Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନ: ଜାନୁଆରୀ ୩୧ରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ, ଫେବୃଆରୀ ୧ରେ ଉପସ୍ଥାପନ ହେବ ବଜେଟ୍
  • ||
  • IPL 2022: ନିଜ ଟିମ୍‌ର ନାମ ଘୋଷଣା କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି, ରଖିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସୁପର ଜିଆଣ୍ଟ୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୩୦୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୧୧୫ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନ ନିରାଶ, ଏହି ଖେଳାଳି ହେଲେ ‘ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର୍ ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୧୯୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଅଟୋକୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୬ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟର କିଛି ସ୍ଥାନରେ କୋହଲା ପାଗ ସହ ବର୍ଷା, ସତର୍କ କଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପାଡୁଆ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ଅନ୍ଧବିଶ୍ବାସ ନା ଅଲୌକିକ : ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ ଗଣନା ଠିକ ହେଲା, ବଙ୍ଗଳା ତଳୁ ବାହାରିଲା ହଜାରେ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ସର୍ପ ଦେବତାଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି

20/11/2018 at 5:32 PM

ଉଡୁ଼ପି ୨୦/୧୧ : ଚମତ୍କାର ଏବଂ ପୌରାଣିକ କଥା ବେଳେବେଳେ ଅନ୍ଧ ବିଶ୍ୱାସ ଭଳି ଲାଗେ | କିନ୍ତୁ କେତେବେଳେ କେମିତି ଏହା ସତ୍ୟ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥାଏ | କର୍ଣ୍ଣାଟକ ରାଜ୍ୟର ହେଵରୀ ତାଲୁକ ଅଂଚଳର ମୁଦ୍ରାଡି ଗାଁରେ ଘଟିଛି ଏମିତି ଏକ ଘଟଣା ଯାହାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି “ଏହା କଣ ସତରେ ସମ୍ଭବ ?”

ଗଙ୍ଗାଧର ସେଟ୍ଟୀ ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟବସାୟୀ ମୁମ୍ବାଇରେ ନିଜର ଟ୍ରାନ୍ସପୋର୍ଟ ବ୍ୟବସାୟ କରନ୍ତି | ଏହି ବ୍ୟବସାୟରେ ଉଭୟ ନାଁ ଏବଂ ପଇସା ଉପାର୍ଜନ ପରେ ହେଵରୀ ଅଂଚଳରେ ଏକ ବଙ୍ଗଳା ତିଆରି କରିଥିଲେ | ନିଜ ସ୍ବପ୍ନ ଘର ତିଆରି ହୋଇଗଲା | ପୁରା ପରିବାରକୁ ନେଇ ଗଙ୍ଗାଧର ନୂଆ ବଙ୍ଗଳାରେ ରହିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ | କିନ୍ତୁ ନୂଆ ଘରେ ରହିବା ପରେ ପରିବାରରେ ସବୁବେଳେ ଅଶାନ୍ତି ଦେଖାଦେଇଥିଲା | ପରିବାରରେ କେହି ମଧ୍ୟ ଖୁସି ନଥିଲେ | ସେପଟେ ବ୍ୟବସାୟରେ ମଧ୍ୟ କ୍ଷତି ହେବାକୁ ଲାଗିଲା | ଏହି ସବୁ ଦେଖି ଗଙ୍ଗାଧର ବିବ୍ରତ ହୋଇପଡିଥିଲେ | ଶେଷରେ, ଗଙ୍ଗାଧର ତିର୍ଥହାଲ୍ଲୀର ଜଣେ ନାମୀ ଜ୍ୟୋତିଷ ନାଗରାଜ ଭଟ୍ଟଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରିଥିଲେ |

ନଟରାଜ ଭଟ୍ଟ ଜଣେ ସର୍ପ ଦେବତାଙ୍କ ଭକ୍ତ | ନଟରାଜ ନିଜ ଗଣନା ଅନୁସାରେ ଏକ ଫଟୋ ଆଙ୍କିଥିଲେ | ସେହି ଫଟୋ ଗଙ୍ଗାଧରଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଚକିତ କରିଦେଇଥିଲା | ଜ୍ୟୋତିଷ ନାଗରାଜ ଭଟ୍ଟ କହିଥିଲେ ଯେ, ବଙ୍ଗଳାର ବୈଠକ ଘରେ ଠିକ ୬ ଫୁଟ ତଳେ ପଥରାକୃତି ଏକ ସର୍ପ ଦେବତା ଅଛନ୍ତି | ଯାହା ଫଳରେ ଘରେ ଅଶାନ୍ତି ଲାଗି ରହିଛି ଏବଂ ପରିବାର ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ଦେଇ ଗତି କରୁଛି |

ଜ୍ୟୋତିଷଙ୍କ କଥା ଶୁଣି ଗଙ୍ଗାଧର କିଛି ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଘରର ସେହି ସ୍ଥାନକୁ ଖୋଳିବାକୁ କହିଥିଲେ | ଶ୍ରମିକମାନେ ଖୋଳିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ଠିକ ୬ଫୁଟ ତଳେ ପଥରର ସର୍ପାକୃତୀ ଦେବତାଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ମିଳିଥିଲା | ଏହା ଦେଖି ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ | ଏହି ପଥର ହଜାରେ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଉଛି |

   Related Posts