Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୦ ମହଲା କୋଠାରେ ଭୀଷଣ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୫ ଆହତ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩ ଲକ୍ଷ ୩୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୮୮ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୧୪କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୯ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୮୪୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୯୬୧୪୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଭରବ୍ରିଜ୍‌ରୁ ୩୦ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସିଲା କାର୍, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଗାଡି ଭାଙ୍ଗିରୁଜି ଚୁରମାର୍
  • ||
  • ଶନିବାର ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାରେ ବର୍ଷା : ବଢିବ ତାପମାତ୍ରା, କମିବ ଶୀତ
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଦୁର୍ଘଟଣା : ମହାନଦୀ ପୋଲରେ ବୋଲେରୋକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ୫ ମୃତ
  • ||

ଓମିକ୍ରନ୍‌ ଭୟ ମଧ୍ୟ​‌ରେ କର୍ଣ୍ଟାଟକ ଏବଂ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ କରୋନା ବିସ୍ଫୋରଣ, ୧୧୨ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ସଂକ୍ରମିତ

6/12/2021 at 4:54 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୬/୧୨: ଓମିକ୍ରନ୍‌ ଭାରିଏଣ୍ଟର ଭୟ ମଧ୍ୟରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଏକ ସରକାରୀ ସ୍କୁଲ୍‌ ଏବଂ ତେଲେଙ୍ଗାନାର ଏକ ମେଡିକାଲ୍‌ କଲେଜ୍‌ରେ କରୋନା ବିସ୍ଫୋରଣ ଘଟିଛି । କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଚିକମାଙ୍ଗାଲୁରୁର ଏକ ସରକାରୀ ସ୍କୁଲ୍‌ରେ ୫୯ ଛାତ୍ର ଏବଂ ୧୦ ଶିକ୍ଷକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେହିଭଳି ତେଲେଙ୍ଗାନାର କରୀମନଗରରେ ଥିବା ଚଲମେଡା ଆନନ୍ଦ ରାଓ ମେଡିକାଲ୍‌ ସାଇନ୍ସେସ୍‌ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ରେ ୪୩ ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ କୋଭିଡ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି ।

କର୍ଣ୍ଣାଟକର  ଚିକମାଙ୍ଗାଲୁରୁର ଜିଲ୍ଳାପାଳଙ୍କ ଅନୁସାରେ, ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ଠାରେ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଲକ୍ଷଣ ଦେଖାଯାଇନଥିଲା। ସ୍ଥିତି ଉପରେ ନଜର ରଖାଯାଇଥିବା ବେଳେ ସେହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକାଧିକ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ରଖାଯାଇଛି। ଜରୁରୀ ହେଲେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯିବ ବୋଲି ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି । ସ୍କୁଲ୍‌ରେ ୪୫୦ ଜଣ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପଢ଼ୁଥିବା ବେଳେ ବିଦ୍ୟାଳୟକୁ ସିଲ୍‌ କରାଯାଇଛି ।

ସଂକ୍ରମିତ ଛାତ୍ର ଏବଂ ଶକ୍ଷକଙ୍କ ଛାତ୍ରାବାସରେ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ କରିଦିଆଯାଇଛି। ସେପଟେ ତେଲେଙ୍ଗାନାର ଏକ ମେଡିକାଲ୍‌ କଲେଜ୍‌ରୁ୪୩ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ ହେବା ପରେ ବିସ୍ତୃତ୍ବ ବିବରଣୀ ମିଳିପାରି ନାହିଁ। ସୋମବାର ତେଲେଙ୍ଗାନରୁ ମୋଟ ୩ ହଜାର ୭୮୭ ଆକ୍ଟିଭ୍‌ ମାମଲା ଥିଲା। ରାଜ୍ୟରେ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୩,୯୯୯ ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ ନେଇଛି କରୋନା ।

   Related Posts