Friday, October 18, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ରାଜ୍ୟରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଘଟଣା ବଢୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ରାଜନୀତି ପଡୁଛି ଉଠୁଛି

ରାଜ୍ୟରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଘଟଣା ବଢୁଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ରାଜନୀତି ପଡୁଛି ଉଠୁଛି । ମହିଳାଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା ଦେବାରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ବିଫଳତା ନାରା ଦେଇ ବିଜେପି ଆରମ୍ଭ କରିଛି, ମହିଳା ସୁରକ୍ଷା ଯାତ୍ରା । ଏପଟେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ମଧ୍ୟ ନାରୀ ସୁରକ୍ଷା ପାଇଂ ଉଚିତ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଥିବା କଥା କହୁଛନ୍ତି । ହେଲେ ରାଜ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ନାବାଳିକା ଦୁଷ୍କର୍ମ ଘଟଣା ପୁଣି ଲଜ୍ଜା ଆଣିଛି । ଗୁରୁବାର ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୬ଟି ନାବାଳିକା ଦୁଷ୍କର୍ମ ଘଟଣା ସମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ସାଲେପୁର ପିକୋଳ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଞ୍ଚଳରେ ପୁଣି ଜଣେ ନାବାଳିକା ଦୁଷ୍କର୍ମର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । କିନ୍ତୁ ଲୋକ ଲଜ୍ଜା ଭୟରେ ନାବାଳିକାର ପରିବାର ଲୋକେ ଚୁପ୍ ବସିଥିଲେ। ଏମିତିକି ଘଟଣାକୁ ଚପାଇ ଦେବା ପାଇଁ ଚାପ ବି ପକାଉଥିଲେ କିଛି ପ୍ରଭାବଶାଳୀ । କିନ୍ତୁ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ କଟକ ଚାଇଲ୍ଡଲାଇନ୍ ଜାଣିବା ପରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଶିକାର ନାବାଳିକାଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଭେଟି ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ସାଲେପୁର ଥାନାରେ ନିଜଆଡୁ ଏକ ମାମଲା ଦାୟର କରିଛନ୍ତି କଟକ ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍ ।
ସେପଟେ ନବରଙ୍ଗପୁର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ୧୫ ବର୍ଷର ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ । ଗତ ୨୫ ତାରିଖରେ ଘଟଣା ଘଟିଥିବା ନେଇ ମା’ ଘର ସହାୟତାରେ ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେଲେ ପୀଡିତା । ଗାଁ ପାଖ ଆମ୍ବତୋଟାକୁ ଶୌଚ ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଗାଁ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ତନ୍ତି ନାମକ ଯୁବକ ତାର ଜଣେ ସହଯୋଗୀ ସହ ମୋଟରସାଇକେଲରେ ଆସି ଜୋରଜବରଦସ୍ତ ବସାଇ କୋରାପୁଟ ସାହାଣୀଗୁଡା ଗାଁକୁ ନେଇଯାଇଥିଲା । ସେଠାରେ ତାକୁ ବାରମ୍ବାର ଦୁଷ୍କର୍ମ କରାଯାଇଥିବା ପୀଡିତା କହିଛି ।
ସେହିପରି କଟକ ପ୍ରେସ ଛକ ତେଲଗୁ ବସ୍ତିର ଜଣେ ନାବାଳିକାକୁ ୧୧ ବର୍ଷର ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗରେ ବୃଦ୍ଧ ଗିରଫ । ପୀଡିତାଙ୍କୁ ମାସେ ତଳେ ଦୁଷ୍ମର୍ମ ହୋଇଥିବା ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ୬୫ ବର୍ଷର ବୃଦ୍ଧ ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ମହିଳା ଥାନାରେ ଏତଲା ହୋଇଥିଲା । ଏତଲା ଆଧାରରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଗନ୍ନାଥ ମହାପାତ୍ରକୁ ଗିରଫ କରିଛି ପୋଲିସ ।..
ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ସିମୁଳିଆ ଥାନା ରିଆ ଗାଁରେ ଜଣେ ୧୫ ବର୍ଷର ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଘରେ କେହି ନଥିବାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ପଡୋଶୀ ଚେଙ୍ଗ ନାମକ ଜଣେ ଯୁବକ ତାକୁ ପ୍ରେମ କରୁଥିବା ଓ ବିବାହ ର ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ତାସହିତ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଥିଲା । ନାବାଳିକା ଜଣଙ୍କ ମନା କରିବାରୁ ଶୌଚ କରିବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଟେକି ନେଇ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଏ ନେଇ ପୀଡିତା ବାଲେଶ୍ବର ଶିଶୁ କଲ୍ୟାଣ ସମିତିରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଚେଙ୍ଗକୁ ସିମୁଳିଆ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିବା ସହ ତାର ଡାକ୍ତରୀମାଇନା କରାଯାଇଛି ।
ଜଳେଶ୍ବରରେ ୧୦ ବର୍ଷର ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଅଭିଯୋଗ । ଘରେ କେହି ନଥିବାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ସେହି ଗାଁର ୫୬ ବର୍ଛିୟ ମନ୍ମଥ ଜେନା ନାମକ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ତେବେ ନାବାଳିକାର ପାଟି କରିବାରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଖସି ପଳାଇଥିଲା । ଏ ନେଇ ବାଲିଆପାଳ ଥାନାରେ ନାବାଳିକାର ପରିବାର ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଧରିବା ପାଇଁ ପୋଲିସ ଛାନଭିନ ଚଳାଇଛି ।
ସେପଟେ ଗୋପ ଥାନା ଯୋଗେଶ୍ବର ପୁର ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଜଣେ ୯ ବର୍ଷର ନାବଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ ଅଭିଯୋଗରେ ଜଣେ ଗିରଫ । ଅଭିଯୁକ୍ତ ନୂଆହାଟ ସିଙ୍ଗିପାଟଣାର କାର୍ତ୍ତିକ ସାହୁ । ଗତ ୧୦ ତାରିଖରେ ୪ଟା ବେଳେ ସ୍କୁଲରେ ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ନାବାଳିକାକୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଟେକି ନେଇ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ଏପରିକି ନାବାଳିକା ପାଟି କରିବାରୁ ତାର ତଣ୍ଟି ଚିପିବା ସହ ମୁଣ୍ଡକୁ ଆଘାତ ଦେଇଥିଲା । ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପୀଡିତା ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛି । ପୋଲିସ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରି ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରିବା ସହ ଡାକ୍ତରୀ ମାଇନା କରି କୋର୍ଟ ଚାସଲଣ କରିଛି ।

390 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର