Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମିବ ତାପମାତ୍ରା, ୨୮ରୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||

୧୦୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ ଉପରେ ହ୍ୟାକିଙ୍ଗର ବିପଦ !

6/03/2020 at 8:12 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୬।୦୩- ସାଇବର ସିକ୍ୟୁରିଟି ଫର୍ମ Which ? ଦାବି କରିଛି ଯେ, ସମଗ୍ର ଦୁନିଆରେ ପାଖାପାଖି ୧୦୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଆଣ୍ଡ୍ରୋଏଡ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ତ୍ରୁଟି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏହି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଅପଡେଟ୍ସ ଦିଆଯାଇନଥାଏ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଏହି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ ହ୍ୟାକ୍ ହେବାର ଯଥେଷ୍ଟ ସମ୍ଭାବନା ରହିଥାଏ।

ସାଇବର ସିକ୍ୟୁରିଟି ଓ୍ଵାଚ୍ ଡଗ୍ କହିଛି ଯେ, ୨୦୧୨ କିମ୍ବା ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିବା ଆଣ୍ଡ୍ରୋଏଡ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଅଧିକ ସମସ୍ୟା ରହିଛି। ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୁଗୁଲ ଏହି ରିପୋର୍ଟ ଉପରେ କୌଣସି ବୟାନ ଜାରି କରି ନାହିଁ। ଏହି  ସିକ୍ୟୁରିଟି ଓ୍ଵାଚ୍ ଡଗ୍ ଗୁଗୁଲ ସହିତ ଆଣ୍ଡ୍ରୋଏଡ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ କମ୍ପାନୀ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛି। ଏହି ଏଜେନ୍ସିର କହିବା କଥା ମୋବାଇଲ କମ୍ପାନୀଙ୍କୁ ସଫ୍ଟଓୟାର ଅପଡେଟ୍ ନେଇ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ସହିତ ଟ୍ରାନ୍ସପେରେଣ୍ଟ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି।

ସାଧାରଣତଃ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ କମ୍ପାନୀ ଆପଣଙ୍କର ମୋବାଇଲ କେତେ ମହଙ୍ଗା ହେଉନା କାହିଁକି ଏହା କେବେ ମଧ୍ୟ କୁହେ ନାହିଁ ଯେ ଆପଣଙ୍କୁ କେତେ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଣ୍ଡ୍ରୋଏଡ ଅପଡେଟ୍ ମିଳିବ। ଅଧିକାଂଶ ଆଣ୍ଡ୍ରୋଏଡ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ଦୁଇରୁ ତିନି ବର୍ଷ  ପରେ ଅପଡେଟ୍ ମିଳିବା ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଏ। ବିବିସିର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବକ ଗୁଗୁଲର ଡାଟା ଏହା କୁହେ ଯେ, ସମଗ୍ର ଦୁନିଆରେ ୪୧.୧ ପ୍ରତିଶତ ଆଣ୍ଡ୍ରୋଏଡ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ପାଖରେ Android ୬.୦ କିମ୍ବା ଏଥିରୁ କମ ଭର୍ସନ ରହିଛି। ଫଳରେ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ ହ୍ୟାକିଂ ହେବାର ଯଥେଷ୍ଟ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

   Related Posts