Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କପିଳାଶ ଜାଗର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ କଟକଣା, ଜିଲ୍ଲା ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ମନା, ଜିଲ୍ଲାବାସୀଙ୍କ କୋଭିଡ୍ ନେଗେଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ
  • ||
  • କଟକ : ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ବସ୍ ଭଡା, ସାଧାରଣ ଓ ଏକ୍ସପ୍ରେସ କିଲୋମିଟର ପିଛା ୫ପଇସା, ଡିଲକ୍ସ ଓ ଏସି ଡିଲକ୍ସ ୧୦ପଇସା ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ : ବାଇକ୍ ଉପରେ ମାଡିଗଲା ବସ୍, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ୩ ମୃତ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ବାରହା ଆକ୍ରମଣରେ ୭ ଆହତ, ଗ୍ରାମବାସୀ ଭୟଭୀତ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଶିଶୁପାଳ ହୋଇ ଫେରିଲା ବର, ଅଧାରୁ ବନ୍ଦ ହେଲା ବାଲ୍ୟ ବିବାହ
  • ||
  • ଆଠଗଡ : ସରିଯାଉଛି ଟୋକନ ଅବଧି, ମଣ୍ଡିରୁ ଉଠୁନି ଧାନ, ପ୍ରତିବାଦରେ ଚାଷୀଙ୍କ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଅଷ୍ଟପ୍ରହରୀ ଚାନ୍ଦା ପାଇଁ ଗଛରେ ବାନ୍ଧି ନିସ୍ତୁକ ମାଡ ଅଭିଯୋଗ, ଥାନାରେ ଏତଲା
  • ||
  • ନୀଳଗିରି : ନୀଳଗିରି ସହରରେ ବୁଲୁଛି ଭାଲୁ, ଲୋକେ ଭୟଭୀତ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଛାତ୍ରଙ୍କ ନାଁରେ ଜିଏସଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ୩୮କୋଟି ଟଙ୍କାର ଠକେଇ ନେଇ ନୋଟିସ୍
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଥାନାଠାରୁ ୧ କି.ମି. ଦୂରରେ ଚାଲିଥିଲା ବେଆଇନ ବିଦେଶୀ ମଦ ବିକ୍ରି, ଚଢାଉ କରି ନଷ୍ଟ କଲା ପୋଲିସ
  • ||

ଭୟଙ୍କର ଝଡତୋଫାନ ଆଶଙ୍କା

8/05/2018 at 5:57 AM

ଉତ୍ତର-ପୂର୍ବ ଭାରତରେ ଘୂର୍ଣିଳବୟ । ଦକ୍ଷିଣ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଏବଂ ସିକିମ୍ ଉପରେ ଏକ ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ ରହିବା ସହିତ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଏବଂ ଆସାମ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆଉ ଏକ ଘୂର୍ଣିବଳୟର ରହିଛି ।ବାୟୁମଣ୍ଡଳରୁ ୯ ଶହ ମିଟର ଉପରେ ରହିଛି ଏହି ଘୂର୍ଣ୍ଣିବଳୟ। ଏହାର ପ୍ରଭାବରେ ଭୟଙ୍କର ଝଡିତୋଫାନ ସମ୍ବାବନା। ଉତ୍ତରଭାରତ ଓ ପୂର୍ବ ଭାରତର ୧୩ଟି ରାଜ୍ୟରେ ଆଜି ଘୁର୍ଣ୍ଣିଝଡ ସହ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଓ କୁଆପଥର ମାଡ ସମ୍ଭାବନା। ଦେଶର ୨୦ଟି ରାଜ୍ୟରେ ଝଡିତୋଫାନ ନେଇ ସତର୍କତା ଜାରି କରିଛି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ। ଦିଲ୍ଲୀ ଓ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶରେ ଝଡିବାତ୍ୟାର ସର୍ବାଧିକ ଆଶଙ୍କା ରହିଥିବାରୁ ଆଗୁଆ ସତର୍କତା ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି। ଦିଲ୍ଲୀ,ହରିୟାଣା,ୟୁପି ଓ ପ଼ଞ୍ଜାବରେ ଦୁଇ ଦିନ ସ୍କୁଲ କଲେଜ ବନ୍ଦ ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି। ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ,ବିହାର,ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ,ସିକ୍କିମ୍,ଓଡିଶା,ଆସାମ,ମେଘାଳୟ,ନାଗାଲାଣ୍ଡ,ମଣିପୁର,ମିଜୋରାମ,ତ୍ରିପୁରା,କର୍ଣ୍ଣାଟକ,କେରଳ ଘୁର୍ଣ୍ଣିଝଡରେ ପ୍ରଭାବିତ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ବୋଲି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ କରିଛି ଆକଳନ। ଏହି ସବୁ ରାଜ୍ୟରେ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବାକୁ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଦିଆଯାଇଛି ପରାମର୍ଶ। ସେପଟେ ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଓ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାରେ ହିଟ୍ ୱଭ୍ ପାଇଁ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରାଯାଇଛି । ଆସନ୍ତା ୯ତାରଖରୁ ତାପମାତ୍ରା କମୁଥିବା ବେଳେ ୧୩-୧୪ ତାରିଖରୁ ତାପମାତ୍ରା ଆହୁରି କମିବ ବୋଲି ଆଞ୍ଚଳିକ ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ କରିଛି ପୂର୍ବାନୁମାନ। ଏସଆରସି ପକ୍ଷରୁ ବିଜୁଳି,ଘୂର୍ଣି ଝଡ଼,ଧୂଳି ଝଡ଼ ନେଇ ସତର୍କ ସୂଚନା ଜାରି କରାଯାଇଛି । ବିଜୁଳି ମାରିବା ବେଳେ ମେଟାଲ ପାଇପ୍, ପାଣି ପାଇପ୍, ଘର ଝରକା ଧରିବାକୁ ମନାକରାଯାଇଛି । ସେହିଭଳି ଗଛ ମୂଳରେ ନରହିବା ସହ ଖାଲି ପାଦରେ କି ହାତରେ ମାଟି କୁ ଛୁଇଁବାକୁ ମନା କରାଯାଇଛି । ସେହିଭଳି କାର କି ବସ୍ ଭିତରେ ଥିଲେ ଗାଡ଼ିରୁ ନଓହ୍ଲାଇବା, ଫେ।ନ୍ ବ୍ୟବହାର ନକରିବା ସହ ପାଣି ଭିତରେ ନରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି ।

Leave a Reply

   Related Posts