Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରୋଧ ପରେ ବାଟକୁ ଆସିଲା ହକି ଇଣ୍ଡିଆ, ଦିଲ୍ଲୀପ ତିର୍କୀ ଆଡହକ୍ କମିଟିର ଚେୟାରମାନେ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ଦ୍ଵିତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଯୁକ୍ତ ୨ ରେଜଲ୍ଟ, ଦଶମ ମାର୍କ ଆଧାରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ବରମୁଣ୍ଡା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଚାଲିଗଲା ନାରାୟଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମୃତ୍ୟୁ ହାରରେ ସାମାନ୍ୟ ହ୍ରାସ : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୩୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୩୫୦୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୋଟ୍‌ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୮୦୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କଟକ : ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଅଚାନକ ଚଢାଉ, ୧୧ଜଣ ଜୁଆଡି ଗିରଫ
  • ||

ଲଘୁଚାପ ବର୍ଷାରେ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ବର୍ଷା

17/07/2018 at 12:52 AM

ରାଜ୍ୟରେ ତୁହାକୁ ତୁହା ବର୍ଷା ଜାରି ରହିଛି। ଏହି ଧାରା ଆଗମୀ ୪୮ ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାରି ରହିବ। ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପି ସବୁ ଜିଲାରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ମାତ୍ରାରେ ବର୍ଷା ହେବ। ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଧରି ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଜନଜୀବନ ଏକପ୍ରକାର ଠପ ହୋଇଯାଇଛି। ଉତ୍ତର ପଶ୍ଚିମ ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ସୃଷ୍ଟିୁ ଲଗୁଚାପ ଲୋପ୍ରେସରରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି। ଓଡିଶା ଉପକୂଳ ଏବଂ ଏହାର ପାଶ୍ବବର୍ତୀ ଅଞ୍ଚଳ ଉପରେ ରହିଛି। ଓ୍ବେଲ ମାର୍କ ଲୋପ୍ରେସର ପଶ୍ଚିମ ଦିଗରେ ଗତି କରୁଛି। ଉପରମୁଣ୍ଡରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ବଂଶଧରା, ରୁଷିକୁଳ୍ୟା ଓ ବୈତରଣୀ ସମେତ ଅନ୍ୟ ସବୁ ନଦୀରେ ଜଳଜଳସ୍ତର ବୃଦ୍ଧି ହେବାରେ ଲାଗିଛି। କାଳାହାଣ୍ଡିରେ ୧୭୩.୩ ମିଲିମିଟର, ପୁରୀରେ ୮୯.୨ ମିଲିମିଟର, ରାୟଗଡାରରେ ୭୦ ମିଲିମିଟର, ଗଞ୍ଜାମରେ ୩୭.୨ ମିଲିମିଟର, ରଗତସିଂହପୁର ୩୭.୬ ମିଲିମିଟର, ନୂଅାପଡା ୧୦୦.୭ ମିଲିମିଟର, ଖୋର୍ଧା ୮୪.୨ ମିଲିମିଟର, ବଲାଙ୍ଗୀର ୫୯.୯ ମିଲିମିଟର, ବରଗଡ ୫୮.୮ ମିଲିମିଟର, ଗଜପତି ୧୫.୧ ମିଲିମିଟର, ନବରଙ୍ଗପୁର ୫୭.୮ ମିଲିମିଟର, ନୟାଗଡ ୫୬ ମିଲିମିଟର ବର୍ଷା ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଅପରପକ୍ଷରେ ସମୁଦ୍ର ଭିତରକୁ ମାଛଧରାଳୀଙ୍କୁ ଯିବା ପାଇଁ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି।

   Related Posts