Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଜେଡିରେ ମିଶିବେ ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ, କହିଲେ ନବୀନଙ୍କ ହାତମୁଠା ଟାଣ କରିବି
  • ||
  • ଆଇଆଇଟି ଜମ୍ମୁର ନୂତନ ଗୃହ ଲୋକାର୍ପଣ କରିବେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ, ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୫୬୧ ମୃତ
  • ||
  • ଚିଲିକାକୁ ଆସିଲେଣି ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ, ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବନ ବିଭାଗ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ହିଂସାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଆଶିଷ ମିଶ୍ରାଙ୍କୁ ଡେଙ୍ଗୁ, ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • କମୁଛି ତାପମାତ୍ରା, ଦାରିଙ୍ଗିବାଡିରେ ୧୧ ଡିଗ୍ରୀକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ସୁପର ମୁକାବିଲା : ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ହାଇଭୋଲଟେଜ୍ ଫାଇଟ୍
  • ||

କରୋନାକୁ ପରାସ୍ତ କଲେ ୧୦୩ ବର୍ଷୀୟ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ, ଭାଇରସକୁ ହରାଇବାକୁ ଦେଲେ ଗୁରୁମନ୍ତ୍ର

13/05/2021 at 5:26 PM

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ୧୩/୦୫: ଗୋଟିଏ ପଟେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ପ୍ରାଣ ହରାଉଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ପଟେ ଦେଶରେ ଅନେକ ବୃଦ୍ଧ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ବିପଜ୍ଜନକ ଜୀବାଣୁକୁ ପରାସ୍ତ କରୁଛନ୍ତି। ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ବେତୁଲରୁ ଏହିପରି ଆଉ ଏକ ଉଦାହରଣ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ।

PunjabKesari

ବାସ୍ତବରେ, ୧୦୩ ବର୍ଷୀୟ ସ୍ୱାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ଯୋଦ୍ଧା ବିରଦୀଚନ୍ଦ ଗୋଠୀ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ସେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ବେତୁଲର ନିବାସି ଏବଂ ଆଧାର କାର୍ଡ ଅନୁଯାୟୀ ବିରଦୀଚନ୍ଦ ଗୋଠୀଙ୍କର ଜନ୍ମ ତାରିଖ ନଭେମ୍ବର ୨, ୧୧୭ ।

ଏପ୍ରିଲ୍ ୫ ରେ ବିରଦୀଚନ୍ଦ ଗୋଠୀ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ, ଯାହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଘରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇଥିଲା। ଗୋଠୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହେବା ପରେ ଡାକ୍ତରମାନେ ମୋତେ ଚିକିତ୍ସା କରିଥିଲେ। ଆହୁରି ମଧ୍ୟ, ଘରେ କାମ କରୁଥିବା ଲୋକମାନେ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ । ମୁଁ ମଧ୍ୟ ଏହି ରୋଗରେ ଖୁସି ରହିଥିଲି ଏବଂ ସରଳ ଖାଦ୍ୟ ଖାଉଥିଲି, ତେଣୁ ମୁଁ କରୋନାକୁ ପରାସ୍ତ କରିପାରିଲି ।

PunjabKesari

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭଗବାନଙ୍କ କୃପାରୁ ମୁଁ ଭଲ ଅଛି। ଏହି ସଂକ୍ରମଣ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ମୁଁ ମାନସିକ ସ୍ତରରେ ଭଲ ଏବଂ ଖୁସି ରହିଲି । ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ପାନୀୟ ସଠିକ ଭାବରେ ରଖିଲି । ତେଣୁ, ଶୀଘ୍ର ସୁସ୍ଥ ହୋଇଗଲି । ଗୋଠୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋର ପିଲାଦିନରୁ ରୁଟିନ୍ ଭଲ ଅଛି। ମୁଁ ସକାଳେ ଶୀଘ୍ର ଉଠେ, ଏକ ସନ୍ତୁଳିତ ଏବଂ ସରଳ ଖାଦ୍ୟ, ନିୟମିତ ବ୍ୟାୟାମ, ପଢା ପଢି ଏବଂ ମୋର ସମସ୍ତ କାମକୁ ଖୁସି ମନ ସହିତ କରେ । କିନ୍ତୁ ସମ୍ପ୍ରତି ଲୋକମାନେ ପରିବର୍ତ୍ତିତ ସମୟରେ ନିଜକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରୁଛନ୍ତି ।

PunjabKesari

ଲୋକଙ୍କ ଖରାପ ଖାଦ୍ୟ ବିଷୟରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଜିର ଖାଦ୍ୟ ଏବଂ ଜୀବନ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ଶାରୀରିକ ଭାବେ ଦୁର୍ବଳ କରୁଛି। ତେଣୁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଏକ ସରଳ ଜୀବନ ,ସରଳ ଏବଂ ସନ୍ତୁଳିତ ଖାଦ୍ୟ ନେବା ଆବଶ୍ୟକ । ଶାରୀରିକ କାର୍ଯ୍ୟ କର ଏବଂ ନିତ୍ୟକର୍ମରେ ଉନ୍ନତି କରି ଖୁସି ହୁଅ । ଏହା ସହିତ ଆମେ କରୋନାକୁ ପରାସ୍ତ କରିପାରିବା ।

   Related Posts