Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୫୪୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ୩୧ପୂର୍ବରୁ ବସିବ ବିଧାନସଭାର ଶୀତ ଅଧିବେଶନ
  • ||
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||
  • ନଭେମ୍ବରରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ
  • ||

ଝାରସୁଗୁଡା: ଗୋଟିଏ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସରେ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବ ୧୧ଟି କୋର୍ଟ

3/08/2020 at 8:12 PM

ଝାରସୁଗୁଡା, ୦୩|୦୮:  ଝାରସୁଗୁଡାରେ ଗୋଟିଏ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ଭିତରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ ୧୧ଟି କୋର୍ଟ। ଜିଲ୍ଲା ଜଜ କୋର୍ଟରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ପୃଥକ ପୃଥକ ସ୍ଥାନରେ ଚାଲୁଥିବା ଏଡ଼ିଜେ କୋର୍ଟ,ସିଜେଏମ କୋର୍ଟ,ଏସଡ଼ିଜେଏମ କୋର୍ଟ, ଜେଏମଫସି କୋର୍ଟ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନରେ ଚାଲିବ।ଦୀର୍ଘଦିନରୁ ୧୪ କୋଟି ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନିର୍ମାଣ ସରିଥିବା ଜିଲ୍ଲା କୋର୍ଟର ନୂତନ କୋଠାକୁ ଆଜି ହାଇକୋର୍ଟ  ମୁଖ୍ୟ ବିଚାରପତି ଜଷ୍ଟିସ ମହମ୍ମଦ ରଫିକ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ଜରିଆରେ ଉଦଘାଟନ କରିଛନ୍ତି।

ପ୍ରାୟ୧୪ କୋଟି ବ୍ୟୟ ଅଟକଳରେ ନିର୍ମିତ ଏହି କୋର୍ଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସର ଉଦଘାଟନ ପରେ ୧୧ଟି କୋର୍ଟ ଗୋଟିଏ କମ୍ପେକ୍ସରେ ଚାଲିବା ସହ ଆଗାମୀ ଦିନରେ କୋଲ୍ ବିୟରିଙ୍ଗ ଏକ୍ଟ ଟ୍ରିବୁନାଲ, ଫ୍ୟାମିଲି କୋର୍ଟ, ଭିଜିଲାନ୍ସ ପରି ଅନେକ କୋର୍ଟ ଏଠାରେ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବା ପାଇଁ ଦାବି କରାଯିବ ବୋଲି ଜିଲ୍ଲା ଓକିଲ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ଏଥିପାଇଁ ଏହି ନବନିର୍ମିତ କୋର୍ଟରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ଭିତ୍ତି ସଂରଚନା ରହିଛି। କୋର୍ଟ କମ୍ପ୍ଲେକ୍ସର ଉଦଘାଟନ ପରେ ଜିଲ୍ଲାରେ ନ୍ୟାୟ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଶୀଘ୍ର ହେବବୋଲି ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀମାନେ ମତ ଦେଇଛନ୍ତି।

ସୋମବାର ହୋଇଥିବା ଏହି ଉଦଘାଟନୀ ସମାରୋହରେ ହାଇକୋର୍ଟ ଜଜ୍ ଏ କେ  ମିଶ୍ର, ଜିଲ୍ଲା ଦୌରାଜଜ୍ ପି କେ ନାୟକ, ଏଡିଜେ ରଞ୍ଜନ ପାଢୀ, ସିଜେଏମ ସୁନୀଲ କୁମାର ଦାସ, ଝାରସୁଗୁଡା ଜିଲ୍ଲାପାଳ ସରୋଜ କୁମାର ସାମଲ, ଜିଲ୍ଲା ଆରକ୍ଷୀ ଅଧିକାରୀ ରାହୁଲ ପିଆର, ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ସାହୁ, ରେଜିଷ୍ଟ୍ରାର ଗୋପବନ୍ଧୁ ଗଡନାୟକ, ଜେଏମଏଫସି ବିକାଶ ଗୋୟଲ, କୋର୍ଟ ମ୍ୟାନେଜର ମନମିତ ସିଂ, ବାର ଏସୋସିଏସନ ସଭାପତି ପି ରାମ ମୋହନ ରାଓ, ତାପସ କୁମାର ଚୌଧୁରୀ, ବିଶ୍ୱନାଥ ନାଏକ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

   Related Posts