Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭାରତରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଓମିକ୍ରନ୍‌ ଭ୍ୟାରିଆଣ୍ଟ । କର୍ଣ୍ଣାଟକର ୨ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଓମିକ୍ରନ୍‌ ଭ୍ୟାରିଆଣ୍ଟରେ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ହଜିନି ମାନବିକତା, ପାଇଥିବା ସୁନା ଗହଣାକୁ ଫେରାଇଦେଲେ ଅଟୋ ଚାଳକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ଲିଷ୍ଟରେ ଅନୀଲ ପାଣ୍ଡି, ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ପୁରସ୍କାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୩ ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ଅବସର ଓ ଜଣେ ଆରଆଇ ଚାକିରୀରୁ ବହିଷ୍କୃତ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାତ୍ୟା ଅପଡେଟ୍ : ୩ରୁ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା, ୪ରେ ପବନର ବେଗ ଛୁଇଁବ ୯୦ କି.ମି.
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ରାଜଧାନୀରେ ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲ ବନ୍ଦ, ଘୋଷଣା କଲେ କେଜ୍ରିଓ୍ୱାଲ୍‌ ସରକାର
  • ||
  • ବାଇକକୁ ପିଟିଲା ଜୁସ୍ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ୨ ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲା : ADG କୋର୍ଟରେ ଜାମିନ ଆବେଦନ କଲା ଗୋବିନ୍ଦ ସାହୁ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ୩୦ ଏକର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ କଲା ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଘାରିଛି ଓମିକ୍ରନ ବିପଦ : ବିଳମ୍ବିତ ହେବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ! ସମୟ ମାଗିଲା ବିସିସିଆଇ
  • ||

କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ଯୀଶୁଙ୍କ ସବୁଠୁ ବଡ଼ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତୀ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ! ଏବେଠୁ କମ୍ପିଲାଣି କଂଗ୍ରେସ- ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ ପାଟି

27/12/2019 at 8:33 PM

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ତା ୨୭.୧୨- ଯୀଶୁ ଖ୍ରୀଷ୍ଟଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତୀ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହୋଇନି କିନ୍ତୁ କମ୍ପିଲାଣି ରାଜନୀତି ।  କର୍ଣ୍ଣାଟକ କଂଗ୍ରେସ ନେତା  ଡିକେ ଶିବ କୁମାର ତାଙ୍କ ନିର୍ବାଚନ କ୍ଷେତ୍ର  କନକପୁରାରେ  ପ୍ରସ୍ତାବିତ ଯୀଶୁ ଖ୍ରୀଷ୍ଟଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତୀ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଲାଗି ଏକ ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ଉଦଘାଟନ କରିବାର ଦୁଇ ଦିନ ପରେ ରାଜନୀତି ହୁଲସ୍ତୁଲ । ବିଜେପି ଏବଂ କଂଗ୍ରେସ ନେତାଙ୍କ ଭିତରେ ଆକ୍ଷେପ ପ୍ରତି ଆକ୍ଷେପ କେବଳ ରାଜ୍ୟ ନୁହେଁ ଜାତୀୟ ରାଜନୀତିକୁ ସରଗରମ କରିଛି ।ଡିକେ ଶିବକୁମାରଙ୍କ ଏହି ପଦକ୍ଷେପକୁ ଏକ ତୁଷ୍ଟିକରଣ  ତଥା ଆନୁଗତ୍ୟ ରାଜନୀତି ବୋଲି  କହିଛି ବିଜେପି ।

ଶିବକୁମାର କନକପୁରାରର ଖ୍ରୀଷ୍ଟିଆନ ବହୁଳ ହରୋବେଲ୍ରେ ଗତ ୨୫ ତାରିଖ ଦିନ ୧୧୪ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚତାର ଯୀଶୁ ଖ୍ରୀଷ୍ଟଙ୍କର ଏକ  ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତୀ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଲାଗି ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ଦେଇଛନ୍ତି ।୧୩ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚ ଏକ ପେଣ୍ଡାଲ ଉପରେ ଏହି ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତୀ  ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯିବାର ପ୍ରସ୍ତାବ ରହିଛି । ଏବଂ ଏହା ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ଉଚ୍ଚ ଯୀଶୁ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତୀ ହେବ ବୋଲି ଶିବକୁମାର କହିଛନ୍ତି ।  କିନ୍ତୁ  ଏଥିରେ କ୍ଷୁବ୍ଧ ହୋଇଛନ୍ତି ବିଜେପି ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଅନନ୍ତ କୁମାର ହେଗଡେ । ସେ ଏହାକୁ ଶିବକୁମାରଙ୍କ ତୁଷ୍ଟିକରଣ ଏବଂ ଆନୁଗତ୍ୟ ରାଜନୀତି ଦର୍ଶାଇ ଆକ୍ଷେପ କରିଛନ୍ତି । କହିଛନ୍ତି ତିହାରରୁ ଫେରିଥିବା ନେତା , ତାଙ୍କର ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି । ଆଉ ସେଥିଲାଗି ସେ ଜଣେ ଇଟାଲିୟ  ମହିଳା ( କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧିଙ୍କୁ ଇଙ୍ଗିତ କରି)ଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବାକୁ  ଏପରି ଦୁଃସାହସ ଦେଖାଉଛନ୍ତି ।ଏହା କହିବା ବେଳେ କଂଗ୍ରେସକୁ ବି କଡା ଭାଷାରେ ସମାଲୋଚନା କରି ହେଗଡେ କହିଛନ୍ତି, କଂଗ୍ରେସରେ ଥିବା କ୍ରୀତଦାସ ମାନେ ଆନୁଗତ୍ୟ ରାଜନୀତି କରିବା ନୂଆ କିମ୍ବା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କଥା ନୁହେଁ ।

 ତେବେ ଏହାର କଡା ଜବାବ ରଖିଛନ୍ତି ଶିବକୁମାର । ସେ କହିଛନ୍ତି,ସେ ଲୋକଙ୍କ ଧାର୍ମିକ ବିଶ୍ବାସକୁ ସମ୍ମାନ ଦିଅନ୍ତି ।ଲୋକଙ୍କ ଭଲ ପାଇବା ତାଙ୍କ ସହ ଅଛି । ସେ କଥା  ରକ୍ଷାକରି ନିଜ ଟଙ୍କାରେ ଜମି କିଣି ଯୀଶୁ ଖ୍ରୀଷ୍ଟଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତୀ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଲାଗି ଦେଇଥିବା କହିଛନ୍ତି । ତା ସହ ସେ ତାଙ୍କ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ଅନେକ ମନ୍ଦିର ବି କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଶିବ କୁମାରଙ୍କୁ ଆହୁରି କଡା ଭାଷାରେ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି କର୍ଣ୍ଣାଟକ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ମନ୍ତ୍ରୀ କେଏସ ଇଶ୍ୱରପ୍ପା । ସେ କହିଛନ୍ତି ରାମ ମନ୍ଦିରକୁ ବିରୋଧ କରୁଥିବା କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଯୀଶୁଙ୍କ ପାଇଁ ଏତେ ବିକଳ କାହିଁକି ? ତେବେ କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ବିଜେପି ନେତାଙ୍କ କଳି ରୋଚକ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ସାରା ଦେଶରେ ନେତାଙ୍କ ଏପରି ଷ୍ଟାଚ୍ୟୁ ପଲିଟିକ୍ସ ଜାରି ରହିଛି ।ଦେଖାଯାଉ କେବେ ଯୀଶୁଙ୍କ ବୃହତ୍ତମପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତୀ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେଉଛି ?

   Related Posts