Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶର ୪ଟି ସ୍ଥାନରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଜାତୀୟ ଭୂତାଣୁ ବିଜ୍ଞାନ ସଂସ୍ଥାନ, ଭୁବନେଶ୍ଵରରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର
  • ||
  • ବଦଳିଲେ ପୋଲିସ କମିଶନର, ସୁଧାଂଶୁଙ୍କ ଜାଗା ନେଲେ ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଜମିଜମା ବିବାଦରୁ ବିଧବା ମହିଳାଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ : SCBରେ ମହିଳା ରୋଗୀଙ୍କ ଉପରେ ଖସିପଡିଲା ଫ୍ୟାନ୍, ଆଇସିୟୁରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମହିଳା ଦିବସରେ ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ ମା’ମାନେ ଆଜନ୍ମ ନେତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗଠନ ହେଲା ୯ଜଣିଆ ଟାସ୍କ ଫୋର୍ସ, ଆୟତ୍ତ କରିବେ ନିଆଁ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ରକ୍ତ ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ ! ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ମେଡିକାଲରେ ଉତ୍ତେଜନା
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଜଙ୍ଗଲକୁ ଗଲେ ଠିକଣା ରଖିବ ବନ ବିଭାଗ, ନିଆଁ ଲଗାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଲେ ମିଳିବ ୫ହଜାର
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ବାଲି ଗଦାରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ୍ କଡରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା’ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||

ବ୍ରହ୍ମପୁର ରାଜୀବ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ନିର୍ମିତ କୋଠାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରଣ ହେବାକୁ ଅରାଜି ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦା

17/05/2018 at 9:17 PM

ଓଡିଶାର ଅନ୍ୟତମ ମହାନଗରନିଗମ ହେଉଛି ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ। ଏହି ସହରରେ ପାଖାପାଖି ସାଢେ ଚାରି ଲକ୍ଷ ଲୋକ ବସତିସ୍ଥାପନ କରୁଛନ୍ତି। ସହରର ବିକାଶ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମରେ ଅନୁଦାନ ଆସୁଛି। ବିଶେଷ କରି ବସ୍ତି ଅଞ୍ଚଳ, ଗରୀବଙ୍କ ପାଇଁ ପକ୍କା ଘର ଯୋଗାଇବାକୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ପକ୍ଷରୁ ରାଜୀବ ଆବାସିକ ଯୋଜନାରେ ଅନୁଦାନ ଆସିଛି। ଘର ମଧ୍ୟ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଛି। ସେମାନଙ୍କ ସୁବିଧା ପାଇଁ କୋଠା ନିର୍ମାଣ ସିରିଛି। ହେଲେ ସେଠାକୁ ଯିବା ପାଇଁ ଅନୁଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦା। ଏଭଳି ସ୍ଥିତି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ସହରର ୪ ନମ୍ବର ୱାର୍ଡରେ। ଏହି ୱାର୍ଡରେ ପିଚିପିଚାନଗର ଓ ନେଳିଆବନ୍ଧ ବସ୍ତିର ୨୭୦ଜଣଙ୍କୁ ରାଜୀବଆବାସିକ ଯୋଜନା ମାଧ୍ୟମରେ ଗୃହ ଯୋଗାଣପାଇଁ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି। ସ୍ଥାନାନ୍ତର ପାଇଁ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଶେଷ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଯିବାପାଇଁ ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦା ଅରାଜି ହେଉଛନ୍ତି। ବର୍ଷା,ଖରା,ଶୀତରେ ବର୍ଷବର୍ଷ ଧରି ଏହି ଅଞ୍ଚଳର ଗରୀବଲୋକେ ବହୁ କଷ୍ଟରେ ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରିବାକୁ ପଡୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବସ୍ତି ଜାଗା ଛାଡି ଅନ୍ୟତ୍ର ଯିବାକୁ ମନା କରୁଛନ୍ତି ଅଞ୍ଚଳବାସୀ। ନିଜ ଜାଗାରେ ପଟ୍ଟା ପ୍ରଦାନ କରି ଘର ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ଦାବୀ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଦାବୀ ନେଇ ଆଜି ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଏବଂ ବି.ଜେ.ପି ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଆସି କମିଶନରଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କରି ଏକ ସ୍ମାରକ ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ମଲେ ମରିବୁ ପଛେ ବସ୍ତି ଛାଡି କୁଆଡେ ଯିବୁ ନାହିଁ ବୋଲି ବସ୍ତି ବାସିନ୍ଦା ଜିଦ୍ ଧରିଛନ୍ତି।

Leave a Reply

   Related Posts