Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା : ଛିଡିଲାନି ଭାଗବଣ୍ଟା, ଦୁଇ ପିସ୍ ମାଂସ ପାଇଁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କଲେ ଭଉଣୀ
  • ||
  • କଟକ : ରେଭେନ୍ସା ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର ନୂତନ କୁଳପତି ହେଲେ ପ୍ରଫେସର ସଞ୍ଜୟ ନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ନାବାଳିକା ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲା, ଅପ୍ରେଲ ୫ରେ ଚୂଡାନ୍ତ ଶୁଣାଣି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୦୨୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମେ’ ରେ ହେବ କଂଗ୍ରେସର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ, ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ ପରେ ବଡ ଘୋଷଣା କଲା ଦଳ
  • ||
  • ହୁ ହୁ ହୋଇ ବଢୁଛି ତୈଳଦର, ମୁମ୍ବାଇରେ ୯୧ ଟଙ୍କା ଉପରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦାମ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ନିଆଁ ପୁଇଁବା ହେଲା କାଳ, ଦଳିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଝଲସିବ ଅର୍କ କ୍ଷେତ୍ର : ନୂଆ ରୂପ ପାଇବ କୋଣାର୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ଦିର, ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ମିଳିବ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ସୁବିଧା
  • ||
  • ଆଜି ବସୁଛି କଂଗ୍ରେସର ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ, ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ହେବ ଆଲୋଚନା !
  • ||
  • ଏଥର ନିଜ ସ୍କୁଲରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେବେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା, ୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଲେଖିବାକୁ ପଡିବ ଉତ୍ତର
  • ||

କରୋନା ଏମରଜେନ୍ସି ବେଳେ ଏହି ୧୦ ଆପ ୟୁଜର ଫ୍ରେଣ୍ଡଲି : ଘରେ ବସି କରି ହେବ କାମ

18/03/2020 at 4:52 PM

ଘରୁ କାମ କରିବା ଏକ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ ସୌଭାଗ୍ୟବଶତଃ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଏହାକୁ ସରଳ କରିଦେଇଛି | ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ହେଉ, ଫାଇଲଗୁଡିକ ଅଂଶୀଦାର କରିବା, କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ଉପରେ ଟ୍ରାକ୍ ରଖିବା, ଘରୁ କାମ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଆପ୍ ଅଛି | ଏଠାରେ ଆମେ ୧୦ଟି ଆପ୍ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କରିବା ଯାହା ଘର ପାଇଁ କାମ କରୁଥିବା ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ହୋଇପାରେ:

ବେସକ୍ୟାମ୍ପ ୩ : ଏହା ଏକ ସହଯୋଗୀ ଆପ୍, ଯାହା ଘରୁ କାମ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଯୋଗୀ ହୋଇପାରେ ବେସକ୍ୟାମ୍ପ ୩ | ଏଥିରେ ଏକ ମେସେଜ୍ ବୋର୍ଡ, ଚାଟ୍ ରୁମ୍ ଏବଂ ଏକ ଫାଇଲ୍ ଆୟୋଜକ ମଧ୍ୟ ଅଛି | ଏହି ଆପରେ ଏକ ମାଗଣା ସୀମିତ ସଂସ୍କରଣ ଏବଂ ଏକ ଦେୟଯୁକ୍ତ ସଂସ୍କରଣ ଅଛି ଯାହା ପ୍ରତି ମାସରେ ୯୯ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥାଏ, ଯାହା ଆପ୍ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ଥିବା ସମସ୍ତ ଜିନିଷକୁ ପ୍ରବେଶ କରିଥାଏ |

ଜୁମ୍ : ଅନ୍ୟ ଏକ ଲୋକପ୍ରିୟ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସିଂ ଆପ୍ ହେଉଛି ଜୁମ୍, ଯାହା ସ୍କ୍ରିନ୍ ସେୟାରିଂ ଏବଂ କ୍ରସ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଇନଷ୍ଟାଣ୍ଟ ମେସେଜିଂକୁ ଅନୁମତି ଦିଏ |ଏହା ମାଗଣାରେ ଡାଉନଲୋଡ୍ ହୋଇଥାଏ। ଆପଣ ଏହି ଆପରେ ଏକ ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସରେ ୧୦୦ରୁ ଅଧିକ ଲୋକଙ୍କୁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ କରିପାରିବେ |

ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ  ଟିମ୍ସ : ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ୍ ବାଣ୍ଟିବା, ସହକର୍ମୀଙ୍କ ସହ ଚାଟିଂ, ଭିଡିଓ ଚାଟ୍, ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ  ଅଫିସ୍ ୩୬୫କୁ ପ୍ରବେଶ  ପାଇଁ ମାଇକ୍ରୋସଫ୍ଟ ଟିମ୍ ଉପଯୋଗୀ ହୋଇଥାଏ।  

ଜି-ସାଇଟ୍ ଆପ୍ : ଗୁଗୁଲର ଆପ୍ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱରେ ସାଧାରଣତଃ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ | ଉତ୍ପାଦକତା ପାଇଁ, ଡକସ୍, ହ୍ୟାଙ୍ଗଆଉଟ୍ ଏବଂ ଡ୍ରାଇଭ୍ ଭଳି ଆପ୍ ଫାଇଲଗୁଡିକର ସମନ୍ୱୟ ଏବଂ ଅଂଶୀଦାରକୁ ଅଧିକ ସହଜ କରିପାରେ |

ସ୍ଲାକ : ମେସେଜିଂ, ସେୟାର୍ ଏବଂ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ୍ ଏଡିଟ୍ କରିବା ପାଇଁ ସଂସ୍ଥାଗୁଡ଼ିକ  ଦ୍ବାରା ବ୍ୟବହୃତ ଏହା ହେଉଛି ସବୁଠାରୁ ଲୋକପ୍ରିୟ ଆପ୍, ଏବଂ ଏହା ଡିଭାଇସ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ |

ଟ୍ରେଲୋ : ଏକ ବ୍ୟବହୃତ ସାଧାରଣ ସହଯୋଗୀ ଆପ୍ ହେଉଛି ଟ୍ରେଲୋ | ଆପ୍ ବିଭିନ୍ନ ବୋର୍ଡ ବ୍ୟବହାର କରି ଟୁ-ଡୁ ତାଲିକା ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟ, ପ୍ରୋଜେକ୍ଟଗୁଡ଼ିକୁ ସଂଗଠିତ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ |

ଡ୍ରପବକ୍ସ : ଏହା ଏକ ଲୋକପ୍ରିୟ ଏବଂ ସାଧାରଣ ଫାଇଲ୍ ଅଂଶୀଦାର ଉପକରଣ, ଯାହା ଘରୁ କାମ କରିବା ସମୟରେ ଉପଯୋଗୀ ହୋଇପାରେ |

ନୋଏସଲି : ଯେତେବେଳେ ଆପଣଙ୍କର ଅଫିସ୍ ରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବିକଳ୍ପ ନଥାଏ, ଘରେ ଆପଣ ହୁଏତ ଅଳସୁଆ ହୋଇପାରନ୍ତି | ଏହିପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ନୋଏସିଲି, ଏକ ଆପ୍ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନ ଦେବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପରିବେଶ ସୃଷ୍ଟି କରେ |  ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଭଲ ଭାବରେ ଏକାଗ୍ର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ |

ହାରଭେଷ୍ଟ : ସମୟ ଏବଂ ଲଗ୍ ଖର୍ଚ୍ଚ ଟ୍ରାକ୍ କରିବାକୁ ଏହି ଆପ୍ ପ୍ରକୃତରେ ସହଜ ଅଟେ | ଆପଣ ଏହି ଆପ୍ ବ୍ୟବହାର କରି ଇନଭଏସ୍ ମଧ୍ୟ ପରିଚାଳନା କରିପାରିବେ | ଏହି ଆପ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ରସିଦଗୁଡିକର ଚିତ୍ର ନେବାକୁ ଏବଂ ଖର୍ଚ୍ଚର ଟ୍ରାକ୍ ରଖିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଏ | ଜଣେ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ପ୍ରୋଜେକ୍ଟରେ ସହକର୍ମୀମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିଆଯାଇଥିବା ସମୟ ଉପରେ ନଜର ରଖିପାରିବେ ଏବଂ ଅପ୍ ଟୁ ଡେଟ୍ ରହିପାରିବେ |

ଡୁଡଲ୍ : ଜଣେ ମତଦାନ କରିପାରିବେ, ଅନ୍ୟମାନଙ୍କୁ ଏଥିରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିପାରିବେ ଏବଂ କୌଣସି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବିଷୟ / ପ୍ରକଳ୍ପ ଉପରେ ସେମାନଙ୍କର ମତାମତ ପାଇପାରିବେ | ସହକର୍ମୀଙ୍କଠାରୁ ଶୀଘ୍ର ମତାମତ ପାଇବା  ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଆଦର୍ଶ ଆପ୍ |

   Related Posts