Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୁଣି ନକଲି ଘିଅ କାରଖାନାରେ ରେଡ୍‌, ମାଲିକ ଫେରାର
  • ||
  • ବିଧାନସଭା ଆଗରେ ମାଆ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ ଘଟଣା: ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ରଖିଲା ଜଗତସିଂହପୁର ପୋଲିସ
  • ||
  • ଲିଭର ପ୍ରତ୍ୟାରୋପଣ ପାଇଁ ସମ୍‌ ହସ୍ପିଟାଲ ଓ ଏସିଆନ ଇନ୍‌ଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ୍‌ ଅଫ ଗ୍ୟାଷ୍ଟ୍ରୋଏନଟେରୋଲୋଜି (ଏଆଇଜି ) ମଧ୍ୟରେ ବୁଝାମଣା ସ୍ଵାକ୍ଷରିତ
  • ||
  • ଆନ୍ଦୋଳନରତ କୃଷକଙ୍କୁ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ଶାହାଙ୍କ ସନ୍ଦେଶ, ସରକାର ଆପଣଙ୍କ ଦାବି ଓ ସମସ୍ୟା ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର ମାସ ପାଇଁ ଗାଇଡ୍‌ ଲାଇନ୍ ଜାରି କଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||
  • ଭାଇ ହେଲା ଭଗାରୀ: ଜମିବାଡି ଲୋଭରେ ନିଜ ରକ୍ତ ସଂପର୍କର ଭାଇ-ପୁତୁରାକୁ ଦେଲା ହାଣି
  • ||
  • ଅଭୟକାନ୍ତଙ୍କ ଲିଙ୍କ୍‌ର ଖୋଳତାଡ଼: ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଯିବ ନୋଟିସ୍, କିଏ ବଫାଦାର- କିଏ ଗଡ଼ ଫାଦର?
  • ||
  • ପରୀ ହତ୍ୟା ମାମଲା: ଅରୁଣ ବୋଥ୍ରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ୫ ଜଣିଆ ଏସ୍‌ଆଇଟି ଟିମ୍‌ ଗଠିତ, ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କୁ ଅବଗତ କଲେ ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରୁ ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ମିଳିଲା ଚାଉଳ ଡବାରୁ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ : ମଞ୍ଚାରେ ଶୋଇଥିବା ବେଳେ ଲାଗିଗଲା ନିଆଁ, ପୋଡି ହୋଇ ମହିଳା ଗୁରୁତର
  • ||

କେନ୍ଦୁଝରରେ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ କହି ପୋଲିସ୍ ଉଠାଇ ଆଣିଥିବା ୪୪ ପିଲାଙ୍କ ଭିତରୁ ୧୦ ଜଣ ଗଲେ କୁଆଡେ?

4/09/2018 at 6:51 PM

କେନ୍ଦୁଝର ୪|୯: କେନ୍ଦୁଝରରେ ମୁସ୍କାନ ପରୀ ନାଁରେ କୋମଳମତି ଶିଶୁ ଓ ସେମାନଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଦିଆଯାଉଛି ନିର୍ଯାତନା । ସ୍କୁଲ ପଢୁଆ ପିଲାଙ୍କୁ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ କହି ପୋଲିସ୍ ଉଠାଇ ଆଣୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଗତକାଲି ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ୪୪ ପିଲାଙ୍କୁ ଉଠାଇ ଆଣିଥିଲା ପୋଲିସ୍ । ଖାଇବା-ପିଇବା ନଦେଇ ରାତି ତମାମ ବୟଜ୍ ହଷ୍ଟେଲରେ ରଖିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଏବେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୦ ଜଣ ଏବେ ଗାଏବ୍ । ପିଲାମାନଙ୍କ ଅଭିଭାବକ ସେମାନଙ୍କୁ ନେବାକୁ ଆସି ଏ ଅଫିସରୁ ସେ ଅଫିସ୍ ଧାଇଁ ଧାଇଁ ନୟାନ୍ତ ।
ମୁସ୍କାନ୍ ପରୀ ନାଁରେ କେନ୍ଦୁଝର ପୋଲିସ୍ ଚଳାଇଛି ପ୍ରହସନ । ଯୋଉଠୁ ଯାହାକୁ ପାଉଛି ଉଠାଇ ଆଣୁଛି । ଗତ ରବିବାର ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଜିଲ୍ଲା ପୋଲିସ୍ କରିଥିଲା ମୁସ୍କାନ୍ ପରୀ ଅଭିଯାନ । ଯୋଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳରୁ ୨ ସ୍କୁଲ ପଢୁଆ ପିଲାଙ୍କୁ ଉଠାଇ ଆଣିଥିଲା । ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ୍ ପ୍ରାଇମେରୀ ସ୍କୁଲରେ ପଢୁଥିବା ୮ ବର୍ଷର ସୁବାସ ଲୋହାର୍ ଏବଂ ହିଲଟପ୍ ସ୍କୁଲରେ ପଢୁଥିବା ୧୦ ବର୍ଷର ଦକ୍ଷିଣ ସାମନ୍ତଙ୍କୁ ଉଠାଇ ଆଣିଛି । ଉଭୟ ତୃତୀୟ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢୁଥିଲେ । ରବିବାର ସେମାନେ ବାହାରେ ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ୍ ସେମାନଙ୍କୁ ଉଠାଇ ଆଣିଥିବା ସେମାନଙ୍କ ଅଭିଭାବକମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।
୪୪ ଜଣ ପିଲାଙ୍କୁ ରବିବାର ରାତି ସାଢେ ୧୦ଟା-୧୧ଟାରେ ଆଶୀର୍ବାଦ ବୟଜ୍ ହଷ୍ଟେଲରେ ଠୁଙ୍କି ଦେଇଥିଲା ପୋଲିସ୍ । ଯେଉଁଠି ପିଲାମାନେ ସାରା ରାତି ଅଖିଆ ଅପିଆ ଥିଲେ । ସକାଳୁ ସେହି ପିଲାଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୦ ଜଣେ କେଉଁଆଡ଼େ ଚାଲି ଯାଇଛନ୍ତି ।ସେହି ୧୦ ଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଛନ୍ତି ଯୋଡ଼ା ଅଞ୍ଚଳରୁ ଉଠାଇ ଅଣା ଯାଇଥିବା ୨ ପିଲା । ସୋମବାର ସେମାନଙ୍କୁ ନେବାକୁ ସେମାନଙ୍କ ବାପା-ମାଆ ଆସିଥିଲେ । ଏସପି, ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଯାହାକୁ ଦେଖାକଲେ ବି କେହି ସହଯୋଗ କରୁନାହାନ୍ତି ।
ଜିଲ୍ଲା ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନଜଣାଇ କେନ୍ଦୁଝର ପୋଲିସ୍ କରୁଛି ମୁସ୍କାନ୍ ପରୀ ଅଭିଯାନ । ଶସ୍ତା ବାଃ ବାଃ ସାଉଣ୍ଟିବାକୁ ଯାହାକୁ ନାହିଁ ତାକୁ ଯୋଉଠୁ ପାରିଛି ଉଠାଇ ଆଣିଛି ।
ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ସେମାନଙ୍କୁ ଥଇଥାନ କରିବା କିମ୍ବା ସେମାନଙ୍କ ବାପା-ମାଆଙ୍କ ହେପାଜତରେ ଦେବା ମୁସ୍କାନ୍ ପରୀ ଅଭିଯାନର ମୁଖ୍ୟ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ । କିନ୍ତୁ କେନ୍ଦୁଝର ପୋଲିସ୍ ଯାହା କରିଛି, ଏବେ ତାର ଭରଣା କରିବ କିଏ ? ଯେଉଁ ସ୍କୁଲ ଯାଉଥିବା ପିଲାଙ୍କୁ ପୋଲିସ୍ ଉଠାଇ ଆଣିଥିଲା ସେମାନେ ଏବେ ନିଖୋଜ । ଯଦି ଏହିଠାରୁ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବନ ବରବାଦ୍ ହୋଇଯାଏ, ତେବେ କିଏ ଦାୟୀ ହେବ ?

   Related Posts