Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୭୦୭ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ବିରାଟ ବାହିନୀ ଚିତ୍‌ପଟାଙ୍ଗ, ଭାରତକୁ ୫୧ ରନରେ ହରାଇ ସିରିଜ୍ ହାତେଇଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ପବିତ୍ର ଗଙ୍ଗା ସ୍ନାନକୁ ନେଇ ଦୁଇ ଦିନ ପାଇଁ ହରିଦ୍ୱାର ସୀମା ସିଲ୍
  • ||
  • ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ ଯୋଗୁଁ ମନାଲିରେ ଜଣକର ମୃତ୍ୟୁ, ଜିରୋ ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଡାଲିରେ ୧୫ ଟଙ୍କା ରିହାତି ଦେବେ ସରକାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||

ନୀଳଗିରିରେ ଝାଡଖଣ୍ଡ ହାତୀପଲ, ଚୌଦ୍ବାରରେ ୧୨ହାତୀଙ୍କ ଉପଦ୍ରବ, ଚମ୍ପୁଆରେ ହାତୀଲାଞ୍ଜ ଟାଣି ବନ୍ଧାହେଲେ ୩ ଯୁବକ

30/10/2018 at 5:59 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୩୦|୧୦: ସାତକୋଶିଆରେ ସୁନ୍ଦରୀ ପାଇଁ ବନ ବିଭାଗ ଟେନସନରେ ଥିବା ବେଳେ ବାଲେଶ୍ବର ନୀଳଗିରିରେ ପଶି ସାରିଲେଣି ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡୀ ହାତୀ । ଚୌଦ୍ବାର ସହର ଉପକଣ୍ଠରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ହାତୀଙ୍କ ଉପଦ୍ରବ । ତେବେ ସବୁଠାରୁ ଦୁଃସାହାସିକ କାଣ୍ଡ ଘଟିଛି କେନ୍ଦୁଝର ଚମ୍ପୁଆରେ । ଜୀବନକୁ ବାଜି ଲଗାଇ ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରେ ହାତୀଙ୍କ ସହ ଲାଗିବା ୩ ଜଣ ଯୁବକଙ୍କୁ ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଛି ।

ମରଣକୁ ବରଣ କରୁଛନ୍ତି  ଯୁବକମାନେ । ହାତୀ ତାର ଚୁପଚାପ୍ ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରେ ଛିଡ଼ା ହୋଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଯୁବକମାନେ ଜଙ୍ଗଲ ଭିତରକୁ ଯାଇ ତା ସହ ଖୋଳେଇ ହୋଇଛନ୍ତି । ଲାଞ୍ଚ ଧରି ଟାଣିଛନ୍ତି, ତାକୁ ରଗାଇଛନ୍ତି । ଆଉ ହାତୀ ବି ରାଗି ଯାଇଛି । କେତେବେଳେ ପଛୁଆ ଲାତ ମାରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି ତ ଆଉ କେତେବେଳେ ଶୁଣ୍ଢ ବୁଲାଇ ତଡ଼ି ଆଣିଛି । ୨ଜଣ ଯୁବକ ହାତୀ ସହ ଲାଗୁଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ମୋବାଇଲରେ ଭିଡିଓ ଉଠାଇଛନ୍ତି । ଆଉ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପରେ ହାତୀ ସହ ମଜା କରିବା ଏହି ତିନି ଯୁବକଙ୍କୁ ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଛି । ଚମ୍ପୁଆ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଏମାନଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି ବନବିଭାଗ । ଏମାନେ ହେଲେ ଅବଦ୍ଦୁଲ୍ ହାଲିମ୍, ଏମ୍. ଡି. ଇସ୍ମାଇଲ୍ ଏବଂ ଦେବାଶିଷ ବେହେରା ।

ଚମ୍ପୁଆ ପରେ ଏବେ ଆସନ୍ତୁ ଯିବା ନୀଳଗିରି । ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଦଲମା ଜଙ୍ଗଲରୁ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଦେଇ ଦୁଇ ପଲରେ ଏହି ହାତୀଗୁଡ଼ିକ ଆସିଛନ୍ତିଗୋଟେ ପଲରେ ୪୦ ଏବଂ ଆଉ ଗୋଟେ ପଲରେ ୩୫ ହାତୀ ଅଛନ୍ତି । କାଶିଆ ଜଙ୍ଗଲରେ ଆସି ଡେରା ପକାଇଛନ୍ତି । ଏବେ ଏହି ହାତୀ ପଲ ନୀଳଗିରି ମୁହାଁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇ ପଡ଼ିଛନ୍ତି ।

ଏତେ ହାତୀଙ୍କୁ ଦେଖି ବନ ବିଭାଗର ନିଦ ହଜିଯାଇଛି । ଫିଲ୍ଡ ଷ୍ଟାଫଙ୍କୁ ଧରି ବିଭାଗର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଜଗି ରହିଛନ୍ତି । ହାତୀଗୁଡ଼ି ଯେମିତି ଜନବସତି ମୁହାଁ ନହେବେ, ସେନେଇ ଚେଷ୍ଟା ଜାରି ରଖିଛି ବନବିଭାଗ । ବିଦ୍ୟୁତ୍ ବିଭାଗକୁ ସଜାଗ ରହିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି । ଏଥି ସହିତ ଲୋକମାନେ ଘରେ ହାଣ୍ଡିଆ କିମ୍ବା ମଦ ନରଖିବାକୁ ବନବିଭାଗ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛି ।

ଚୌଦ୍ବାରରେ ମଧ୍ୟ ହାତୀଙ୍କ ଉପଦ୍ରବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଗତରାତିରେ ୧୨ଟି ହାତୀ, ସହର ଉପକଣ୍ଠ ପାଇକେରପୁର ଗାଁ ନିକଟରେ ଧାନବିଲ ଘାଣ୍ଟି ଦେଇଛନ୍ତି । ଚାରବାଟିଆରେ ଥିବା ବିମାନ ଉଡ଼ାଣ ଗବେଷଣା କେନ୍ଦ୍ରର ପାଚେରୀ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts