Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

କାଳ ସାଜିଲା ପ୍ରକୃତି: ବଜ୍ରପାତରେ ଚାଲିଗଲା ୧୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୪ ମଇଁଷି ମୃତ

13/09/2020 at 10:05 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୩।୦୯: ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳରେ ପୁଣି ଥରେ ବର୍ଷା ଓ ଘଡି ଘଡି ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କାଳ ସାଜିଛି। ଶନିବାର ବିଳମ୍ଵିତ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ରହି ରହି ବର୍ଷା ଜାରି ରହିଛି। ଏହି ସମୟରେ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ବଜ୍ରପାତ କାରଣରୁ ୧୨ ଜଣଙ୍କ ପ୍ରାଣହାନୀ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଅନେକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ବାରଣାସୀ ଓ ମିର୍ଜାପୁରରେ ତିନି ଜଣେ ଲେଖାଏଁ, ଯୌନପୁର-ଭଦୋହି-ଚନ୍ଦୋଲିରେ ଦୁଇ ଜଣ ଲେଖାଏଁ ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରାଣହାନୀ ଘଟିଛି। ଅନେକ ଘର ବଜ୍ରପାତ କାରଣରୁ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି। ୨୪ରୁ ଅଧିକ ମଇଁଷିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ବାରଣାସୀର ରୋହନିଆ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦଫଲପୁର ଜଫରାବାଦ ଗାଁରେ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୨ଟାରେ ମାଛ ଧରୁଥିବା ବେଳେ ବଜ୍ରପାତ ହେବାରୁ ଜଣେ ୧୫ ବର୍ଷୀୟ ଓ ୧୦ ବର୍ଷ ବାଳକଙ୍କ  ପ୍ରାଣହାନୀ ଘଟିଛି। ସେହି ପରି ବାରଣାସୀର ଲୋହଟା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଖେବଶିପୁର ଗାଁରେ ଅପରାହ୍ନ ୧ଟାରେ ବଜ୍ରପାତ ଘଟିବାରୁ ଚାଷ ଜମିରେ କାମ କରୁଥିବା ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ସେହି ପରି ମିର୍ଜାପୁରର ମଡିହାନ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମଲୁଆରେ ଗାଈ ଚରାଇବାକୁ ଯାଇଥିବା ୧୦ ବର୍ଷୀୟ  ବାଳକ ଏବଂ ୪୫ ବର୍ଷୀୟ ମହିଳାଙ୍କ ବଜ୍ରପାତରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପଡରି, ଜୌନପୁର, ନେବଢ୍ୟା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଚକଇପୁର ଗାଁରେ ବ୍ରଜପାତ କାରଣରୁ ଜଣେ ଲେଖାଏଁ ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ଏହି ପରି  ପୂର୍ବାଞ୍ଚଳରେ ବଜ୍ରପାତ ଯୋଗୁଁ ୧୨ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

   Related Posts