Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସଜାଗ ବଲାଙ୍ଗୀର ପ୍ରଶାସନ, ସଚେତନତା ସହ ଷ୍ଟେସନରେ ଯାଞ୍ଚ୍ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜୋରଦାର୍
  • ||
  • ନବୀନଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ପିଏମ୍ କିଷାନ ସମ୍ମାନ ନିଧି ଯୋଜନାରେ ଲୋଡିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ହସ୍ତକ୍ଷେପ
  • ||
  • କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ସମ୍ବଲପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହେଲା ନୋଟିସ, ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ହଷ୍ଟେଲ ଫେରିବାକୁ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ୨ ନବଜାତ ଶିଶୁ ପୁତ୍ର ମୃତ ! ନର୍ସ ଓ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କଲେ ବାପା
  • ||
  • ଓଲଟି ପଡିଲା ପ୍ରିନ୍ସ, ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୪୬ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଷ୍ଟିୟରିଂ ଉପରୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଲେ ଡ୍ରାଇଭର, ଓଲଟି ପଡିଲା ଟ୍ରକ, ୬ ଶ୍ରମିକ ମୃତ
  • ||

କୋଭିଡକୁ ହରାଇଲେ ଶତାୟୁ ମହିଳା, କହିଲେ- ‘ମୋ ସୁସ୍ଥ ହେବାର ରାଜ୍ ସେଓ’

25/07/2020 at 9:06 PM

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ, ୨୫|୦୭:  ସାରା ବିଶ୍ୱ ଏବେ କରୋନା ଭାଇରସର ମୁକାବିଲା କରୁଛି । ପ୍ରତିଦିନ ଦେଶରେ ହଜାର ହଜାର କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଛନ୍ତି । ଗତ କିଛିଦିନ ହେବ ପ୍ରତିଦିନ ନୂଆ ପଜିଟିଭଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୪୦ ହଜାର ଉପରେ ରହୁଛି । ସେହିପରି ଆକ୍ରାନ୍ତ ମଧ୍ୟ ସୁସ୍ଥ ହେଉଛନ୍ତି । ତେବେ କରୋନାକୁ ମାତ୍ ଦେଇଛନ୍ତି କର୍ଣ୍ଣାଟକ ବେଲେରୀ ଜିଲ୍ଲାର ଜଣେ ୧୦୦ ବର୍ଷୀୟା ବୃଦ୍ଧା ।

ବେଲେରୀ ଜିଲ୍ଲାର ହାଡଗଲ୍ଲୀ ସହରରେ ରହୁଛନ୍ତି  ୧୦୦ବର୍ଷୀୟା ମହିଳା ହଲ୍ଲାମା । ସେ ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ କରୋନାରୁ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ । ଚିକିତ୍ସିତ ସମୟର ଅନୁଭୂତି ସେ ବାଣ୍ଟିଛନ୍ତି ।

ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଡାକ୍ତରମାନେ ତାଙ୍କୁ ଭଲ ବ୍ୟବହାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ସୁଷମ ଖାଦ୍ୟ ଦିଆଯାଉଥିଲା । ଦୈନିକ ସେ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ସେଓ ଖାଉଥିଲେ । ନିୟମିତ ଭାବେ ଟାବଲେଟ୍ ଓ ଇଞ୍ଜେକ୍ସନ ଦିଆଯାଉଥିଲା । ଏବେ ସେ ସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି । କରୋନା ଏକ ସାଧାରଣ ଥଣ୍ଡା ଭଳି ।

ମହିଳାଙ୍କ ପୁତ୍ର, ବୋହୂ ଓ ନାତି ମଧ୍ୟ ଗତ ଜୁଲାଇ ୩ ତାରିଖରେ  କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ଘରେ ହିଁ ହେଉଥିଲା ।

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କହିବାନୁସାରେ, ମହିଳାଙ୍କ ପୁତ୍ର ଜଣେ ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀ । ସେ ପ୍ରଥମେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ । ପରେ ହଲାମ୍ମାଙ୍କ ରିପୋର୍ଟ ପଜିଟିଭ୍ ଆସିଥିଲା । ସେ ଗତ ୧୬ ତାରିଖରେ ସଂକ୍ରମିତ ହେବା ପରେ ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ।

   Related Posts