Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ରୁଷ୍‌ ଟାର୍ଗେଟରେ ସିରିୟା ବିଦ୍ରୋହୀ, ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍‌ରେ ୧୨ନିହତ

21/01/2020 at 5:29 PM

ସିରିୟା ୨୧।୦୧: କିଛିଦିନ ଶାନ୍ତ ପରେ ପୁଣି ଅଶାନ୍ତ ହୋଇଛି ସିରିୟା । କେତେବେଳେ ସରକାରଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ମୁହଁ ଖୋଲିଥିବା ବିଦ୍ରୋହୀଙ୍କୁ ଅଜ୍ଞାତ ଭାବରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଉଛି । ପୁଣି କେବେ ସୈନିକଙ୍କ ଦ୍ବାରା  ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ ସହ ସେମାନଙ୍କ ଘର ଉପରେ ବୋମାମାଡ କରାଯାଇ ସେମାନଙ୍କୁ ନିପାତ କରାଯାଉଛି  । ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ହେଲା ସିରିୟାରେ ସରକାରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ବିଦ୍ରୋହ ଜାରି ରହିଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ଦେଶରେ ଏପରି ଉତ୍ତେଜନା ଲାଗିରହିଛି । ଗୋଟିଏ ପଟେ ଦେଶରେ ବିଦ୍ରୋହ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟପଟେ ସିରିୟାର ସହଯୋଗୀ ଦେଶ ରୁଷ୍‌ ବିଦ୍ରୋହୀଙ୍କ ଉପରେ ରକେଟ ମାଡ କରୁଛି । ସେହିପରି ଆଜି ମଧ୍ୟ ସିରିୟାର କିଛି ଅଞ୍ଚଳରେ ରୁଷ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ କରାଯାଇଛି ।  

ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକରେ ୧୨ଜଣ ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କ ପ୍ରାଣହାନୀ ହୋଇଛି ।ତେବେ ରୁଷ୍‌ ପକ୍ଷରୁ କରାଯାଇଥିବା ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକରେ ସିରିୟାର ସାଧାରଣଲୋକଙ୍କ ପ୍ରାଣହାନୀ ହେବା ସହ ସାଧାରଣ ସମ୍ପତ୍ତି ମଧ୍ୟ ନଷ୍ଟ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ମୃତକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସାତଜଣ ଶିଶୁ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି ।  ଉତ୍ତର ସିରିୟାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ରୂଷ୍ ସୈନ୍ୟବାହିନୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ଆକ୍ରମଣରେ ୧୨ଜଣ ସାଧାରଣ ନାଗରିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ତେବେ ମୃତକଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଦୁଇଜଣ ଇଡଲିବ୍‌ରେ ଓ ଅନ୍ୟ ୧୦ଜଣ ଆଲିପୋ ଅଞ୍ଚଳର ବୋଲି Syrian Observatory for Human Rights ପକ୍ଷରୁ ଦାବି କରାଯାଇଛି ।

file image

   Related Posts