Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରିସବେନ୍ ଟେଷ୍ଟ୍ : ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଲାବୁସେନଙ୍କ ଶତକ, କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍ ୨୭୪/୫
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଗୁରୁତର-ଗର୍ଭବତୀ-ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଡମିଟ୍‌ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ଟିକା, ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡାକ୍ତର ବିଜୟ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ମାଟି ଖୋଳିଲେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଦୁଇ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୮ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଚିଲିକାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଫ୍ଲୋରା ଫୋନା ସର୍ଭେ
  • ||
  • ଯାଜପୁର ଶିଶୁ ନିଖୋଜ ଘଟଣା: ନିଖୋଜ ପିହୁ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ଏସ୍‌ପି ରାହୁଲ ପି.ଆର
  • ||
  • ନକଲି ସାମଗ୍ରୀର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି କଟକ, ପୁଣି ଅପମିଶ୍ରିତ ଗୁଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆତଙ୍କ, ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||

ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଲାଗିଛି ୧୨ ହଜାର କୋଟିର ସଟ୍ଟା : ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସକୁ କେତେ କେତେ ଆସନ ମିଳିଛି ଜାଣନ୍ତୁ

23/03/2019 at 12:10 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୩/୩ : ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନ ତାରିଖ ଘୋଷଣା ହେବାପରେ ଖୋଲି ଯାଇଛି ସଟ୍ଟା ବଜାର | ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ଆରମ୍ଭ ନ ହଉଣୁ ୧୨ ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କାର ସଟ୍ଟା ଲାଗି ସାରିଛି | ଆଗକୁ ଏହା ବଢି ୨ ଲକ୍ଷ କୋଟି ହେବ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି | ସଟ୍ଟା ବଜାର ଅନୁଯାୟୀ ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନର କଡା ଟକ୍କର ହେବ | ନିର୍ବାଚନରେ କୌଣସି ଦଳ ନିଜ ଦମରେ ସରକାର ଗଢିବା ସମ୍ଭବ ନାହିଁ | ସଟ୍ଟା ବଜାର ଅନୁଯାୟୀ ବିଜେପି କଂଗ୍ରେସ ଅପେକ୍ଷା ଆଗୁଆ ରହିବ | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପଦବୀ ଏବଂ ମହତ୍ଵପୁର୍ଣ ଆସନ ଏବଂ ନେତାମାନଙ୍କ ଉପରେ ସଟ୍ଟାବାଜ ଏବେ ଯାଏଁ କୌଣସି ମୂଲ୍ୟ ଲଗେଇ ନାହାନ୍ତି |


ସଟ୍ଟାବାଜଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଚଳିତ ଥର ମଧ୍ୟ ମେଣ୍ଟ ସାହାଯ୍ୟରେ ବିଜେପି ସରକାର ଗଢ଼ିପାରେ | କିନ୍ତୁ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପଦବୀକୁ ନେଇ ବିଜେପିର ସହଯୋଗୀ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରିପାରନ୍ତି | ସେଥିପାଇଁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପଦବୀକୁ ନେଇ ସଟ୍ଟା ଲାଗି ନାହିଁ | ସଟ୍ଟା ଏବେ କେବଳ ବିଜେପି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ଉପରେ ହିଁ ଲାଗିଛି | ବିଜେପି ବହୁତ ଆଗରେ ଅଛି | କିନ୍ତୁ ବିଜେପି ଏକା ବହୁମତ ପାଇବା ନେଇ ଆଶଙ୍କା ରହିଛି | ସଟ୍ଟା ବଜାର ବିଜେପିକୁ ୨୪୦ ଆସନ ଦେଇଛି | ଏଥିପାଇଁ ମୂଲ୍ୟ ରହିଛି ୨୩ ପଇସା ଏବଂ ୨୫୦ ଆସନ ପାଇଁ ଟଙ୍କାଟିଏ | ୨୫୫ ଆସନ ପାଇଁ ୧.୪୦ ପଇସା ମୂଲ୍ୟ | କଂଗ୍ରେସର ୬୦ ଆସନ ଉପରେ ୨୮ ପଇସା ଲାଗିଛି | ୬୫ ଆସନ ପାଇଁ ୬୭ ପଇସା ଏବଂ ୭୫ ଆସନ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସର ୧ ଟଙ୍କା ଲାଗିଛି |


ସଟ୍ଟା ବ୍ୟବସାୟୀ ଏଥର ପୋଲିସ ଏବଂ ଯାଞ୍ଚ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ବଂଚିବା ପାଇଁ ମୋବାଇଲ ଆପ ତିଆରି କରିଛନ୍ତି | ଏହି ମୋବାଇଲ ଆପର ସର୍ଭର ବିଦେଶରେ ରହିବ | ପୂର୍ଵ ଥର ଭଳି ମୋବାଇଲ ୱେବସାଇଟକୁ ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିବା ଆଇନ ଠାରୁ ବଂଚିବା ପାଇଁ ଏହିଭଳି ଆପର ସହର ନେଇଛନ୍ତି ସଟ୍ଟା ବ୍ୟବସାୟୀ | ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ମେ ୨୩ ତାରିଖରେ ବାହାରିବ |

   Related Posts