Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପର ଧମାକାଦାର ଆରମ୍ଭ : PNGକୁ ୧୦ ଓ୍ବିକେଟରେ ହରାଇଲା ଓମାନ, କମାଲକଲେ ଭାରତୀୟ ବଂଶୋଦ୍ଭବ ଜତୀନ୍ଦର ସିଂହ
  • ||
  • ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢ଼ାଉ, ଜବତ ହେଲା ୨୦ ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଉତପାତ୍‌ ଜାରି, ୨ ଅଣ-କାଶ୍ମୀରୀଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା
  • ||
  • ବିସିସିଆଇ ନୂତନ କୋଚ୍ ଏବଂ ସପୋର୍ଟିଂ ଷ୍ଟାଫ ପାଇଁ ମଗାଇଲା ଆବେଦନ, ଏମିତି ରହିଛି ସର୍ତ୍ତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆସନ୍ତା ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ହେବ ବଜ୍ରପାତ, ୧୭ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବୋହୂକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ଦେଲା ଶାଶୂ, ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ଜଘନ୍ୟ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ…
  • ||
  • ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ପରେ ଭୂସ୍ଖଳନ: ୧୮ ମୃତ ଓ ଅନେକ ନିଖୋଜ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଲୋଡିଲେ ସେନା ସହାୟତା
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଓଜେଇଇ କାଉନସେଲିଂ, ପଞ୍ଜୀକରଣ ଓ ଚଏସ ଲକିଂ କରିପାରିବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||

ଜୋର୍‌ଦାର ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଚେକିଂ: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧କୋଟି ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍‌

2/03/2020 at 6:15 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨/୩: ଲଗାତର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନରେ ବି ରାଜଧାନୀ ସମେତ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଚେକିଂ ଜୋରଦାର୍‌ ହୋଇଛି । ୨୪ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ପ୍ରାୟ କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଫାଇନ୍‌ ଆଦାୟ କରାଯାଇଛି । ସୋମବାର ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ୨ଟି ବସ୍‌କୁ ସିଜ୍‌ କରିଛି ପରିବହନ ବିଭାଗ । ଉଭୟ ଗାଡ଼ିକୁ ୨୫ହଜାର ୫ଶହ ଲେଖାଏଁ ୫୧ହଜାର ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍‌ କରାଯାଇଛି । ସେପଟେ ଗାଡ଼ି ଚେକିଂ ଆଳରେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରାଯାଉଥିବା କଂଗ୍ରେସ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିବା ବେଳେ ରାସ୍ତାଘାଟ ସମସ୍ୟାକୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି ଲୋକେ ।

ଜୋର୍‌ଦାର ହୋଇଛି ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଚେକିଂ । ୨୪ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଆଦାୟ ହେଲାଣି ପ୍ରାୟ କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଫାଇନ୍‌। ୩ହଜାର ୮୭୦ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କ ଚାଲାଣ କଟିଛି । ଆରଟିଓ ୧୭ଶହ ୫୮ଜଣଙ୍କ ଠାରୁ ୮୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍‌ ଆଦାୟ କରିଥିବା ବେଳେ ୨୧ଶହ ୧୨ଜଣଙ୍କ ଠାରୁ ୧୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରିଛି ପୋଲିସ । ସୋମବାର ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ୨ଟି ବସ୍‌କୁ ସିଜ୍‌ କରିଛି ପରିବହନ ବିଭାଗ । ଉଭୟଗାଡ଼ିକୁ ୨୫ହଜାର ୫୦୦ଲେଖାଏଁ ୫୧ହଜାର ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍‌ କରାଯାଇଛି । ସେପଟେ ଗାଡ଼ି ଚେକିଂ ଆଳରେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରାଯାଉଥିବା କଂଗ୍ରେସ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିବା ବେଳେ ରାସ୍ତାଘାଟ ସମସ୍ୟାକୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି ଲୋକେ ।

ଡେଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ସରୁ ସରୁ ରାଜ ରାସ୍ତାରେ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଚେକିଂକୁ ଜୋର୍‌ଦାର୍‌ କରିଦେଇଛି ପରିବହନ ବିଭାଗ ଓ ପୋଲିସ । ସେପଟେ ଆରଟିଓ ଅଫିସରେ କର୍ମଚାରୀ ନାହାନ୍ତି । ଏପଟେ ପାର୍କିଂ ଓ ଆନୁସଙ୍ଗିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନଥିବା ବେଳେ କେବଳ ଫାଇନ୍‌ ଆଦାୟକୁ ଏବେ ଯେମିତି ଟାର୍ଗେଟ୍‌ କରିଛି ପରିବହନ ବିଭାଗ । 

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବିଭାଗୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କହିବା କଥା,  କୁଆଡ଼େ ଧନଜୀବନ ସୁରକ୍ଷା ସରକାରଙ୍କ ଲକ୍ଷ୍ୟ । ନୂଆ ନିୟମ ଦ୍ବାରା ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ ଦୁର୍ଘଟଣା ହାର ୫୦ପ୍ରତିଶତ କମିଛି । ଲୋକଙ୍କ ହିତ ପାଇଁ ଆଇନ୍‌ ହୋଇଛି । ଆରଟିଓମାନଙ୍କୁ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଭଦ୍ର ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଲୋକଙ୍କୁ ୬ମାସ ସମୟ ଦିଆଯିବା ପରେ ପୁଣି କଡ଼ାକଡ଼ି ହୋଇଛି ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ନିୟମ । ଏହାକୁ ନେଇ ସାଧାରଣ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ସଚେତନ ହେବା ଜରୁରୀ ।

   Related Posts