Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ସ୍କୁଲ୍‌ରେ ପଶିଲା କରୋନା, ୧୨ ଜଣ ଛାତ୍ରୀ କୋଭିଡ୍‌ ସଂକ୍ରମିତ

1/03/2021 at 9:01 PM

ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ୦୧/୦୩: କରୋନା କାରଣରୁ ବହୁତ ଦିନ ଧରି ସ୍କୁଲ୍‌, କଲେଜ୍‌ ବନ୍ଦ ରହିଛି । କିଛିଦିନ ତଳେ ତେଲେଙ୍ଗାନା ସରକାର ପୁନର୍ବାର ସ୍କୁଲ୍‌ ଖୋଲିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ । ସ୍କୁଲ୍‌ ଖୋଲିବା ପରେ ତେଲେଙ୍ଗାନାର ସଙ୍ଗାରେଡ୍ଡୀ କସ୍ତୁରବା ଗାନ୍ଧି ବାଳିକା ବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ୧୨ ଜଣ ଛାତ୍ରୀ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ଛାତ୍ରୀମାନେ ୬ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ହଷ୍ଟେଲ୍‌କୁ ଫେରିଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ନବମ, ଦଶମ ଏବଂ ଇଣ୍ଟରମିଡିଏଟ୍‌ର କିଛି ଛାତ୍ରୀ କରୋନାରେ ପିଜିଟିଭ୍‌ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଜଣେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କଠାରେ ଲକ୍ଷଣ ପରିଲିକ୍ଷିତ ହେବାପରେ ୧୫୦ ଜଣ ଛାତ୍ରୀଙ୍କର ରାପିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା । ସେମାନଙ୍କ ଭିତରୁ ୧୨ ଜଣଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ୍‌ ଆସିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।

ତେବେ ଏହାକୁ ନେଇ ଜିଲ୍ଲା ଶିକ୍ଷାଧିକାରୀ ଏକ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଜଣେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଖୁବ୍‌ ଜୋର୍‌ରେ ଥଣ୍ଡା ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ସେ ନିଶ୍ୱସ-ପ୍ରଶ୍ୱସରେ ବାଧା ହେଉଥିବା ଜଣାଇଥିଲା । ସ୍କୁଲ୍‌ର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷକ ଛାତ୍ରୀ ଜଣଙ୍କର କୋଭିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ କରାଇଥିଲେ । ଏହାର ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ୍‌ ଆସିବା ପରେ ଅନ୍ୟଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କର କୋଭିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଶିକ୍ଷକମାନେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଉପରେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ନଜର ରଖିଛନ୍ତି । ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭୟଭୀତ ନହେବା ପାଇଁ କୁହାଯାଇଛି । ଏହି ଖବର ଶୁଣିବା ପରେ କିଛି ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଅଭିଭାବକ ବିଦ୍ୟାଳକୁ ଆସି ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ବୁଝାବୁଝି କରିଥିବା ବେଳେ କୋଭିଡ୍‌ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କୁ କରୋନା କିଟ୍‌ ଦେଇ ଘରକୁ ଛାଡ଼ିବାକୁ କହିଛନ୍ତି । ଯେମିତିକି ସେମାନେ ଘରୋଇ ସଙ୍ଗରୋଧରେ ରହିପାରିବେ । ତେବେ ଆଧିକାରୀକ ସୂତ୍ରରୁ ସମସ୍ତ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ର ପାଳନ କରିଯାଉଥିବା ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି ।

   Related Posts