Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପର ଧମାକାଦାର ଆରମ୍ଭ : PNGକୁ ୧୦ ଓ୍ବିକେଟରେ ହରାଇଲା ଓମାନ, କମାଲକଲେ ଭାରତୀୟ ବଂଶୋଦ୍ଭବ ଜତୀନ୍ଦର ସିଂହ
  • ||
  • ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢ଼ାଉ, ଜବତ ହେଲା ୨୦ ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଉତପାତ୍‌ ଜାରି, ୨ ଅଣ-କାଶ୍ମୀରୀଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା
  • ||
  • ବିସିସିଆଇ ନୂତନ କୋଚ୍ ଏବଂ ସପୋର୍ଟିଂ ଷ୍ଟାଫ ପାଇଁ ମଗାଇଲା ଆବେଦନ, ଏମିତି ରହିଛି ସର୍ତ୍ତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆସନ୍ତା ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ହେବ ବଜ୍ରପାତ, ୧୭ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବୋହୂକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ଦେଲା ଶାଶୂ, ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ଜଘନ୍ୟ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ…
  • ||
  • ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ପରେ ଭୂସ୍ଖଳନ: ୧୮ ମୃତ ଓ ଅନେକ ନିଖୋଜ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଲୋଡିଲେ ସେନା ସହାୟତା
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଓଜେଇଇ କାଉନସେଲିଂ, ପଞ୍ଜୀକରଣ ଓ ଚଏସ ଲକିଂ କରିପାରିବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||

କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟରରେ କିଲୋ ପ୍ରତି ୫୮୦ ଟଙ୍କାରେ କିଣା ହୋଇଛି ଟମାଟୋ: ବିଧାୟକ କହିଲେ ଖୋଲାଖୋଲି ହୋଇଛି ଦୁର୍ନୀତି

30/08/2020 at 3:14 PM

ରାୟପୁର ୩୦/୦୮ : ଛତିଶଗଡ଼ରେ ଏକ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟରରେ ଟମାଟୋ କିଲୋ ୫୮୦ ଟଙ୍କାରେ କିଣିଥିବା ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି | କାଙ୍କେର ଜିଲ୍ଲାର ଇମଲିପାରା କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟରରେ କିଣାଯାଇଛି | ସ୍ଥାନୀୟ ଜନପ୍ରତିନିଧି ଏହାକୁ ଦୁର୍ନୀତିର ଏକ ଖୋଲା ଖେଳ ବୋଲି କହୁଥିବାବେଳେ ଅଧିକାରୀମାନେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଚୁପ ଅଛନ୍ତି । ଲକଡାଉନ   ସମୟରେ ଇମିଲିପାରା ସ୍ଥିତ କ୍ୱାରାଣ୍ଟିନ୍ ସେଣ୍ଟରରେ ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟର ଶ୍ରମିକ ଏବଂ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ଆଶ୍ରୟ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଏହି ଲୋକଙ୍କ ଖାଦ୍ୟ ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ବହୁତ ଦୁର୍ନୀତି ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ସୂଚନା ଅଧିକାର (RTI) ଅଧୀନରେ ମିଳୁଥିବା ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟଗୁଡିକରେ ଏହି ମାମଲାର ଖୁଲାସା ହୋଇଛି | ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଇମଲିପାରା କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟରରେ ରୋଷେଇ ପାଇଁ ଟମାଟୋ କିଲୋ ୫୮୦ ଟଙ୍କାରେ କିଣିଥିବା ବିଲ କରାଯାଇଛି | କିନ୍ତୁ ସେତେବେଳେ ଟମାଟୋ କିଲୋ ପ୍ରତି ୨୦ ଟଙ୍କା ଥିଲା ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି | ଅନ୍ୟ ପାନିପରିଆ ମୂଲ୍ୟ ମଧ୍ୟ ବଜାର ମୂଲ୍ୟ ଠାରୁ ଅଧିକ ଲଗାଯାଇଛି |

ଇମଲିପାରା କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟରରେ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଯୋଗାଣ ପାଇଁ ଆଦିବାସୀ କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗକୁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଦାୟିତ୍ୱ ଦେଇଥିଲେ | ବଜାରର ମୂଲ୍ୟଠାରୁ ଅନେକ ଗୁଣ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟରେ ପନିପରିବା କିଣିଥିବା ବିଭାଗ ବିଲ ଦେଇଛି । ରହିଛି। ବିଭାଗ ଏହାର ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଦେଇସାରିଛି । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟର ପାଇଁ କିଣା ଯାଇଥିବା ସାମଗ୍ରୀରେ ଜିଏସଟି ଏବଂ ଟିନ୍ ନମ୍ବର ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇନାହିଁ । ଦଲିଲ ଅନୁଯାୟୀ, ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ଏହି କ୍ଵାରେଣ୍ଟାଇନ ସେଣ୍ଟରରେ ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବା ପାଇଁ ୧ କୋଟି ୬୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଛି |

ଇମଲିପାରାର କ୍ୟାଣ୍ଟିନ ସେଣ୍ଟରରେ ବଜାର ମୂଲ୍ୟଠାରୁ ଟମାଟୋ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପନିପରିବା ଅଧିକ ଟଙ୍କାରେ କିଣିଥିବା ମାମଲାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବିଧାୟକ ତଥା ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସଂସଦୀୟ ସଚିବ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ଅଧିକାରୀ ଖୋଲାଖୋଲି ଦୁର୍ନୀତି କରିଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି | ମାମଲାରେ ପ୍ରଶାସନର ପକ୍ଷ ପାଇଁ କାଙ୍କେର କଲେକ୍ଟର କେ.ଏଲ.ଚୌହାନଙ୍କୁ ଯୋଗାଯୋଗ କରାଯାଇଛି | କିନ୍ତୁ ଏବଂ ସୁଦ୍ଧା ତାଙ୍କ ଠାରୁ କୌଣସି ଜବାବ ମିଳିନାହିଁ |

   Related Posts