Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୯ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା କୋଭିଡ୍ ଟିକାକରଣ, ୧୬୧ କେନ୍ଦ୍ରରେ ଚାଲିଛି ଟିକାଦାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୮ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୧୨୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫୧୫୮ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଘାଟିରେ ଦୁର୍ଘଟଣା : ଟ୍ରକକୁ ସାମ୍ନା ପଟୁ ପିଟିଲା ବାଇକ୍‌, ଚାଲିଗଲା ଶଳା-ଭିଣୋଇଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||

ପୁଣି ୧୦ ବର୍ଷର ନାବାଳିକା ଗର୍ଭବତୀ : ପଡୋଶୀ ଯୁବକ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ

3/03/2019 at 12:24 PM

ପାଲଘର ୩/୩ : ପୁଣି ଲଜ୍ଜା | ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରୁ ଆସିଛି ନିହାତି ଲଜ୍ଜାଜନକ ଖବର | ୧୦ ବର୍ଷର ନାବାଳିକା ଗର୍ଭବତୀ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି | ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପାଲଘର ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଟିଛି ଏଭଳି ଘଟଣା | ନାବାଳିକାଙ୍କ ବାପା ମା ସ୍ଥାନୀୟ ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରିଛନ୍ତି | ପୋଲିସ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ପୀଡିତାଙ୍କ ପେଟରେ ଭୀଷଣ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହୋଇଥିଲା | ବାପା ନାବାଳିକା ଝିଅକୁ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପାଖକୁ ନେଇଯାଇଥିଲେ | ନାବାଳିକା ଗର୍ଭବତୀ ଥିବା କଥା କହିଥିଲେ ଡାକ୍ତର |


ନାବାଳିକା ଗର୍ଭବତୀ ଥିବା କଥା ଜାଣିବା ପରେ ଘରଲୋକେ ପୀଡିତାଙ୍କୁ ପଚରାଉଚୁରା କରିଥିଲେ | ପୀଡିତା କହିଥିଲେ ଯେ, ପଡିଶା ଘରେ ରହୁଥିବା ଏକ ଯୁବକ ଗତ ୪ ମାସ ହେଲା ନାବାଳିକାଙ୍କ ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରୁଥିଲା | ଏହାପରେ ପୀଡିତାଙ୍କ ବାପା ମା ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିରୋଧରେ ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରିଥିଲେ | ଆଇପିସି ଧାରା ୩୭୬ ଏବଂ ପ୍ରୋଟେକ୍ସନ ଅଫ ଚିଲଡ୍ରେନ ଫ୍ରମ ସେକଜୁଆଲ ଅଫେନ୍ସ ଆକ୍ଟରେ ପୋଲିସ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରି ତଦନ୍ତ କରୁଛି | ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର ଅଛି | ପୋଲି ତାକୁ ଖୋଜାଖୋଜି କରୁଛି |


ପ୍ରୋଟେକ୍ସନ ଅଫ ଚିଲଡ୍ରେନ ଫ୍ରମ ସେକଜୁଆଲ ଅଫେନ୍ସ ଆକ୍ଟ ନିୟମ ୨୦୧୨ ମସିହାରେ ପ୍ରଣୟନ ହୋଇଥିଲା | ଏହି ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ନାବାଳିକାଙ୍କ ସହ ହେଉଥିବା ଯୌନ ଶୋଷଣ ଏବଂ ଅସଦାଚରଣ ମାମଲାରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ | ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ସମସ୍ତ ଅପରାଧୀ ପାଇଁ ଅଲଗା ଅଲଗା ଦଣ୍ଡ ରହିଛି | ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ଅଲଗା କୋର୍ଟ ହୋଇଥାଏ | ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ପୀଡିତାଙ୍କ ବାପା ମାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ହୋଇଥାଏ | ଏହି ଅଧିନିୟମ ପୁରା ଦେଶରେ ଲାଗୁ ହୋଇଛି | ଏହି ମାମଲାରେ ପୋଲିସକୁ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ସମିତି ସମ୍ମୁଖରେ ଉପସ୍ଥିତ କରିବାକୁ ହୋଇଥାଏ | ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ସମିତି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ପୀଡିତାଙ୍କ ମେଡିକାଲ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥାଏ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦିଆଯାଇଥାଏ | ଏହି ସବୁ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ବନ୍ଦ କୋଠରୀ ଭିତରେ ହୋଇଥାଏ | ଏହାଛଡା ପୀଡିତା ଏବଂ ପୀଡିତାଙ୍କ ପରିବାରର ପରିଚୟ ଗୁପ୍ତ ରଖାଯାଇଥାଏ |

   Related Posts