Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନାର ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣରେ ବୃଦ୍ଧି, ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୩୮୯୩ ନୂଆ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅପରେସନ ଅଲ୍ଆଉଟ୍ : ସେନା ଗୁଳିରେ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ, ବନ୍ଧୁକ ଓ ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ବିହାର ନିର୍ବାଚନ : ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ, ୭୧ଟି ଆସନରେ ଚାଲିଛି ଭୋଟିଂ
  • ||
  • ନଭେମ୍ବରରୁ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ପାଇଁ ଖୋଲିବ ଶିମିଳିପାଳ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ
  • ||

ପ୍ରବଳ ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର

27/06/2018 at 9:34 PM

ପ୍ରବଳ ବର୍ଷାରେ ବେହାଲ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର। ଗତକାଲି ସ୍ନାନପୁର୍ଣ୍ଣିମା ଥିବାବେଳେ ରଥଯାତ୍ରାକୁ ଆଉ ମାତ୍ର ୧୫ ଦିନ ବାକି ରହିଛି। ତେବେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଫଳରେ ପୁରୀ ସହରର ବଡ଼ଦାଣ୍ତ ତଥା ବିଭିନ୍ନ ଗଳିକନ୍ଦିରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି କୃତ୍ରିମ ବନ୍ୟା। ଆଜି ସକାଳୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବା ଫଳରେ ବଡ଼ଦାଣ୍ତର ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ବର୍ଷା ପାଣି ଜମି ରହିଥିବାରୁ ଚାରିଚକିଆ ଓ ଦୁଇ ଚକିଆ ଯାନ ଅଟକି ରହିଥିଲା। ଡ଼୍ରେନେଜ ଓ ସ୍ୱେରଜ କାର୍ଯ୍ୟ ସହ ରଥଯାତ୍ରା ପାଇଁ ସହରକୁ ଅପର୍ଯ୍ୟାସ୍ତ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହେଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବର୍ଷାଜଳ ନିଷ୍କାସନ କରିବାରେ ପ୍ରଶାସନ ଫେଲ୍ ମାରିଛି। ଯାହାକୁ ନେଇ ଭକ୍ତ ଏବଂ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ସେହିପରି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ରଥଖଳାରେ ରଥନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହୋଇଛି। ରଥର ସିଂହାସନରେ ଠାକୁର ବସିବା ପାଇଁ ମହାରଣା ସେବକମାନେ ଚକା କାମ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ତିନିରଥରେ ୪ ଇଞ୍ଚ ମୋଟେଇର ଚକା କାମ ସରିଛି। ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରତି ରଥର ତିନୋଟି ଲେଖାଏଁ ଦୁଆର ବେଢ଼ା ନିର୍ମାଣ ସରିଥିବା ବେଳେ ଗତକାଲି ତିନିରଥରେ ତାଗ ବାଡ଼ିଆ କାମ ସରିଛି। ତେବେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ଆଜି ରଥନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟରେ ବାଧାସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ମହାରଣା ଏବଂ ଭୋଇ ସେବାୟତ କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts