Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ଦଶ ବଖରା ଘର , କାଣି କଉଡ଼ିଟିଏ ବି କରିପାରିଲେନି ଉଦ୍ଧାର

25/03/2019 at 4:26 PM

ଆନନ୍ଦପୁର ୨୫/୩-  ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ଦଶ ବଖରା ଘର । ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଏତେ ବ୍ୟାପକ ଥିଲା ଘରୁ କାଣି କଉଡ଼ିଟିଏ ବି ବାହାର କରିବା ନ ଥିଲା ସମ୍ଭବ ।

ଏଭଳି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଆନନ୍ଦପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ରାମଚନ୍ଦ୍ରପୁର ଥାନା ନପଙ୍ଗା ଗାଁରେ ଘଟିଥିବା ଜଣାଯାଇଛି । ଏହି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଦଶ ବଖରାରୁ ଅଧିକ ଘରପୋଡ଼ିଜଳି ହୋଇଯାଇଛି ପାଉଁଶ । ଆଜି ମଧ୍ୟାହ୍ନରେସୌମେନ୍ଦ୍ର ଦାସଙ୍କ ଘରେ ରୋଷେଇ ଚାଲିଥିବା ସମୟରେ  ନିଆଁ ଲାଗିଯାଇଥିଲା । ନିଆଁର ପ୍ରକୋପ ଏତେଥିଲା ଏହା କମ୍ ସମୟ ଭିତରେ ଅମରେନ୍ଦ୍ର ଦାସ, ଶିବପ୍ରସାଦ ଦାସଙ୍ଗ ଘରକୁ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାପି ଯାଇଥିଲା । ଫଳରେ ୧୦ ବଖରାରୁ ଅଧିକ ଘର ପୋଡ଼ି ଭସ୍ମ ହୋଇଯାଇଥିଲା ।

ନିଆଁ ଲାଗିବା ସମୟରେ ପ୍ରାଣ ବିକଳରେ ସମସ୍ତେ ଘରୁ ବାହାରି ଦୌଡ଼ି ପଳାଇଯାଇଥିଲେ । ଘରଭିତରେ ଥିବା ଲକ୍ଷଲକ୍ଷ ଟଂକାର ଆସବାବପତ୍ର, ସୁନାଗହଣା ଓ ଅନେକ ମୂଲ୍ୟବାନ ଜିନିଷ ପୋଡ଼ି ଛାରଖାର ହୋଇଯାଇଛି । ଏପରିକି ପିନ୍ଧିବାକୁ ଖଣ୍ଡେ ଲୁଗା କିମ୍ବା ଖାଇବାକୁ ଘରେ ସଂଚିତଥିବା ଗଣ୍ଡାଏ ଧାନଚାଉଳ ବି ଉଦ୍ଧାର କରିପାରିନାହାଁନ୍ତି ପରିବାର ଲୋକ ।

ଏହି ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡର ପ୍ରକୋପ ଏତେଥିଲା ଗାଁଲୋକ ଓ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗକୁ ଆୟତ୍ତ କରିବାକୁ ନାକେଦମ୍ ହେବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା । ସ୍ଵର୍ବସ୍ବାନ୍ତ ହୋଇପଡ଼ିଥିବା ଏହି ପରିବାରଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ କୌଣସି ସରକାରୀ ସାହାର୍ଯ୍ୟ ପହଂଚିପାରି ନାହିଁ । କେବଳ ସ୍ଥାନୀୟ ଆର.ଆଇ କ୍ଷୟକ୍ଷତିର ଆକଳନ ପାଇଁ ପହଂଚିଛନ୍ତି ।

ସବୁଠି ବଡ଼କଥା ହେଲା ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ସର୍ବସ୍ବାନ୍ତ ହୋଇଥିବା ଏହି ୩ ପରିବାରର ଲୋକ ମୁଣ୍ଡ ଗୁଂଜିବାକୁ କିମ୍ବା ଗଣ୍ଡେ ଖାଇବାକୁ କିଛି ସାହାରା ନାହିଁ । ସରକାରୀସ୍ତରରେ ସାହାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ନିବେଦନ କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts