Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଲକ୍ ଡାଉନ୍‌ ବେଳେ ଗଙ୍ଗା କୂଳରେ ବୁଲୁଥିଲେ ୧୦ ବିଦେଶୀ, ପୋଲିସ ଦେଲା ଏଭଳି ଦଣ୍ଡ

13/04/2020 at 12:13 PM

ଋଷିକେଶ ୧୩।୪: କରୋନା ଭାଇରସ୍ ବିସ୍ତାର ନହେବା ପାଇଁ ସାରା ଦେଶରେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଜାରି ରହିଛିୀ । ଏହି ସମୟରେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ଋଷିକେଶରେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ବେଳେ ୧୦ ଜଣ ବିଦେଶୀଙ୍କୁ ଅଭିନବ ଉପାୟରେ ଦଣ୍ଡ ମିଳିଛି । ଏହି ୧୦ ଜଣ ବିଦେଶୀ ଶନିବାର ଦିନ ଗଙ୍ଗା କୂଳରେ ସାଇ ଘାଟରେ ଜଗିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ଧରାପଡିଥିଲେ । ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଯୋଗୁଁ ପୋଲିସ ଏମାନଙ୍କୁ ଅଭିନବ ଉପାୟରେ ଦଣ୍ଡ ଦେଇଛି । ପୋଲିସ ଏମାନଙ୍କୁ କାଗଜରେ ୫୦୦ ଥର ‘ଆଇ ଆମ୍ ସରି’ ଲେଖାଇଛି । ଇସ୍ରାଏଲ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ମେକ୍ସିକୋ ଏବଂ କେତେକ ୟୁରୋପୀୟ ଦେଶରୁ ଆସିଥିବା ଏହି ବିଦେଶୀ ନାଗରିକମାନେ ପ୍ରତ୍ୟେକ କାଗଜରେ ୫୦୦ ଥର ଲେଖିଥିଲେ, ‘ମୁଁ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଉଲଂଘନ କରିଛି, ମୋତେ କ୍ଷମା କର।’

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ସକାଳ ୭ ରାତି ଅପରାହ୍ନ ୧ ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସେବା ଯୋଗାଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିବିଶେଷଙ୍କୁ କେବଳ ଯାତାୟତ ପାଇଁ ଅନୁମତି ମିଳିଛି । କିନ୍ତୁ ସେହି ଅଞ୍ଚଳରେ ରହୁଥିବା ବିଦେଶୀମାନେ ଜଗିଂ ପାଇଁ ନିମ୍ ବିଚରେ ସାଇ ଘାଟରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ । ସ୍ନାନ କରିବା ପରେ ଗଙ୍ଗା ଘାଟରେ ଚାଲିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ପାଟ୍ରୋଲିଂରେ ତପୋଭାନ ଆଉଟପୋଷ୍ଟ ପୋଲିସ ସାଇ ଘାଟରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ବିଦେଶୀମାନେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ପୋଲିସ ବିଦେଶୀ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ରେ କଣ ପାଇଁ ଆସିଛ ବୋଲି ପରାରିବାରୁ ବିଦେଶୀ ନାଗରିକ କହିଥିଲେ ଯେ ସକାଳଠାରୁ ଅପରାହ୍ନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁମତି ରହିଛି ବୋଲି କହିଥିଲେ ।

ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ ଏହା କେବଳ ଦୋକାନ ଏବଂ ଜରୁରୀ ସେବା ପାଇଁ ସପିଂ କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ଅନୁମତି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । ବିଦେଶୀମାନେ ଏହା ଜାଣିନଥିବା କହିଥିଲେ । ତପୋଭାନ ଆଉଟପୋଷ୍ଟ ଇନଚାର୍ଜ ବିନୋଦ କୁମାର ଶର୍ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଁ ୧୦ ଜଣ ବିଦେଶୀଙ୍କୁ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଉଲଂଘନ କରି ଘାଟରେ ବୁଲାବୁଲି କରୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲି ।

ଏହାପରେ ପୋଲିସ ଏହି ବିଦେଶୀମାନଙ୍କୁ ଏକ ଅଭିନବ ଉପାୟରେ ଦଣ୍ଡ ଦେଇଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ ସେମାନେ ୫୦୦ ଥର କାଗଜରେ ଲେଖିଥିଲେ, ‘ମୁଁ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ ଉଲଂଘନ କରିଛି, ମୋତେ କ୍ଷମା କର ।’

   Related Posts