Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ସାରୁଆରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ବାରିପଦା : କୋଭିଡ ନିୟମକୁ ବେଖାତିର, ୫ଟି ଦୋକାନ ସିଲ୍‌
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଗୋଶାଳା କଲପଡାରେ ଖାଲରେ ଖସିପଡି ୨ ଶିଶୁ ମୃତ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଥାନା ଅଧିକାରୀ, ଯୌତୁକ ମାମଲାରେ ଦଫା କାଟିବାକୁ ନେଉଥିଲେ ୬ହଜାର ଟଙ୍କା
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : କୁନ୍ଦେଇ ସରପଞ୍ଚ ନିଲମ୍ବିତ, ଭାରତମାଳା ଯୋଜନାକୁ ବିରୋଧ କରିବାରୁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ
  • ||
  • ୨ ଦିନିଆ କନ୍ଧମାଳ ଗସ୍ତରେ ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାର ଅଧ୍ୟକ୍ଷା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁର ଫାଷ୍ଟଗେଟ୍ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଜଣଙ୍କ ମୃତଦେହ ଠାବ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ନୀଳଗିରି: ହାତୀ ଆତଙ୍କରେ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଯବାନ ଓ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ, ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର : ବାଇକ୍ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର, ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||

୮ ପୋଲିସଙ୍କୁ ଗୁଳି କରିବା ପରଠୁ ନିଜେ ଗୁଳି ଖାଇବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ : ବିକାଶ ଦୁବେ ଯେତିକି କ୍ରୁର, ଶେଷ ପରିଣତି ବି ସେତିକି ଭୟଙ୍କର

10/07/2020 at 1:48 PM

କାନପୁର ୧୦/୦୭ : ନିକଟରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ କାନପୁରରେ ୮ ପୋଲିସକର୍ମୀଙ୍କୁ ଗୁଳି କରି ହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିବା ଅପରାଧୀ ବିକାଶ ଦୁବେକୁ ପୋଲିସ ଗତକାଲି ଗିରଫ କରିଥିଲା | ବିକାଶ ଦୁବେକୁ କାନପୁରକୁ ଆଣିବା ସମୟରେ ସ୍ପେଶାଲ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ ଗାଡି ରାସ୍ତାରେ ଓଲଟି ଯାଇଥିଲା | ଗାଡି ଓଲଟିବା ପରେ ବିକାଶ ଦୁବେ ପୋଲିସକର୍ମୀଙ୍କ ବନ୍ଧୁକ ଧରି ପଳାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିବାବେଳେ ପୋଲିସ ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ନିହତ ହୋଇଛି | ଜାଣନ୍ତୁ ପୁରା ମାମଲା :

  • ଗତ ଜୁଲାଇ ୨ ତାରିଖରେ କାନପୁର ଵିକରୁ ଗାଁରେ ପୋଲିସ ଟିମ ହିଷ୍ଟ୍ରିସିଟର ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ବିକାଶ ଦୁବେକୁ ଧରିବା ପାଇଁ ବାହାରିଥିଲା | କିନ୍ତୁ ବିକାଶ ଦୁବେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ପୂର୍ବରୁ ସୂଚନା ମିଳିସାରିଥିଲା | ସୂଚନା ପାଇବା ପରେ ସେ ଜେସିବିରେ ନିଜ ଘର ରାସ୍ତାକୁ ଘେରି ଦେଇଥିଲା ଏବଂ ପୋଲିସକର୍ମୀଙ୍କ ଉପରକୁ ଅତର୍କିତ ଗୁଳି ବର୍ଷା କରିଥିଲେ ଏବଂ ୮ ପୋଲିସକର୍ମୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା |

  • ପଚରାଉଚୁରା ବେଳେ ବିକାଶ ଦୁବେ କହିଥିଲା ଯେ ତାର କଣ୍ଟାକ୍ଟ କେବଳ ଚୋବେପୁର ଥାନା ସହିତ ନୁହେଁ ବରଂ ଆଖପାଖର ତମାମ ଥାନା ସହିତ ଥିଲା | ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ସେ ଅନେକ ପୋଲିସକର୍ମୀଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛି |

  • ବିକାଶ ଦୁବେକୁ ଗିରଫ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ତା ସ୍ତ୍ରୀ ଋଚା, ପୁଅ ଓ ଘରୋଇ ସହାୟକ ମହେଶକୁ ଲଖନଉ କୃଷ୍ଣାନଗରରୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା |

  • ଘଟଣା ରାତିରୁ ଫେରାର ହୋଇଥିବା ବିକାଶ ଜୁଲାଇ ୯ ତାରିଖ ସକାଳ ୮ଟା ୫୦ ମିନିଟରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଉଜ୍ଜେନ ସ୍ଥିତ ମହାକାଳ ମନ୍ଦିର ଯାଇଥିଲା | ମନ୍ଦିର ବାହାରେ କେଶବ ନାମକ ଜଣେ ପୂଜା ସାମଗ୍ରୀ ବିକ୍ରି କରୁଥିବା ଦୋକାନୀ ଠାରୁ ସେ ମନ୍ଦିର ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଭିଆଇପି ଟୋକନ ସମ୍ପର୍କରେ ପଚାରି ବୁଝିଥିଲା | ଏହାପରେ ୨୫୦ ଟଙ୍କାରେ ଟୋକନ କଟିଥିଲା | ଦୋକାନୀ କେଶବକୁ ସନ୍ଦେହ ହେବାରୁ ସେ ମନ୍ଦିରରେ ନିୟୋଜିତ ଥିବା ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡ ରାହୁଲକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲା |

  • ଗାର୍ଡକୁ ସନ୍ଦେହ ହେବାରୁ ସେ ମହାକାଳ ଥାନା ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ | ସୂଚନା ପାଇ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା | ସେତେବେଳେ ବିକାଶ ଦୁବେ ଜୋର ଜୋରରେ ପାଟି କରିଥିଲେ, ‘ମୁଁ କାନପୁର ଵାଲା ବିକାଶ ଦୁବେ |’

  • ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ବିକାଶ ଦୁବେକୁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ପୋଲିସ ଉଜ୍ଜେନରୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା | ଗିରଫ ପରେ ପୋଲିସ ବିକାଶକୁ ପଚରାଉଚୁରା କରିଥିଲା | ପଚରାଉଚୁରାରେ ଜଣାପଡିଥିଲା ଯେ ବିକାଶ ଆଗକୁ ଆହୁରି ଭୟଙ୍କର ଯୋଜନା କରିଥିଲା |

  • ୭ ଦିନ ଧରି ଲଗାତାର ଖୋଜିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶ ପୋଲିସ ତାକୁ ଗିରଫ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା | ଏହାପରେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ପୋଲିସ ବିକାଶକୁ ଉଜ୍ଜେନ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଇଥିଲା ଏବଂ ରାତିରେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଏସଟିଏଫ ଟିମକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲା |

  • ଗିରଫ ହେବାପରେ ବିକାଶ ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲା ଯେ ୮ ପୋଲିସକର୍ମୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରିବା ପରେ ପୋଲିସକର୍ମୀଙ୍କ ମୃତଦେହକୁ ପୋଡି ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲା | ସେଥିପାଇଁ ସେ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ମଧ୍ୟ କରି ସାରିଥିଲା କିନ୍ତୁ ପୋଲିସ ସବୁଆଡୁ ଘେରିଦେବା ପରେ ସେ ମୃତଦେହ ପୋଡି ପାରିନଥିଲା | 

  • ଗିରଫ ପରେ ବିକାଶ କହିଥିଲା ଯେ ଶହୀଦ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ମିଶ୍ରଙ୍କ ଗୋଡ କାଟି ଦେଇଥିଲା କାରଣ ବିକାଶ ଦୁବେର ଗୋଟିଏ ଗୋଡ ଛୋଟା ବୋଲି ସେ ଆଗରୁ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ |

  • ଗୁରୁବାର ଦିନ ବିକାଶ ଦୁବେର ସାଥି ପ୍ରଭାତ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ କବଜାରୁ ପଳାଇ ଯିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିବାବେଳେ ପୋଲିସ ତାର ଏନକାଉଣ୍ଟର କରିଥିଲା | ସପ୍ତାହେ ଭିତରେ ବିକାଶ ଦୁବର ଆହୁରି ଅନେକ ସାଥି ଏନକାଉଣ୍ଟରରେ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି | 

   Related Posts