Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାରବାଟୀରେ ହେବନି ଭାରତ-ଓ୍ଵେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍, ଦର୍ଶକ ନିରାଶ
  • ||
  • ଆଇପିଏଲ ନିଲାମୀ ତାଲିକାରୁ କ୍ରିସ୍ ଗେଲ୍‌ଙ୍କ ସମେତ ଏହି ଖେଳାଳି ବାହାର
  • ||
  • Syed Modi International: ଫାଇନାଲ୍‌ରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ପିଭି ସିନ୍ଧୁ, ମାଲଭିକାଙ୍କ ସହ ଟାଇଟଲ୍‌ ମୁକାବିଲା
  • ||
  • IPLରେ ଜଲଓ୍ବା ଦେଖାଇବେ ଶ୍ରୀସନ୍ତ, ନିଲାମୀ ପାଇଁ ବେସ୍‌ ପ୍ରାଇସ୍ ରହିଛି ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଭାରତୀୟ ସେନା ପକ୍ଷରୁ ଏନକାଉଣ୍ଟର, ଜଣେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଫା, ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ ଜାରି
  • ||
  • ୟେମେନ ଗଣହତ୍ୟାକୁ ନିନ୍ଦା କଲା ଜାତିସଂଘ, ସାଉଦିର ବିମାନ ଆକ୍ରମଣରେ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ ୭୦ ବିଦ୍ରୋହୀ
  • ||
  • ସୋର : ଟ୍ରକ୍ ସହ ଧକ୍କା ହୋଇ ନୟନଜୋରିକୁ ଓଲଟିଲା ବସ୍, ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, କିଛି ଲୋକ ଚାପି ହୋଇ ରହିଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକରେ ବିଜେପିକୁ ଝଟ୍‌କା, ଦଳ ଛାଡିଲେ ଶତାଧିକ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଓ କର୍ମୀ
  • ||
  • ୨୦ ମହଲା କୋଠାରେ ଭୀଷଣ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୧୫ ଆହତ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩ ଲକ୍ଷ ୩୭ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୮୮ ମୃତ
  • ||

କରୋନା ଏମରଜେନ୍ସି ବେଳେ ଏହି ୧୦ ଆପ ୟୁଜର ଫ୍ରେଣ୍ଡଲି : ଘରେ ବସି କରି ହେବ କାମ

18/03/2020 at 4:52 PM

ଘରୁ କାମ କରିବା ଏକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ ସୌଭାଗ୍ୟବଶତଃ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଏହାକୁ ସରଳ କରିଦେଇଛି | ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ହେଉ, ଫାଇଲଗୁଡିକ ଅଂଶୀଦାର କରିବା, କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ଉପରେ ଟ୍ରାକ୍ ରଖିବା, ଘରୁ କାମ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଆପ୍ ଅଛି | ଏଠାରେ ଆମେ ୧୦ଟି ଆପ୍ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କରିବା ଯାହା ଘର ପାଇଁ କାମ କରୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ହୋଇପାରେ:

ବେସକ୍ୟାମ୍ପ ୩ : ଏହା ଏକ ସହଯୋଗୀ ଆପ୍, ଯାହା ଘରୁ କାମ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ହୋଇପାରେ ବେସକ୍ୟାମ୍ପ ୩ | ଏଥିରେ ଏକ ମେସେଜ୍ ବୋର୍ଡ, ଚାଟ୍ ରୁମ୍ ଏବଂ ଏକ ଫାଇଲ୍ ଆୟୋଜକ ମଧ୍ୟ ଅଛି | ଏହି ଆପରେ ଏକ ମାଗଣା ସୀମିତ ସଂସ୍କରଣ ଏବଂ ଏକ ଦେୟଯୁକ୍ତ ସଂସ୍କରଣ ଅଛି ଯାହା ପ୍ରତି ମାସରେ ୯୯ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥାଏ, ଯାହା ଆପ୍ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ଥିବା ସମସ୍ତ ଜିନିଷକୁ ପ୍ରବେଶ କରିଥାଏ |

ଜୁମ୍ : ଅନ୍ୟ ଏକ ଲୋକପ୍ରିୟ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ଆପ୍ ହେଉଛି ଜୁମ୍, ଯାହା ସ୍କ୍ରିନ୍ ସେୟାରିଂ ଏବଂ କ୍ରସ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଇନଷ୍ଟାଣ୍ଟ ମେସେଜିଂକୁ ଅନୁମତି ଦିଏ |ଏହା ମାଗଣାରେ ଡାଉନଲୋଡ୍ ହୋଇଥାଏ। ଆପଣ ଏହି ଆପରେ ଏକ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସରେ ୧୦୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିପାରିବେ |

ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ  ଟିମ୍ସ : ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ୍ ବାଣ୍ଟିବା, ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସହ ଚାଟିଂ, ଭିଡିଓ ଚାଟ୍, ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ  ଅଫିସ୍ ୩୬୫କୁ ପ୍ରବେଶ  ପାଇଁ ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ ଟିମ୍ ଉପଯୋଗୀ ହୋଇଥାଏ।  

ଜି-ସାଇଟ୍ ଆପ୍ : ଗୁଗୁଲର ଆପ୍ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ସାଧାରଣତଃ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ | ଉତ୍ପାଦକତା ପାଇଁ, ଡକସ୍, ହ୍ୟାଙ୍ଗଆଉଟ୍ ଏବଂ ଡ୍ରାଇଭ୍ ଭଳି ଆପ୍ ଫାଇଲଗୁଡିକର ସମନ୍ୱୟ ଏବଂ ଅଂଶୀଦାରକୁ ଅଧିକ ସହଜ କରିପାରେ |

ସ୍ଲାକ : ମେସେଜିଂ, ସେୟାର୍ ଏବଂ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ୍ ଏଡିଟ୍ କରିବା ପାଇଁ ସଂସ୍ଥାଗୁଡ଼ିକ  ଦ୍ବାରା ବ୍ୟବହୃତ ଏହା ହେଉଛି ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ଆପ୍, ଏବଂ ଏହା ଡିଭାଇସ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ |

ଟ୍ରେଲୋ : ଏକ ବ୍ୟବହୃତ ସାଧାରଣ ସହଯୋଗୀ ଆପ୍ ହେଉଛି ଟ୍ରେଲୋ | ଆପ୍ ବିଭିନ୍ନ ବୋର୍ଡ ବ୍ୟବହାର କରି ଟୁ-ଡୁ ତାଲିକା ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟ, ପ୍ରୋଜେକ୍ଟଗୁଡ଼ିକୁ ସଂଗଠିତ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ |

ଡ୍ରପବକ୍ସ : ଏହା ଏକ ଲୋକପ୍ରିୟ ଏବଂ ସାଧାରଣ ଫାଇଲ୍ ଅଂଶୀଦାର ଉପକରଣ, ଯାହା ଘରୁ କାମ କରିବା ସମୟରେ ଉପଯୋଗୀ ହୋଇପାରେ |

ନୋଏସଲି : ଯେତେବେଳେ ଆପଣଙ୍କର ଅଫିସ୍ ରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବିକଳ୍ପ ନଥାଏ, ଘରେ ଆପଣ ହୁଏତ ଅଳସୁଆ ହୋଇପାରନ୍ତି | ଏହିପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ନୋଏସିଲି, ଏକ ଆପ୍ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି କରେ |  ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଭାବରେ ଏକାଗ୍ର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ |

ହାରଭେଷ୍ଟ : ସମୟ ଏବଂ ଲଗ୍ ଖର୍ଚ୍ଚ ଟ୍ରାକ୍ କରିବାକୁ ଏହି ଆପ୍ ପ୍ରକୃତରେ ସହଜ ଅଟେ | ଆପଣ ଏହି ଆପ୍ ବ୍ୟବହାର କରି ଇନଭଏସ୍ ମଧ୍ୟ ପରିଚାଳନା କରିପାରିବେ | ଏହି ଆପ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ରସିଦଗୁଡିକର ଚିତ୍ର ନେବାକୁ ଏବଂ ଖର୍ଚ୍ଚର ଟ୍ରାକ୍ ରଖିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଏ | ଜଣେ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟରେ ସହକର୍ମୀମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିଆଯାଇଥିବା ସମୟ ଉପରେ ନଜର ରଖିପାରିବେ ଏବଂ ଅପ୍ ଟୁ ଡେଟ୍ ରହିପାରିବେ |

ଡୁଡଲ୍ : ଜଣେ ମତଦାନ କରିପାରିବେ, ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଏଥିରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିପାରିବେ ଏବଂ କୌଣସି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବିଷୟ / ପ୍ରକଳ୍ପ ଉପରେ ସେମାନଙ୍କର ମତାମତ ପାଇପାରିବେ | ସହକର୍ମୀଙ୍କଠାରୁ ଶୀଘ୍ର ମତାମତ ପାଇବା  ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଆଦର୍ଶ ଆପ୍ |

   Related Posts