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା, SIT ତଦନ୍ତରେ ହାଇକୋର୍ଟ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ- ବିଜେଡି
  • ||
  • ଶଙ୍ଖ ନଦୀରେ ବୁଡ଼ି ଜଣେ ଯୁବକ ନିଖୋଜ, ୪ ଜଣ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ତାଳପଦର ବିଜୁ ସେତୁ ଭୁଶୁଡିବା ଘଟଣା: ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ଏସ୍‌ଡିଓ ଅସିତ ପାତ୍ର ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୦ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୩୧୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫,୧୪୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ; ୬ ମୃତ , ୧୭ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅପରେସନ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ, ପ୍ରାୟ ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||

କରୋନାରେ ୧୮୮ଦେଶର ୧୩,୦୩୨ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ : ସ୍ପେନ୍‌ରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୫ହଜାର ସଂକ୍ରମିତ

22/03/2020 at 12:18 PM

ଓ୍ବାଶିଂଟନ୍ ୨୨।୩: ସରା ବିଶ୍ବରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ର ଆତଙ୍କ ଥମିବାର ନାଁ ନେଉନାହିଁ | ରବିବାର ସକାଳ ସୁଦ୍ଧା ୧୮୮ଟି ଦେଶ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଦ୍ବାରା ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇସାରିଛି। ଏହି ଭାଇରସ୍ ରେ ମୋଟ୍ ୩,୦୬,୯୩୯ ଜଣ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏହି ଭାଇରସ୍ ଯୋଗୁଁ ୧୩,୦୩୨ ଲୋକଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ୯୫,୪୯୮ ରୋଗୀ ଏହି ଭାଇରସ୍ କବଳରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ସ୍ପେନ୍:

ସ୍ପେନରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ରୋକିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ ସଫଳ ହୋଇପାରିନାହିଁ | ଶନିବାର ଦିନ ୫ହଜାର ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ରବିବାର ସକାଳ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏଠାରେ ୨୫,୪୯୬ ଜଣ ଲୋକ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏଠାରେ ମୋଟ୍ ୧,୩୭୮ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ସ୍ପେନ୍ ସରକାର ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଘୋଷଣା ହୋଇଛି। କିନ୍ତୁ, ଯଦି ଆମେ ଶନିବାର ଏବଂ ରବିବାରର ଆକଳନକୁ ଦେଖିବା, ତେବେ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ର କୌଣସି ଲାଭ ହୋଇନାହିଁ। ରବିବାର ଦିନ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କମିଟି ବୈଠକରେ ଅଧିକ କଠୋର ପଦକ୍ଷେପ ଘୋଷଣା କରାଯାଇପାରିବ ବୋଲି ବିଶ୍ବାସ କରାଯାଉଛି।

ଇଟାଲୀ :

ଇଟାଲୀର ପୂର୍ବତନ ଫୁଟବଲ ତାରକା ପାଓଲୋ ମାଦ୍ଲିନି ଏବଂ ତାଙ୍କ ପୁଅ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଅଛନ୍ତି । ଏ ନେଇ ତାଙ୍କ କ୍ଲବ୍ ଏସି ମିଲାନ୍ ସୂଚନା ଦେଇଛି। ମାଦ୍ଲିନିଙ୍କୁ ବିଶ୍ବର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ରକ୍ଷକ ଭାବେ ବିବେଚନା କରାଯାଏ | ୫୧ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ମାଦ୍ଲିନି ବର୍ତ୍ତମାନ ଏସି ମିଲାନର ବୈଷୟିକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରହିଛନ୍ତି | ଇଟାଲୀରେ ରବିବାର ସକାଳ ସୁଦ୍ଧା ମୋଟ୍ ୫୫୫୭୮ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ୪୮୨୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ଯୁକ୍ତରାଷ୍ଟ୍ର ଆମେରିକା :

ଆମେରିକାର ଉପରାଷ୍ଟ୍ରପତି ମାଇକ୍ ପେନ୍ସ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ କୈରେନ ପେନ୍ସଙ୍କ କରୋନା ପରୀକ୍ଷା ରିପୋର୍ଟ ନେଗେଟିଭ ଆସିଛି । ତାଙ୍କ ମୁଖପାତ୍ର ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଟ୍ବିଟରରେ ଏହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ମାଇକ୍ ଏବଂ କୈରେନ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆର ଏକ ପ୍ରତିନିଧି ଦଳଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ। ପରେ ଏହାର କିଛି ସଦସ୍ୟଙ୍କର କରୋନା ପରୀକ୍ଷା ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ ରହିଛି । ଏହାପରେ ମାଇକ୍‌ଙ୍କୁ କରୋନା ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା | ମାଇକ୍ ଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ସଦସ୍ୟଙ୍କ କରୋନା ପଜିଟିଭ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ରବିବାର ସକାଳ ସୁଦ୍ଧା ଆମେରିକାରେ ମୋଟ୍ ୨୬୧୧୨ ସଂକ୍ରମଣ ରୋଗ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି। ୩୨୫ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

କୁଏତ:

କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ କୁଏତ ସରକାର ଲୋକଙ୍କୁ ଘର ଭିତରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ । ଏହାର  କୌଣସି ଖାସ୍ ପ୍ରଭାବ ଲୋକମାନଙ୍କ ଉପରେ ପଡିନଥିଲା ।  ଲୋକମାନେ ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ମାନିନଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଉପମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅନସ ଅଲ ସାଲେହ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ସରକାର କଠୋର ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି। ରବିବାର ଦିନ ୧୧ ଘଣ୍ଟିଆ କର୍ଫ୍ୟୁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଯିଏ କର୍ଫ୍ୟୁକୁ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରେ ତା ଉପରେ କଡା ଆଇନଗତ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ଏଥିରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି।

   Related Posts