Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

୧୦୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ ଉପରେ ହ୍ୟାକିଙ୍ଗର ବିପଦ !

6/03/2020 at 8:12 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୬।୦୩- ସାଇବର ସିକ୍ୟୁରିଟି ଫର୍ମ Which ? ଦାବି କରିଛି ଯେ, ସମଗ୍ର ଦୁନିଆରେ ପାଖାପାଖି ୧୦୦ କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଆଣ୍ଡ୍ରୋଏଡ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ତ୍ରୁଟି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏହି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଅପଡେଟ୍ସ ଦିଆଯାଇନଥାଏ ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଏହି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ ହ୍ୟାକ୍ ହେବାର ଯଥେଷ୍ଟ ସମ୍ଭାବନା ରହିଥାଏ।

ସାଇବର ସିକ୍ୟୁରିଟି ଓ୍ଵାଚ୍ ଡଗ୍ କହିଛି ଯେ, ୨୦୧୨ କିମ୍ବା ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିବା ଆଣ୍ଡ୍ରୋଏଡ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଅଧିକ ସମସ୍ୟା ରହିଛି। ଏ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୁଗୁଲ ଏହି ରିପୋର୍ଟ ଉପରେ କୌଣସି ବୟାନ ଜାରି କରି ନାହିଁ। ଏହି  ସିକ୍ୟୁରିଟି ଓ୍ଵାଚ୍ ଡଗ୍ ଗୁଗୁଲ ସହିତ ଆଣ୍ଡ୍ରୋଏଡ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ କମ୍ପାନୀ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛି। ଏହି ଏଜେନ୍ସିର କହିବା କଥା ମୋବାଇଲ କମ୍ପାନୀଙ୍କୁ ସଫ୍ଟଓୟାର ଅପଡେଟ୍ ନେଇ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ସହିତ ଟ୍ରାନ୍ସପେରେଣ୍ଟ ହେବାର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି।

ସାଧାରଣତଃ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ କମ୍ପାନୀ ଆପଣଙ୍କର ମୋବାଇଲ କେତେ ମହଙ୍ଗା ହେଉନା କାହିଁକି ଏହା କେବେ ମଧ୍ୟ କୁହେ ନାହିଁ ଯେ ଆପଣଙ୍କୁ କେତେ ବର୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଣ୍ଡ୍ରୋଏଡ ଅପଡେଟ୍ ମିଳିବ। ଅଧିକାଂଶ ଆଣ୍ଡ୍ରୋଏଡ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ଦୁଇରୁ ତିନି ବର୍ଷ  ପରେ ଅପଡେଟ୍ ମିଳିବା ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଏ। ବିବିସିର ଏକ ରିପୋର୍ଟ ମୁତାବକ ଗୁଗୁଲର ଡାଟା ଏହା କୁହେ ଯେ, ସମଗ୍ର ଦୁନିଆରେ ୪୧.୧ ପ୍ରତିଶତ ଆଣ୍ଡ୍ରୋଏଡ ୟୁଜର୍ସଙ୍କ ପାଖରେ Android ୬.୦ କିମ୍ବା ଏଥିରୁ କମ ଭର୍ସନ ରହିଛି। ଫଳରେ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ ହ୍ୟାକିଂ ହେବାର ଯଥେଷ୍ଟ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି।

   Related Posts