Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରୋଧ ପରେ ବାଟକୁ ଆସିଲା ହକି ଇଣ୍ଡିଆ, ଦିଲ୍ଲୀପ ତିର୍କୀ ଆଡହକ୍ କମିଟିର ଚେୟାରମାନେ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଅଗଷ୍ଟ ଦ୍ଵିତୀୟ ସପ୍ତାହରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ଯୁକ୍ତ ୨ ରେଜଲ୍ଟ, ଦଶମ ମାର୍କ ଆଧାରରେ ହେବ ମୂଲ୍ୟାୟନ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ବରମୁଣ୍ଡା ଛକରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଚାଲିଗଲା ନାରାୟଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମୃତ୍ୟୁ ହାରରେ ସାମାନ୍ୟ ହ୍ରାସ : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୩୭ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୩୫୦୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୋଟ୍‌ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୮୦୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • କଟକ : ଜୁଆ ଆଡ୍ଡାରେ ଅଚାନକ ଚଢାଉ, ୧୧ଜଣ ଜୁଆଡି ଗିରଫ
  • ||

ରେବତୀ ଅପା : Khabardar (29.06.2018)

29/06/2018 at 11:37 PM

ଦିଦିଙ୍କ ପାଇଁ କାନ୍ଦବୋବାଳି । ପୂରା ଅଞ୍ଚଳ ଭାବବିହ୍ବଳ । କାରଣ ଦିଦି ଥିଲେ ସେମାନଙ୍କ ବାପା-ମାଆ … ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଭଗବାନ । କିନ୍ତୁ ଏବେ ସରକାରୀ ନିୟମ ଅନୁୟାୟୀ ଦିଦି ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଦୂରେଇ ଯିବେ, ଯାହା ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖଦାୟକ ହୋଇଛି । କିଏ ସେହି ଦିଦି କାହିଁକି ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଲୋକେ ଏତେ ଭାବବିହ୍ବଳ।

ରେବତୀ ସ୍ବାଇଁ। ଘର ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲ୍ଲା ବିରାଟକଟକ ଗାଁରେ। ୨୭ ବର୍ଷ ତଳେ ୧୯୯୧ରେ ରାୟ.ଗଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା କୁଲୁସିଂ ପଞ୍ଚାୟତରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ନିଜ ସେବାପରାୟଣତା ପାଇଁ ସେ ସାରା ଅଞ୍ଚଳକୁ ନିଜର କରିନେଇପାରିଛନ୍ତି । ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାଙ୍କ ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ହେଉ କି ଟୀକାକରଣ, ରୋଗବୈରାଗରେ ରେବତୀ ହିଁ ଲୋକଙ୍କ ପାଖରେ ଠିଆ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏମିତି କି ରେବତୀଙ୍କ ପାଇଁ ମ୍ୟାଲେରିଆ ନିରାକରଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ କୁଲୁସିଂ ପଞ୍ଚାୟତ ଜିଲ୍ଲାରେ ଏକ ନମ୍ବର ରହିଛି । ଏବେ ଅବସର ନେବାର ସମୟ ଆସିଛି । ଯେଉଁଥିପାଇଂ ଗାଁ ଲୋକେ ଦୁଃଖରେ ଭାଙ୍ଗି ପଡ଼ିଛନ୍ତି।

ଯେଉଁଠୁ ଚାକିରି ଆରମ୍ଭ, ସେଇଠୁ ଅବସର । ଦିଦି ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ରହିବା ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଚାହୁଁଥିବା ବେଳେ ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ତାଙ୍କୁ ଆମ ସଙ୍କଳ୍ପ ଅଭିଯାନର ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆମ୍ବାସାଡର୍ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛି । ଗୁଣୁପୁରରୁ ରଣଜିତ ପାଢ଼ୀ, ନ୍ୟୁଜ୍ ସେଭେନ୍ ।

   Related Posts