Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲାଣି କରୋନାର ୨ୟ ଲହର : ଆଜି PM-CM ଆଲୋଚନା, କୋଭିଡ -19 ର ସ୍ଥିତି ଏବଂ ଟିକା ବିତରଣ ନେଇ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||

ସମହସ୍ପିଟାଲ ପକ୍ଷରୁ ‘ ଡକ୍ଟର ଡେ ’ ପାଳିତ

1/07/2018 at 11:36 AM

ସମହସ୍ପିଟାଲ ପକ୍ଷରୁ ‘ ଡକ୍ଟର ଡେ ’ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ଅାଜି ହସ୍ପିଟାଲ ପରିସରରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ସେହିପରି ବର୍ତମାନ ସମୟରେ ‘ ଡାକ୍ତର ସୁରକ୍ଷା ’ ସମ୍ପକିତ ଏକ କର୍ମଶାଳା ମଧ୍ୟ ଅାୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା।
ମାନବ ସେବା ହିଁ ଇଶ୍ବରଙ୍କ ସେବା । ଏହି ଉକ୍ତିଟି ଯଦି କାହା ପାଇଁ ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ ତେବେ ସେମାନେ ହେଲେ ଡାକ୍ତର । ରୋଗୀଙ୍କ ସେବାରେ ସେମାନଙ୍କର ଜୀବନ ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ। ତେବେ ବର୍ତମାନ ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କର ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି। ସମହସ୍ପିଟାଲ ପକ୍ଷରୁ ଏହାକୁ ନେଇ ‘ ଡକ୍ଟର ଡେ ’ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ହସ୍ପିଟାଲ ପରିସରରେ ‘ ଡାକ୍ତର ସୁରକ୍ଷା ’ ସମ୍ପକିତ ଏକ କର୍ମଶାଳା ମଧ୍ୟ ଅାୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା। ଯେଉଁଠି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଅାଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା। ରୋଗୀ ଏବଂ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ମଧ୍ୟ କିଭଳି ସୁମ୍ପର୍କ ରହିବା ଦରକାର ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ନିଜର ମତ ରଖିଥିଲେ।
ସେପଟେ ସମ୍ ହସ୍ପିଟାଲ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ‘ ଡକ୍ଟର ଡେ ’ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କର୍ମଶାଳା ପାଳିତ ହୋଇ ଅାସୁଛି। ଡାକ୍ତମାନେ ମାନସିକଭାବେ କିଭଳି ରୋଗୀ ସେବା ପାଇଁ ସବୁ ସମୟରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଏହାହିଁ କର୍ମଶାଳାର ମୁଖ୍ୟ ଉଦେଶ୍ୟ। ସେପଟେ ସମହସ୍ପିଟାଲ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଏହି କର୍ମଶାଳାରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ବିଭିନ୍ନ ବିଭିଗର ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ସେବା ପାଇଁ ସମ୍ବୋଧିତ କରାଯାଇଥଲା।
ରୋଗୀ ସେବା ହିଁ ପରମ ଧର୍ମ। ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ମୂଳମନ୍ତ୍ର ହୋଇଥିବାବେଳେ। ସମହପ୍ସିଟାଲ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ନିଜର ସ୍ଲୋଗାନ କରି ରୋଗୀଙ୍କ ସେବାରେ ନିଜକୁ ନିୟୋଜିତ କରିଛି।

   Related Posts