Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୦ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୩୧୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫,୧୪୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ; ୬ ମୃତ , ୧୭ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅପରେସନ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ, ପ୍ରାୟ ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||

ଟ୍ରେନ ଟିକେଟ ସହ ମାତ୍ର ୫୦ ପଇସାରେ ମିଳିବ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବୀମା, ପଢ଼ନ୍ତୁ ପୂରା ଖବର

21/10/2019 at 1:06 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୨୧|୧୦:  ମାତ୍ର ୫୦ ପଇସାରେ ଆପଣଙ୍କୁ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବୀମା ରାଶି ମିଳିବ। ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ ଚିନ୍ତା କରୁଥିବେ ବଜା​‌ରରେ ୫୦ ପଇସା ମୂଲ୍ୟହୀନ ତେଣୁ ୫୦ ପଇସାରେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବୀମା କଥା ଭାବିବା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୁଲ। କିନ୍ତୁ ବିଶ୍ବାସ ନକଲେ ବି ମାତ୍ର ୫୦ ପଇସାରେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ବୀମା ରାଶି ମିଳିବା ଖବର ଶହେ ପ୍ରତିଶତ ସତ୍ୟ ।

ଇଣ୍ଡିଆନ ରେଲଓ୍ବେ କ୍ୟାଟ୍‌ରିଙ୍ଗ୍ ଆଣ୍ଡ ଟୁରିଜିମ୍‌ କୋର୍ପେରେସନ(IRCTC) ମାତ୍ର ୪୯ ପଇସାରେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଇନସୁରାନ୍ସ କଭର ଅଫର ଦେଇଛି। ଯେତେବେଳେ IRCTCର ଓ୍ବେବସାଇଟ୍‌ କିମ୍ବା ମୋବାଇଲ ଆପ୍‌ରେ ଟିକେଟ୍‌ ବୁକ୍‌ କରିବା ସମୟରେ ଇନସୁରାନ୍ସ ନେବା ପାଇଁ ଏକ ବିକଳ୍ପ ରହିଛି। ମାତ୍ର ୪୯ ପଇସାରେ ଆପଣ ଟ୍ରାଭେଲ ଇନସୁରାନ୍ସର ସୁବିଧା ନେଇ ପାରିବେ। ଭାରତୀୟ ନାଗରିକ ଟ୍ରାଭେଲ ଇନସୁରାନ୍ସର ସୁବିଧା ନେଇ ପାରିବେ। IRCTCର ଓ୍ବେବସାଇଟ୍‌ ଅନୁସାରେ ରେଳ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ, ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିକଳାଙ୍ଗ, ଆଂଶିକ ବିଳକାଙ୍ଗ ଓ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସା ଖର୍ଚ୍ଚ ଟ୍ରାଭେଲ ଇନସୁରାନ୍ସ ବହନ କରିବ।

ରେଳ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହେଲେ ୧୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା, ବିକଳାଙ୍ଗ ବାବଦକୁ ୭.୫ ଲକ୍ଷ ଓ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସା ବାବଦକୁ ୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ପଲିସି କଭର ମିଳିବ ବୋଲି IRCTC ଓ୍ବେବସାଇଟ୍‌ରେ ଉଲ୍ଲେଖ ହୋଇଛି। ରେଳ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଅନଲାଇନରେ  ଟ୍ରେନ ଟିକେଟ୍ ବୁକିଂ କରିବା ସମୟରେ ଟ୍ରାଭେଲ ଇନସୁରାନ୍ସ ସେକ୍ସନ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରି ମାତ୍ର ୪୯ ପଇସାରେ ଏହି ସୁବିଧାର ଫାଇଦା ଉଠାଇ ପାରିବେ। ଆପଣଙ୍କ ରେଜିଷ୍ଟ୍ରିସନ ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ଓ ଇ-ମେଲ ମାଧ୍ୟରେ ଇନସୁରାନ୍ସ ପଲିସି ସୂଚନା ମିଳିବ। ଏହାସହ ନୋମିନେସନ ଡିଟେଲ୍ସ ଭରିବା ପାଇଁ ଏକ ଲିଙ୍ଗ୍ ଆପଣଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ। ଏ ସଂପର୍କ​‌ରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ IRCTCର ଓ୍ବେବସାଇଟ୍‌ରେ ସର୍ଚ୍ଚ କରି ପାରିବେ।

   Related Posts