Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧: କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ ସାମ୍ନାରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଆତ୍ମ ସମର୍ପଣ
  • ||
  • ଅଖାଡା ପରିଷଦର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ମହନ୍ତ ନରେନ୍ଦ୍ର ଗିରିଙ୍କ ନିଧନ, ଫାଶିରେ ଝୁଲୁଥିବା ଅବସ୍ଥାରେ ମିଳିଲା ମୃତଶରୀର
  • ||
  • ନୀଳଗିିରି : ଶିଶୁକନ୍ୟା ଓ ବାପାଙ୍କୁ ହାଣିବା ଅଭିଯୋଗରେ ୭ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ ହେଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଭାର୍ଗବୀ ନଦୀରେ ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଭାସିଯାଇ ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ପୁରୀ : ୧୫ବର୍ଷ ପରେ ଚୂଡାନ୍ତ ରାୟ : ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ୨ ଭାଇଙ୍କୁ ଆଜୀବନ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡିର ମାରାଥନ୍ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ, ଶଙ୍ଖ ଧରିଲେ ରାୟଗଡା ଜିଲ୍ଲାର ଅନେକ ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେପି ନେତା
  • ||
  • ରାୟଗଡା : ଦେବଦୂତ ସାଜିଲେ ୧୦୮ ଆମୁଲାନ୍ସ କର୍ମଚାରୀ, ପାହାଡିଆ ରାସ୍ତାରେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ବୋହିଲେ ଷ୍ଟ୍ରେଚରରେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୁମର ଖୋଲିଲେ କି ବିଦ୍ୟାଭାରତୀ ? ଲାଏ ଡିଟେକ୍ସନ ଟେଷ୍ଟରେ ପ୍ରାୟ ୪ ଘଣ୍ଟାରେ ପଚରାଗଲା ୧୦୦ ପ୍ରଶ୍ନ
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ସଂଘବଦ୍ଧ ଆକ୍ରମଣ, ଚାଲିଗଲା ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ନିମାପଡା : ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନକୁ ମୁକ୍ତ ଓ ନିରପେକ୍ଷ କରିବା ନେଇ ବିଏସଏଫର ଫ୍ଲାଗ୍ ମାର୍ଚ୍ଚ
  • ||

ପୁଣି ୧୦ ବର୍ଷର ନାବାଳିକା ଗର୍ଭବତୀ : ପଡୋଶୀ ଯୁବକ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ

3/03/2019 at 12:24 PM

ପାଲଘର ୩/୩ : ପୁଣି ଲଜ୍ଜା | ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରୁ ଆସିଛି ନିହାତି ଲଜ୍ଜାଜନକ ଖବର | ୧୦ ବର୍ଷର ନାବାଳିକା ଗର୍ଭବତୀ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି | ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପାଲଘର ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଟିଛି ଏଭଳି ଘଟଣା | ନାବାଳିକାଙ୍କ ବାପା ମା ସ୍ଥାନୀୟ ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରିଛନ୍ତି | ପୋଲିସ ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ପୀଡିତାଙ୍କ ପେଟରେ ଭୀଷଣ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହୋଇଥିଲା | ବାପା ନାବାଳିକା ଝିଅକୁ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପାଖକୁ ନେଇଯାଇଥିଲେ | ନାବାଳିକା ଗର୍ଭବତୀ ଥିବା କଥା କହିଥିଲେ ଡାକ୍ତର |


ନାବାଳିକା ଗର୍ଭବତୀ ଥିବା କଥା ଜାଣିବା ପରେ ଘରଲୋକେ ପୀଡିତାଙ୍କୁ ପଚରାଉଚୁରା କରିଥିଲେ | ପୀଡିତା କହିଥିଲେ ଯେ, ପଡିଶା ଘରେ ରହୁଥିବା ଏକ ଯୁବକ ଗତ ୪ ମାସ ହେଲା ନାବାଳିକାଙ୍କ ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରୁଥିଲା | ଏହାପରେ ପୀଡିତାଙ୍କ ବାପା ମା ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିରୋଧରେ ଥାନାରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରିଥିଲେ | ଆଇପିସି ଧାରା ୩୭୬ ଏବଂ ପ୍ରୋଟେକ୍ସନ ଅଫ ଚିଲଡ୍ରେନ ଫ୍ରମ ସେକଜୁଆଲ ଅଫେନ୍ସ ଆକ୍ଟରେ ପୋଲିସ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରି ତଦନ୍ତ କରୁଛି | ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର ଅଛି | ପୋଲି ତାକୁ ଖୋଜାଖୋଜି କରୁଛି |


ପ୍ରୋଟେକ୍ସନ ଅଫ ଚିଲଡ୍ରେନ ଫ୍ରମ ସେକଜୁଆଲ ଅଫେନ୍ସ ଆକ୍ଟ ନିୟମ ୨୦୧୨ ମସିହାରେ ପ୍ରଣୟନ ହୋଇଥିଲା | ଏହି ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, ନାବାଳିକାଙ୍କ ସହ ହେଉଥିବା ଯୌନ ଶୋଷଣ ଏବଂ ଅସଦାଚରଣ ମାମଲାରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ | ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ସମସ୍ତ ଅପରାଧୀ ପାଇଁ ଅଲଗା ଅଲଗା ଦଣ୍ଡ ରହିଛି | ଏହି ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ଅଲଗା କୋର୍ଟ ହୋଇଥାଏ | ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ପୀଡିତାଙ୍କ ବାପା ମାଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ହୋଇଥାଏ | ଏହି ଅଧିନିୟମ ପୁରା ଦେଶରେ ଲାଗୁ ହୋଇଛି | ଏହି ମାମଲାରେ ପୋଲିସକୁ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ସମିତି ସମ୍ମୁଖରେ ଉପସ୍ଥିତ କରିବାକୁ ହୋଇଥାଏ | ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ସମିତି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ପୀଡିତାଙ୍କ ମେଡିକାଲ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଇଥାଏ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦିଆଯାଇଥାଏ | ଏହି ସବୁ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି ବନ୍ଦ କୋଠରୀ ଭିତରେ ହୋଇଥାଏ | ଏହାଛଡା ପୀଡିତା ଏବଂ ପୀଡିତାଙ୍କ ପରିବାରର ପରିଚୟ ଗୁପ୍ତ ରଖାଯାଇଥାଏ |

   Related Posts