Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

କଟକଣା ସତ୍ତ୍ୱେ ମନ ମାନୁନି : କରୋନାର ଜାଲ ରିପୋର୍ଟ ନେଇ ଡେରାଡୁନ-ମଶୁରି ବୁଲିବାକୁ ଆସିଥିବା ୧୩ ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଗିରଫ

15/07/2021 at 7:08 PM

ଡେରାଡୁନ ୧୫/୦୭ : କରୋନାର ନକଲି ନେଗେଟିଭ ରିପୋର୍ଟ ନେଇ ଡେରାଡୁନ-ମଶୁରି ବୁଲିବାକୁ ଆସିଥିବା ୧୩ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ପୋଲିସ କ୍ଳେମେଣ୍ଟ ଟାଉନ ଆଶାରୋଡି ଚେକ ପୋଷ୍ଟରେ ଚେକିଂ ବେଳେ ଧରିଥିଲା। ଯାଞ୍ଚ ପରେ ଦୁଇଟି ଅଲଗା ଅଲଗା ଗାଡିରେ ଆସିଥିବା ୪ ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନକଲି ଦସ୍ତାବିଜ ତିଆରି କରିବା, ମହାମାରୀ ଏବଂ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ପରିଚାଳନା ଆଇନ ଅନୁଯାୟୀ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରି ଗିରଫ କରିଛି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୦୦ ଟି ନକଲି RTPCR ନେଗେଟିଭ ରିପୋର୍ଟ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି।

କ୍ଲେମେଣ୍ଟ ଟାଉନ ଥାନାଧ୍ୟକ୍ଷ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ରୌତେଲା କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନାର ନକଲି ନେଗେଟିଭ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପରେ କିଛି ପର୍ଯ୍ୟଟକ ଦେହରାଡୁନକୁ ଆସୁଛନ୍ତି। ଏହି ଆଧାରରେ ଆଶାରୋଡି ଚେକ୍ ପୋଷ୍ଟରେ ଥିବା ଆରଟିଓ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ନିକଟରେ SOG ଦଳ ସହିତ ଏକ କଠୋର ଯାଞ୍ଚ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି। ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ସନ୍ଦେହ ଆଧାରରେ ଦୁଇଟି ଗାଡିକୁ ଅଟକାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସେଥିରେ ବସିଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରାଯାଇଥିଲା।

ଏହି ସମୟରେ, ଗାଡି ନମ୍ବର UP16 FT1621 ର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ଦଶଟି ନକଲି RTPCR ରିପୋର୍ଟ ଧରାଯାଇଥିଲା। ଗାଡି ନମ୍ବର UP 14 ED 7677 ରୁ ନକଲି RTPCR ରିପୋର୍ଟ ସହିତ ତିନି ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଗାଜିଆବାଦ ଜିଲ୍ଲା ଚିରଞ୍ଜୀବ ବିହାରର ତରୁଣ ମିତ୍ତଲ, ଗାଜିଆବାଦ କବି ନଗର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅମିତ ଗୁପ୍ତା, ଗାଜିଆବାଦ ନେହରୁନଗର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅମିତ କୌଶିକ, ବନଗାବା ଥାନା ମଧୁବାଣି ବିହାରର ସୁଜିତ କାମତ।

ଥାନାଧ୍ୟକ୍ଷ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତରୁଣ ମିତ୍ତଲ ନିଜ ପରିବାରର ୧୦ ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ସହ ଏକ ଗାଡିରେ ଜାଲ୍ ରିପୋର୍ଟ ନେଇ ଡେରାଡୁନ ଆସୁଥିଲେ। ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ପାଖରେ ସଠିକ୍ ରିପୋର୍ଟ ଥିଲା। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ତିନି ଜଣ ଅନ୍ୟ କାରରେ ଆସୁଥିଲେ। ସେମାନଙ୍କ ପାଖରୁ ମଧ୍ୟ ନକଲି ରିପୋର୍ଟ ମିଳିଥିଲା। ନିକଟରେ ଡାକ୍ତରୀ ଦଳ ପ୍ରାୟ ଶହେଟି ନକଲି ରିପୋର୍ଟ ଧରିଛନ୍ତି।

କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ସପ୍ତାହନ୍ତରେ ଦୁଇ ଚକିଆ ଯାନ ପ୍ରବେଶକୁ ବାରଣ କରାଯାଇଛି। କେବଳ ସେହି ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନଙ୍କୁ ମଶୁରି ଆସିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ଯାହାର ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି ପୋର୍ଟାଲରେ ପଞ୍ଜୀକରଣର ପ୍ରମାଣ ଅଛି, ୭୨ ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ କୋଭିଡ୍ ନେଗେଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ଏବଂ ମୁସୁରୀରେ ହୋଟେଲ ବୁକିଂ ପ୍ରମାଣ ଅଛି। ସହସ୍ରଧାରା, ଗୁଚ୍ଚିପାନି ଏବଂ ମଶୁରିରେ କୌଣସି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ପୋଖରୀ-ନଦୀ ଏବଂ ଝରଣାରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ। ବୁଧବାର, ଡିଏମ୍ ଡକ୍ଟର ଆଶିଷ କୁମାର ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ ଏନେଇ ଏକ ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ମିଟିଂରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

   Related Posts