Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯୁକ୍ତ ୨ କଲେଜ୍ ଖୋଲିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ! ବିଶୋଧନ ଓ ସଫା କରି କ୍ଲାସ୍ ରୁମ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାକୁ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା ବିଭାଗର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • କମିବାରେ ଲାଗିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୪୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଫ୍ରାନ୍ସରେ ବିଜୟ ମାଲ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ EDଙ୍କ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ଜବତ ହେଲା ୧.୬ ମିଲିୟନ ୟୁରୋ ସମ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୮ରେ ଭାରତ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦେଲା କୃଷକ ସଂଗଠନ
  • ||
  • ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ରେ କଙ୍ଗାରୁ ଚିତ୍, ଚମକିଲେ ଭାରତୀୟ ବୋଲର, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୧୧ ରନରେ ହରାଇଲା ବିରାଟ ବାହିନୀ
  • ||
  • ୪ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ୬୦ କେଜି ଚନ୍ଦନ କାଠ ଜବତ: ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ୭୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ
  • ||
  • ଜଳେଶ୍ବର: ବିଶାଖା ଏଗ୍ରୋ ସୋରୁମ୍ ଆଗରେ ଚାଷୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆମରଣ ଅନଶନ
  • ||
  • ଅପରାହ୍ନରେ ସ୍ଥଳଭାଗ ଛୁଇଁବ ‘ବୁରେଭି’ : କେରଳ-ତାମିଲନାଡୁର କିଛି ଜିଲ୍ଲାରେ ଛୁଟି ଘୋଷଣା, ବିମାନବନ୍ଦର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଜଗତପୁର : ଧାନ କଟାଳୀଙ୍କୁ ଶୁଣ୍ଢରେ କଚାଡି ମାରିଲା ହାତୀ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଓ ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ମୃଦୁ ଭୂକମ୍ପ ଝଟ୍‌କା ଅନୁଭୂତ
  • ||

ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି ୧୧୯୬ ଭିକାରୀଙ୍କ ପ୍ରୋଫାଇଲ : କିଛି କରିଛନ୍ତି M.A., M.Com

27/08/2020 at 12:27 PM

ଜୟପୁର ୨୭/୦୮ : ସାମାଜିକ ସ୍ଥରରେ ଜୟପୁର ପୋଲିସ ଏକ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛି | ପିଙ୍କସିଟିକୁ ଭିକାରୀ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ସହରର ସମସ୍ତ ଭିକାରୀଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି | ଅଗଷ୍ଟ ୧୫ ତାରିଖରୁ ଏହି ଭିକାରୀମାନଙ୍କର ପୁନର୍ବାସ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି | ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ୧୧୯୬ ଭିକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ପାଞ୍ଚ ଜଣ ସ୍ନାତକ ଏବଂ ପୋଷ୍ଟ ସ୍ନାତକ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ | ଭିକାରୀଙ୍କ କୌଶଳ ଅନୁଯାୟୀ ସେମାନଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟ ସୁଯୋଗ ଦେବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କରାଯିବ | ଏଥି ସହିତ ସେମାନଙ୍କ ପିଲାମାନଙ୍କର ଶିକ୍ଷା ଉପରେ ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟାନ ଦିଆଯିବ |

କରୋନା ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ଭିକାରିଙ୍କ ଜୀବନରେ ବଡ ସଙ୍କଟ ଦେଖାଦେଇଛି | ଏହି ସମୟରେ ଡିଜିପି ଭୁପେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଯାଦବଙ୍କ ନଜର ଭିକାରୀଙ୍କ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ପଡିଥିଲା | ସେ ଭିକାରୀଙ୍କ ପୁନର୍ବାସ ଦାୟିତ୍ୱ ଜୟପୁର ପୋଲିସକୁ ଦେଇଛନ୍ତି | ଜୟପୁର ପୋଲିସ ସହରକୁ ଭିକାରୀମୁକ୍ତ କରିବାକୁ କାମ ଆରମ୍ଭ କରିଛି | ଭିକାରୀଙ୍କ ପ୍ରୋଫାଇଲ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଛି | ୨୬ ପଏଣ୍ଟ ଆଧାରରେ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଥିବା ଭିକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶିକ୍ଷା, ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ, ଆୟୁଷ, ଲିଙ୍ଗ, କୌଶଳ ଭଳି ପଏଣ୍ଟ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି | ପ୍ରୋଫାଇଲ ତିଆରି କରିବା ପରେ ଜଣାପଡିଛି ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୫ଜଣ ୟୁଜି ଓ ପିଜି ଯାଏଁ ପାଠ ପଢ଼ିଛନ୍ତି | ୧୯୩ ଭିକାରୀ ପ୍ରଥମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଯାଏଁ ପଢ଼ିଛନ୍ତି ଏବଂ ୩୯ ସାକ୍ଷର | ୧୦୩ ଭିକାରୀ ମଜୁରୀ କରିପାରିବେ | ଅନ୍ୟ ସବୁ ଭିକାରୀ ବିଭିନ୍ନ କାମ ଜାଣିଛନ୍ତି | ପୁନର୍ବାସ ସମୟରେ ୧୨ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୫ ଜଣ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲେ |

ଅତିରିକ୍ତ ପୋଲିସ କମିଶନର ଅଜୟପାଲ ଲାମ୍ବାଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ସ୍ନାତକ ହାସଲ କରିଥିବା ପାଞ୍ଚଜଣ ଭିକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେହି କେହି ବି.କମ୍ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କେହି କେହି M.Com ଏବଂ M.A. କରିଛନ୍ତି | ସମସ୍ତେ ନିଜ ଇଚ୍ଛାରେ ଶିକ୍ଷାବୃତ୍ତିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି | ଭିକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଶିକ୍ଷିତ ଭିକାରୀ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ କାମ ଯୋଗେଇଦେବାକୁ ନେଇ ବିଚାର ହେଉଛି | ଏଥିପାଇଁ ସମାଜ କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ, ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଓ ଏନଜିଓର ମଧ୍ୟ ସହାୟତା ନିଆଯିବ | ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ଭିକାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ୮୦୦ ରାଜଧାନୀର | ୯୫ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ, ୧୫୦ ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଅଛନ୍ତି | ତେବେ ପୋଲିସର ଏହି ଅଭିଯାନରେ କୌଣସି ଭିକାରୀର କ୍ରିମିନାଲ ରେକର୍ଡ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିନାହିଁ |

   Related Posts