Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଭିସୁଟ୍‌ରେ ରାଗିଂ ଅଭିଯୋଗ: ୧୦ ଜଣ ଛାତ୍ର ଦେଇ ପାରିବେନି ପରୀକ୍ଷା , ୫୨ ଜଣଙ୍କୁ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ଜୋରିମାନା

22/08/2019 at 10:31 PM

ସମ୍ବଲପୁର:: ବୁର୍ଲା ସ୍ଥିତ ବୀର ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସାଏ ୟୁନିଭରସିଟି ଅଫ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ରେ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଛାତ୍ର ଙ୍କୁ ରାଗିଙ୍ଗ କରାଯାଇଥିବା ର ଏକ ଭିଡ଼ିଓ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି। ୟୁନିଭରସିଟି ପରିସରରରେ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଛାତ୍ର ଙ୍କୁ ସିନିଅର ଛାତ୍ର ମାନେ ରାଗିଙ୍ଗ କରୁଥିବା ଭିଡ଼ିଓ ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ତେବେ ଏହି ଘଟଣା କୁ ସିନିଅର ଛାତ୍ର ମାନେ ଖଣ୍ଡନ କରିଛନ୍ତି। ରାଗିଙ୍ଗ ଖବର ପ୍ରଚାରିତ ହେବା ପରେ ପ୍ରଥମ ବର୍ଷ ଛାତ୍ର ମାନକୁ ହଷ୍ଟେଲ ବାହାରକୁ ନ ଯିବା ପାଇଁ ଆଦେଶ ଜାରି କରାଯାଥିଲା।

ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ପେଣ୍ଡାଲ ତିଆରି ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ରାଗିଙ୍ଗ ର ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି। ଏହା ଉପରେ କେହି ମତାମତ ଦେଇନାହାନ୍ତି। ଭିସୁଟ୍‌ରେ ରାଗିଂ ଅଭିଯୋଗରେ  ୧୦ ଜଣ ଛାତ୍ର  ବର୍ଷେ ଯାଇଏ କୌଣସି ପରୀକ୍ଷା   ଦେଇ ପାରିବେନି । ୫୨ ଜଣଙ୍କୁ ୨ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ଜୋରିମାନା କରାଯାଇଛି ।

ଏହି ଘଟଣା ଭାଇରାଲ୍‌ ହେବାପରେ  ଭିସୁଟ୍‌ର  କୁଳସଚିବଙ୍କର ସହ ଅନ୍ୟ ଶିକ୍ଷକମାନେ ଛାତ୍ରବାସରେ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରିଥିଲେ ।ଏହାପରେ ଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଚିହ୍ନଟ କରାଯାଇଥିଲା। କୁଳପତିଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଆଣ୍ଟିଂ ରାଗିଂ କମିଟି, ମେଡିକାଲ ବଣ୍ଡ୍‌ ଓ ଡିସିପ୍ଲିନାରି କମିଟିର ଜରୁରୀ ବୈଠକ ରେ ଏହି ନିଷ୍ପିତ ନିଆଯାଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

   Related Posts